Vážení a milí ministři a lékaři,

jděte laskavě i s celým systémem do prdele!

Jsem znechucená na nejvyšší míru. Na to, aby se člověk dostal do péče, musí držet hubu a krok, protože jinak si ho doktor nevezme. Doktor nechce slyšet, že pacient něco o své nemoci ví a nedejbože, aby věděl o lécích, které by mohly ohrozit jeho kvóty.

Mít ty zasraný čtyři tisíce měsíčně, zaplatím si ty léky sama. Nemám je. Ale i kdybych je měla, zamyslela bych se nad tím, na co vlastně platím zdravotní pojištění. Na co jsem v době zdraví dřela jak idiot? Na nic. Ale prostě brát si na léčbu úvěr, to teda fakt ne. To není k utáhnutí.

Kdy nás začnete brát vážně? Nás, kterým říkáte:"Když budete dostatečně pokorně prosit, přinesete obálku a v ní blíže neurčený obnos (hlavně ne málo) a to jenom v případě, že přijdete z velmi dobré známosti, tak budeme spokojení všichni!" My máme držet hubu a být trpěliví a když se nám to nelíbí, tak jít jinam? Kolik potřebujete, doktoři, za recept? Deset tisíc, dvacet tisíc, padesát? Není lepší si rovnou zaplatit léky? Ale to byste zase nemohli s léky čachrovat, co? A brát lidi "ze známosti" a hrát s nima hru "na život a na smrt." To je vaše slavná přísaha?

"…Lékařské úkony budu konat v zájmu a ve prospěch nemocného, dle svých schopností a svého úsudku. Vystříhám se všeho, co by bylo ke škodě a co by nebylo správné…"

Mám držet hubu?

A PROČ???

Proč mám jak ten idiot držet hubu, když mám tyto možnosti:

1) Po Prednisonu se z toho asi zblázním. Mám jít na několik měsíců do blázince a tam být na elektrošokách? Znám lidi, co tímhle prošli na základě Prednisonu, co jim předepsal doktor na naši společnou diagnózu. Znám je osobně. Tam, kam došli oni se v životě nechci dostat. Drželi hubu a byli slušní a věřili, že doktor chce pro ně to nejlepší. Mám riskovat?

2) Po první operaci vím, že se mi břicho špatně hojí. Tenkrát jsem po slepáku měla břicho dva měsíce otevřené. Dva měsíce jsem prosila nahoru, aby mi konečně břicho srostlo a nemusela jsem si z něj několikrát denně vytlačovat hromady čehosi. Mám jít s klidným svědomím na operaci z důvodu odmítání Prednisonu, když vím, že se mi prostě rány špatně hojí? Každej doktor, kterej mý břicho viděl, řekl:"Který prase vám to dělalo?" Mám držet hubu a krok a věřit, že doktor pro mě chce to nejlepší? Mám se nechat radši otevřít než slušnou léčbu? A co ta rizika, která jsou spojená právě s dobou aktivní nemoci… Zrovna můj úděl moc operací nesnese, i to vím, protože jsem dobře poučený pacoš. Léta učený… Mám přesto držet hubu a krok?

3) V neposledku – plánované otěhotnění a tudíž možnost srůstů po operaci nebo rozhození celotělního systému Prednisonem: Mám riskovat a prostě se na doktory opět vykašlat? V případě, že bych o děcko přišla kvůli nemoci nebo sama přišla o život při těhotenství, bude to moje chyba, protože jsem odmítla Prednison a operaci. Nebo mám snad na děti zapomenout?

Ovšem, když bych přišla o děcko nebo o život v důsledku léčby nebo pooperačních komplikací, byl by to jen nešťastný průběh, se kterým "nikdo nemohl počítat". Kromě pacoše, pochopitelně. Ten si to může spočítat rovnou. Ale pak je moc chytrej a s věcí znalejma pacošema se moc špatně spolupracuje. Remcají a remcají, jako kdyby snad věděli, co jim my, doktoři, máme dát. Takový máme nejradši. A taky z nich špatně padají obálky, zato keců mají moc. Oni to snad vědí líp…

Systém je nastavený na co nejlevnější léky a přitom paradoxně ty levné, co se vyráběly dlouho a zabíraly, se nevyrábí, protože se na nich málo vydělává. A na čem se dá vydělat hodně, protože to je nové a zabírá to a má to minimum vedlejších účinků, takže na tom systém stejně vydělá (pacoš se neléčí s vedlejšími následky), to se nepředepisuje, protože v základu na to lékař prostě nemá (jen pro zvané). Je to chyba systému. K čemu věda, výzkum, když to v praxi nemůže doktor normálně použít?

Já bych tak obnovila pranýře!

Takže, pacoši, buď chcípneš na nemoc, nebo na vedlejší účinky léků. Vyber si. A když si nevybereš, tak riskuješ, že následky si poneseš sám jako svojí chybu. A pacoše, který odmítá léčbu, je riskantní vést v evidenci.

Ty si přeci můžeš vybrat!

Máš na to demokratický právo…

13 komentářů: „Vážení a milí ministři a lékaři,“

  1. Jo, je to drsný, ale je to tak, jak píšeš. Snad narazíš na nějakého chápajícího lékaře s nepřekročenou kvótou na léky….. Ze srdce bych ti to přála.

  2. Sakra, to je děsný :(. Fakt Ti držím palce (Já vím, že to moc není, ale nenapadá mě, co dělat – žádní známí mezi lékaři ani léčiteli. No jo, co léčitelé, zkoušela jsi?).

