Anonym

Zvláštní, že? Jsou anonymové, kteří posílají ošklivá slova. Jsou anonymové, kteří posílají zvláštní fotky.

 

frantisek

Cožpak o to, je to kompozičně vyvážené, má to takový zvláštní náboj, že…

Když si obrázek rozdělíme do dvou částí, vzniknou nám dvě zcela odlišné informace:

Zapadající slunce /obrázek byl vytvořen 9.6.2007 ve 22:17/

Slunce

A jakási díra vlevo, vydlážděná kameny… Ne zrovna optimistický náhled. Připomíná mi to spíš masový hrob.

díra

Když jsem milému Františku Hyťhovi (Hytha2@seznam.cz) z IP 195.122.213.105 napsala žádost o vysvětlení – ignoroval ji.

Takže odpovídám veřejně:

Pane Hyťho, jmenujete-li se tak opravdu,

neposílejte mi takové fotky, zvlášť ne teď a už vůbec ne jindy. A pokud už máte opravdu svrbění poslat bez jakéhokoli vysvětlení na můj mail nějakou informaci v textové či obrazové podobě, tak se ujištěte, že pro mne bude přínosná.

V případě, že budete pokračovat v zasílání takových fotek, může se stát, že se mi to opravdu nebude líbit a pak se podle toho budu chovat. A to se pak nebude líbit zase Vám.

Doufám, že jsme si rozuměli…

23 komentářů: „Anonym“

 1. V našich končináchuž bylo Slunce tou dobou dávno v peřinách 😉 Mně by taková zásilka potěšila – byť od anonyma. Kompozice je moc pěkná. Zkus si obrázek zvětšit – na rozhraní lesa a oblohy je to zajímavé 🙂 A „díra“ vypadá jako regulované vodní korýtko…

 2. 2rinamon:No vidíš… Já to vidím jinak. V našich končinách je totiž dobrým zvykem se představit, když lezu druhému do „domu“.Ale když budeš chtít, ráda Ti obrázek přepošlu ve větším rozlišení, když se Ti líbí. Holt jeden rád holky, druhý rád vdolky. Já ráda fotky i s vysvětlením a nejlépe od někoho, kdo se mi představí a napíše kontext. Takhle to vyznívá dost blbě…Vodní korýtko – ano, může být. Symbolika navršené hlíny vedle vykopané díry při západu slunce se však dá chápat různě…

 3. 🙂co blázníš, třeba to byl prostě jen omyl a nic osobního:-)… to se stává…

 4. 2rinamon:Máš to v mailu. Údaj o čase a datu jsem převzala z vlastností fotografie.2Tereza:Sentiment – citlivost, citovost – když bych v sobě měla méně sentimentu, nepsala bych jak píšu. Pojď, založ si taky blog a piš. Uvidíš, že to je krásná, citlivá a citová záležitost, je to otázka srdce, co skrze pero můžeš nabídnout čtenářům. Schválně si to zkus 😉 2ann:Vzhledem k tomu, jak byl koncipován mail, to nebyl omyl. Nedovolila bych si zveřejnit údaje člověka, který by byl korektní. Dostávám maily od různých čtenářů docela pravidelně a vždycky to bylo v pořádku. Jsem schopna posoudit, co už v pořádku není a toto v pořádku není. Nehledě na to, že mail a reakce na tento typ mailu není o sentimentu. Někteří uživatelé internetu si myslí, že si mohou dovolit vše. Nemohou. Ale díky za jiný úhel pohledu…

 5. souhlasím s Lucy, že bez vysvětlení se ta fotka dá chápat „různě“. Možná by se dala chápat bez sentimentu, ale jindy, těžko v době, kdy Lucy píše články jako „Tunel jménem čas“… Pokud odesilatel fotografie čte pravidelně tento blog, pak si jeho jednání dovedu vysvětlit jen momentální zkratkou v jeho jednání, že při tom nepřemýšlel, a nebo naopak, že HODNÉ přemýšlel s cílem ublížit. Nelíbí se mi to.

 6. no, nechci šťourat, ale vzhledem k tomu, že tam není žádný text, „koncepce mejlu“, jak píšeš, spočívala pouze v této fotce. Ale samosebou není nad tvůj pocit. Můj dojem je ten, že se tě dotklo něco, co teď řešíš, a o čem ten odesilatel ani neví. Lidi se nečtou tak zaujatě, a obvykle nechápou ani 60 procent toho, co druhý ve svých myšlenkově náročných textech sděluje, takže pochybuju, že by se někdo dokázal záměrně trefit do tvého bolestivého místa a nějak HODNĚ přemýšlel o tom, jak to udělat. A pokud jo, psychopata reakcí nezarazíš. Spíš na to nereaguj. Měj se co pěkně:-)

 7. 2annTak kdyby mně přišla podobná fotka, asi bych si řekl CO TO JE? a dost by ve mně hlodalo, co tím odesilatel myslel. Je rozdíl pokud mi někdo pošle vtipné video nebo fotku Urbana, a nebo třeba úryvek nějakýho porna, proč ne. U všech těch věcí chápu totiž jejich smysl. U poslání tohohle obrázku ale ne.Myslíš, že je běžné někomu jen tak, bez vysvětlení, posílat na osobní mail fotky?

