Dvojctihodné koláčky a Františka Vrbenská

Mé detektivní schopnosti opět došly naplnění…

Dvojctihodné koláčky

V několik let řešeném případě pátrání po dvojctihodných koláčcích jsem byla úspěšná. Tedy, spíš než po koláčcích jsem byla úspěšná v pátrání po receptu na ně.

A proč dvojctihodné koláčky?

Jsem letitý fanda Františky Vrbenské , kterou řada z Vás zná jako letitou autorku seriálů vysoké úrovně v Ikarii, autorku trilogie Labyrint půlnočního draka a spoluautorku knihy Stín modrého býka. A právě jedna z věcí, které udržují auru knihovnice a spisovatelky "vrozenou profesí čarodějnice" tajemnou, je nemožnost dostat se k receptuře na Dvojctihodné koláčky, které alespoň dobře vaří… Už jenom ten základ, vaření koláčků, které se přeci už apriori mají péci, ve mně vyvolal napětí a touhu se dozvědět pravdu.

Ale sledujme zadní stranu Labyrintu půlnočního draka tak, jak ji natisklo vydavatelství Netopejr:

Král z hlubiny půlnocí:…"Je-li napadena, brání se, že "alespoň dobře vařím, například Dvojctihodné koláčky."

Kamenný vodopád:…"Byla napadena a náš tým specialistů z ní, za pomoci DODATKU této knihy, vymámil recept na její slavné Dvojctihodné koláčky. Nejprve si je upečeme, abychom ověřili jejich kvalitu a pokud nezklamou, otiskneme recepis na obálce třetího dílu s názvem Věž mlčení."

Věž mlčení:…Recepis na Dvojctihodné koláčky neotiskneme. Nikdy a nikde – tak přísaháme! Zahrabali jsme jej v poušti. Jedná se totiž o jednu z nejstrašlivějších ZHN!

Naplňme tedy osud Země, dávám vplen internetu a Vám, mým čtenářům, tajný recept na tuto nejstrašlivější ZHN!

 

DVOJCTIHODNÉ KOLÁČKY

Kynuté těsto – rozválet na cca 1cm výšky. Vykrojíme skleničkou koláč – dám tvarohovou náplň (tvaroh měkký, suchý, sladký + trochu pudinkového prášku), zabalím, dám na vymaštěný plech. Udělám důlek a do něj džem (džem + skořice + rum) + žmolenka.

Uznávám, že je to téměř šifra, ale pro pečící hospodyňky je to srozumitelné…

Tak dobrou chuť!

18 komentářů: „Dvojctihodné koláčky a Františka Vrbenská“

  1. Proč jenom pro hospodyňky? Proč ne i pro hospodyňáky? To že mám dole něco navíc (ano, ty chytřejší uhodli, je to druhý mozek 🙂 ), mě automaticky vylučuje z klubu vařících a pečících. No fuj, to je diskriminace. 🙂 Recept zkusím a dám vědět, jestli se Kojotovi sbíhahjí sliny oprávěně.

  2. 2Oupi: Druhý mozek Tě samozřejmě nevylučuje z vaření, ale pochopitelně, dva mozky vůči ženskému mozku žádnému jsou v naprosté převaze. Myslím to tak, že mužská racionalita se odjakživa nerada vybíjí u něčeho tak primitivního, jako je vaření. Radši kalkuluje, bojuje a tvoří osud světa. :)Nicméně můžeš být sladkou vyjímkou a vytvořit cosi nadčasového – třeba dvojctihodné koláčky – a pak poreferovat. 2Henry Psanec podruhé: Schválně, někdo si schovává výšku svých dětí na futro, já si budu poznamenávat Kojotovu šířku a pak taky poreferuju :))))2Kojot: Hele, co sis ulovil, to máš :)))

  3. 2Kojot: Ad 1) Tak stačí péct 2-3x týdně? Jo? Fakt? A hodinky s vodotryskem bys nechtěl? A neměla bych péct třeba takhle 4-5x týdně a v neděli ještě moučníček po obědě jak z Alcronu? A vařit 3x denně, pokaždý jinak, co? :)))))) No, když jinak nedáš, tak teda jo… :)Ad.2) Ještě, abys byl nerad 🙂

  4. Já pořád nevímjak je to s tím vařením a pečením výše popsaných koláčků. Naznačíš, rozdovádíš a cukneš. Celá ženská! Kojote, nemáš to lehké 🙂

  5. 2Gomba: Jak jako myslíš to:“naznačíš, rozdovádíš, cukneš?“ :))) Když se tak na sebe podívám, je pravděpodobné, že asi budu celá ženská, že mě kus nechybí, ale jak to souvisí s pečením… :))))Hele, recept máš, k receptu máš i příběh a dál, dál už holt musíš sám :))))))2Kojot: Víš, že vůbec nejsi skromný muž? Víš, že mám spoustu známých žen, které jsou rády, že v neděli upečou kuře a jinak se chlap prostě živí sám? Ne, že by byly Tvé požadavky neskromné, ale teda, když už nic jiného, jsou lehce časově náročné a také na obrazotvornost a fantazii kladou vysoké nároky. A také na čas strávený u nádobí… No vidíš, konečně mně dochází, co celý den dělám, že po mně není vůbec nic vidět. A on akorát Kojotek nehladoví… :)Ad hodinky s vodotryskem: Můžu Ti je upéct… Stačí říct… :)Takže úterý – čtvrtek – sobota na pečení a snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, druhá večeře a ovoce na noc, abys neměl hlad, to jako k vaření? Tak jsi to myslel??? :)))))))

  6. 2Kojot: Dovol mi vyjádřit se o Tvé jasnosti tak, že je prostě pořád stejná 🙂 …Pominu-li skutečnost, že „každý muž a každá žena je hvězda“, zase AŽ taková hvězda vážně nejsem. 😉 Coby jak se patří ješitnej chlap jsem ovšem pochopitelně potěšen, že jsi mně – a o mně – napsala…. (http://lucienne.bloguje.cz/425511-o-kojotovi.php#cmt_8 )Jak je vidět, přítomnost ženy na Tebe nemá naprosto žádné „kultivující účinky“ :)))) Ono se mnohokrát říká, že žena přetváří muže k lepšímu. Někdy ho holt přetváří k tomu stejnému muži, kterým byl. A může být jenom ráda :)A víš co? Mě to baví 🙂 Jsi fajn, i když jsi „jaksepatří ješitnej mužskej“…

Komentáře nejsou povoleny.