  3. Děvenko, krátce a bez skurpulí. Měli mi uříznout nohy. Mám je a běhám jak srnec. Lítal jsem od jednoho doktora k druhýmu, abych pokaždé znovu vyslechl stejnou větu:“Který prase vám to předepsalo? Berte raději tohle!“Ve skříni mám 2 igelitky drahejch léků, které už nikdy nebudu potebovat. Vrátit je ZADARMO zpátky do lékárny, když sem za ně vysolil hezkých pár tisíc? Ani náhodou! To je raději spláchnu ho hajzlu!Nezhoubnému nádoru na mém mozku chybělo jen 1,5 mm a bych navždy slepý. Rostl a bezprostředně ohrožoval můj zrak. Zachránila mne okamžitá operace Laksellovým Gamma nožem, a protože jsem rok předtím bez úhony přestál i malou mozkovou příhodu, beru ty nejúčinnější léky, které mi lékaři nabízejí. Jsou velmi drahé, co ti mám povídat… Ale alternativní léky, za které se doplácí jen minimum, anebo je celé hradí pojišťovna, jsou vesměs sračky s minimálním účinkem. Jistě, mám na vybranou, brát ty laciné, ale současně si předplatit hrobové místo…Zdražili nám zas léky a jsou to sotva 2 dny, co jsem nechal v lékárně za svou měsíční dávku medikamentů 1.067 Kč. Jsem plně invalidní důchodce a dokážeš si jistě představit, jak mne to finančně zatěžuje. Abych mohl každý nový den vítat s úsměvem i s otevřenou náručí, jsem nucen se velmi uskrovnit. Jako většina současných důchodců, kteří celej život cpali do státu daně. Páni na hradě i v podhradí si za ně vozí prdele luxusních limuzínách a důchodci po zaplacení drahých léků mají jenom na suchej chleba. Zasranej sociální systém!

  4. Holka zlatá, přiji ti vše dobré a tvá slova do kamene tesat. Jezdil jsem teď se svojí ženskou po felčarech,začala se mi po padesátce sypat, a můj jediný dojem z našeho zdravotnictví je: Jsem jenom obtížný hmyz,který měl již dávno dostat Biolitem do huby.Tolik nezájmu,neochoty, proprděného času v různých čekárnách v podstatě s nulovým výsledkem. Dvacet let jsem nebyl u felčara, svého zubaře si královsky platím, odvadím nemalé položky za sebe a mé zaměstnance. Ti staří bolšáni, to byla pakáž, věděl každý, ale proti těm novým kreaturám, co se diletantství a zlodějny týče, to byli naprostí amatéři.Hodně zdraví

  5. faty..a divíš se, když představitelé VZP dostávají statisícové odměny a milionoé odstupné (tzv. „zlaté padáky“), z čích peněz to jde a komu pak ty peníze chybí? Je na čase se pořádně naštvat, jet do Prahy a všechny ty lumpy naházet do Vltavy. Nejbližší příležitost bude na odborové demonstraci pracujících a dalších občanů naší malé zemičky proti připravované reformě financí naší panské tříkoalice.

  6. teda jako omlouvám se, že sem Lucy tahám politiku, ale fakt mne štve, že manažeři kteří ve své funkci selžou a jsou odvolání, odhází s takovými tučnými prebendami. Normální člověk dostane obyčejně kulový.

  7. Řekl jsem to jinde……a zopakuji to i tady: Stav zdravotnictví, stejně tak jako školství nebo veřejné správy, jenom odráží stav celé české společnosti. Máme to, co si zasloužíme :-(Když jsem zjistil, že ošetřovatel na LDN bere úplatky, na hodinu jsem ho vyrazil. Jenže ten ošetřovatel ty úplatky bral skoro deset let, všichni o tom věděli, všichni dávali, A NIKDO SE NEOZVAL!!!Z druhé strany, přál bych vám jedno jediné jednání s příbuznými, kteří pro svoji babičku udělali jenom to, že ji šoupli do LDN, ale oni mají na všechno nárok, oni celý život platí zdravotní pojištění, a my máme povinnost… a oni jenom práva :-(Promiň, Lucienne, chtěl jsem mlčet, ale zase mi to nedalo. Tvoje zážitky jsou samozřejmě tristní, jakož i zážitky některých komentujících, ale dovolte mi otázku: Co jste s tím udělali? Stěžovali jste si řediteli nemocnice? Podali jste trestní oznámení? Nebo jste jen svou hořkost vylili na blog? ….Dokud totiž budete jenom mlčet a akceptovat popsaný stav, nic se nezmění. Ono je to těžké něco s tím dělat, ale pokud všichni sklopíme uši a trpně situaci přijmeme … to už tu bylo, že?

  8. 2 Armin:No, já se rozhorlila u lékařky a bylo mi to prd platný. Prý s takovou nepořídím nikde. Mám sklopit uši a přilehlé myšlenky proměnit v akt. Jako mladé blbé se mi to nelíbilo. Vylila jsem si srdce na blog. Fakticky jsem jak na vesnici a nemůžu s tím nic dělat, protože zas tolik specialistů v Brně není. V podstatě se všichni znají. Defakto jsem držená pod krkem…Co jsem s tím dělala – to, co jsem popsala na blogu. Víc jsem dělat nemohla. Tím, že rozvíříš bahno si čistou vodu neuděláš…

  9. Já vířím rád……věřím, že poté, co se to usadí, bude voda čistší.Ale dost téhle diskuze v komentáři, založil jsem na tohle téma na vlastním blogu rubriku, jsi zvána 🙂

  10. 1. Seš si opravdu jistá že to bylo jenom z toho prednisonu ? Vsadil bych se, že ne.2. Neházej všechny doktory do jednoho pytle, prosím.3. Prednison se bere právě na podporu otěhotnění mimojiné.

Komentáře nejsou povoleny.