 8. Dobře, vezmu to absurdně: Na obrázku krajiny se sluncem je zcela jistě masový hrob. Odesílatel chce adresáta znepokojit, nejlépe vystrašit, což se mu výborně povedlo. Lucienina intuice je neomylná a proto je třeba o motivech takového anonyma přemýšlet a posílat tak „jeho“ zlé poselství.Realita: Masový hrob v něm vidí příjemce, může to být deset jiných věcí, třeba vyschlá nádrž. Motivy odesilatele nezná. Mohl to vyfotit jen proto slunce. Mohl to poslat opravdu omylem, třeba chtěl poslat jiný obrázek, nebo se text nedošel…Pokud chtěl Lucienne někdo ublížit, pak to nejpravděpodobněji je někdo, koho dobře zná. Ale taky nemusel… Zlo můžeš vidět ve všem, v čem ho vidět chceš. Já si ale nemyslím, že chce někdo Luciene ublížit a proto jí posílá obrázky masových hrobů, aby jí něco naznačil. Spíš se v tomhle období cítí zranitelná a tak ji zraňují i věci, kterým by jindy nepřipisovala takhle negativně zabarvený význam.Tak to na mě působí.

 9. /11/Možná že se vším tím tady, co říkáš, Ann, by se dalo souhlasit, jenže je tu jedna věc: Lucy požádala odesilatele o vysvětlení, a ten její prosbu ignoroval. Přitom měl možnost se vyjádřit co a jak. Snad to udělá tady.

 10. Masové hroby se nedláždí ani nijak neupravují, takže o masový hrob se zcela jistě nejedná.Pokud je potřeba někde zakopat větší množství lidí, tak většinou během jednoho až dvou dnů a rozhodně není čas něco dláždit.Možná to poslal autor omylem, na seznamu se nejedná o nic divného, mojí manželce vcelku pravidelně chodí na seznamu do JEJÍ schránky e-maily, které evidentně patří někomu JINÉMU (aby schválila rozpočet nějaké firmy, či plakát na divadelní hru apod., což rozhodně není činnost, kterou by se někdy nějak zabývala a není to ani spam)A nebo to neposlal omylem, ale zajímalo ho, jak to na tebe bude působit, což, pokud mu šlo o nezaujatost, opravdu nemohl voomáčkovat nějakým textem.

 11. 2ann a inka:Kdyby to bylo neplánované, bude mě tam mít s mailem tak, jak je uvedený normálně. Klikne na políčko a pošle mail. V pořádku, asi dýl čekám než se naseru a nebudu snášet v tichosti spamování mailu takovýma divnýma fotkama od lidí, který neznám. To by byl stav, kdy bych si řekla, že může jít o omyl. Ale nebylo to tak. Dotyčný si mě uložil jako N., což už samo o sobě je divný. Celej ten mail byl divnej tím vším, co v něm bylo a jak vypadal. A na mou otázku, proč mi to posílá, neodpověděl. 2Ann:Jistě, že se v tomhle období cítím zranitelná. Ale nad takovýmhle mailem bych se rozhodně zamyslela i kdybych TAK zranitelná nebyla. Nelíbilo by se mi to za každý situace. 2Inka:Ano, může se klidně vyjádřit veřejně. Vystihl jsi ve svých komentářích velmi dobře, proč jsem zveřejnila článek o tomhle člověku a co se mi na tom všem nelíbilo. Vážím si toho, že jsi neznevažoval mé pocity (i když můžou být mylné), ale že jsi se snažil do mě vcítit a pochopit mě a mé kroky. Toho si sakra moc vážím, Inko.2Mirun:Já vím, že to nejsou masové hroby. Že si s tím někdo dal práci a vyzdil to a tak. Ale působí to blbě. Vím, jak masový hrob vypadá. Vím dokonce i jak vypadá obyčejný hrob. Ale působí to tak. Kdyby mi poslal ten vršek, neřeknu ani popel. Ale kdy jsem naposledy viděla fotku takového kalibru? O tom, že to nebylo omylem, jsem psala o pár řádek výše. Prostě – nesedlo mi to. Nebudu nečinně přihlížet na pitomce, co mi posílá divný fotky bez komentáře pod nějakým písmenem z abecedy. Ale dávám mu šanci k tomu napsat veřejně, co si myslí a proč to udělal. Šanci k tomu dostal. Jinak si budu myslet, že to nemyslel dobře a ještě k tomu to neposlal omylem. Zatím si pod zjevnou dobrou vůlí mých čtenářů mohu myslet, že jsem se mýlila. Kdyby to na mě mělo nějak působit a dotyčný by chtěl vědět jak, není lepší napsat, jak se mi fotka líbí a že chce zpětnou vazbu? Pak bych to brala. Ale takhle to neberu.

 12. Myslím, že Hyťha je úchyl a osobně bych mu už nevěnovala ani vteřinu času navíc. Nastav si filtr v postě a vykašli se na něj. Howgh!

 13. Není možná… Omluvil se… Alespoň mailem. Nevedla jsem tedy své kroky nadarmo, byly efektivní víc než dost…DíkyBohu.

 14. tak to jsem moc rád, že to všechno nakonec dopadlo dobře. Díky, Lucy, tvého vyjádření si zase vážím hodně já, ale nejsem jediný, kdo se do tebe pokoušel vcítit, soudě podle mnoha příspěvků od různých lidí, kteí tě mají stejně rádi jako já. (O Kojotovi nemluvím, ten tě má samozřejmě nejraději) :o)

 15. I já jsem rádadobrý konce mám ráda, i když, popravdě řečeno, jsem v téhle souvislosti ani dobrý konec nečekala. Ano, Kojot mě má rád i s tím, že nerozuměl mým krokům, ale vzal to tak jak to stojí a leží a nehodnotil to a nekafral mi do toho, jako pravý Muž. Vážím si i jeho reakce, stejně jako reakce těch, kteří se zamysleli a napsali svůj názor. Konec dobrý, všechno dobré. Teď ještě aby se z toho máma vylízala a já koneckonců taky, pod kudlu se mi nechce… Ale uvidíme v pondělí.

Komentáře nejsou povoleny.