Vietnamská asimilace

Jak probíhá asimilace vietnamských trhovců mezi české občany? Dokonale.

"Pocééém Martinééééé" volá jeden vietnamský tatínek na asi pětiletého chlapečka dokonalým českým přízvukem.

"Martinééééé pocéééééééééém" zvyšuje tatínek naléhavost svého volání, dejte je s českým tatínkem za zástěnu a nepoznáte v akcentu rozdíl.

"Mají tu mýýýýýšššš" zní sdělení přes půl tržnice.

"Už důůůůůů, tatííííííííí" odpovídá synek opět naprosto správně česky.

A taťka varuje:"Ale nechoď moc blízko, ať tě nekousne do NOS!"

4 komentáře u „Vietnamská asimilace“

  1. Arsi,já nevim, co s tim je. Nejsi sama, kdo to říká. I Jirka a pár dalších mi psalo, že si nezahlasovalo:-( Mohla bych se zkusit zeptat Denta, jestli ví co a jak. Ale obávám se, že moc nepořídím, protože kolikrát ve špičce se ani na http://www.bloguje.cz člověk nedostane, natož aby hlasoval. Kdoví, jaké jsou připojovací priority.

  2. …já to mám vždy bez problémů, holky :o)že bych byl tak nadmíru šikovný? .o)

  3. Hanysku,o tom vůbec nepochybuju :-))) Někteří z nás jsou prostě přirozeně šikovní, jiní zase ne 🙂 A projevuje se to samozřejmě i v rychlosti a kvalitě připojení.Hanysek se doma podívá na modem a …. hluboké ticho a chvíle napětí ….. modem se přes těch pracujících ČTRNÁCT TISÍC SEDM SET blogů na bloguje dostane jako zázrakem a Hanysek je připojen a může i hlasovat. Což my, obyčejný lidi bez nadpřirozených schopností prostě nemůžeme, neboť my prostě čekáme ve frontě až na nás dojde řada podle času kliknutí nebo čeho, co já vím. :-)Prostě Hanysek je Hanysek. :-)))

Komentáře nejsou povoleny.