Co to tady máš? To je f-l-i-t-r!?

"Kde se Ti tam vzal???" říkám Kojotovi po krásných chvílích společně strávených, když ho hladím po vlasech.

"Cože tam mám?" diví se Kojot.

"Flitr! Blejskavý cosi, co si ženský na sebe dávají, aby byly krásný. Ženský. V laku na nehty, ve vlasech, mazají si to na sebe, aby se blejskaly a zaujaly a Ty to máš na krku. Kde se Ti to tam vzalo?" zatím lehce sarkasticky mluvím, zatímco neúnavně provokativně a lehce zhnuseně hledím na flitr na mém ukazováku.

"Já fakt nevím, kde se mi to tam vzalo. V životě jsem to neviděl. Jestli mi nevěříš, tak o čem se tu vlastně bavíme?" zavrčí Kojot zatímco podrážděně kouká na flitr.

"No, žárlivost nebyla nikdy mojí silnou stránkou, takže se spíš jenom divím, že na Tobě najdu něco takovýho. Ne, že by to bylo zrovna příjemný koukat na Tebe, jak se Ti blyští krk cizíma flitrama. A hele, tady je druhej." Sarkasmus v mém tónu by se dal porcovat.

"Bůhví, kde se to tam vzalo. To musí jen tak lítat vzduchem, to jinak není možný. Hele fakt mám svědomí čistý, ale už teď mám pořádně votrávenej den z toho, co říkáš," znechuceně se odvrací a odchází z postele do kuchyně.

"Jasně, vzduchem… Běžně lítají vzduchem flitry a usazujou se chlapům na krku. To určitě," pomyslím si já.

Povzdychnu si, cvrnku flitr na zem, ještě chvíli přemítám o tom, jaká právě nastala odporná situace, ze který není lehký vycouvat bez oboustranných bolístek a pak se jdu upravit do koupelny. Prohrábnu si vlasy a zachytím jednu svorečku na vlasy, pak druhou, třetí, pátou… Nedisciplinovaně se mi zamotaly do vlasů až pomalu vzadu místo aby pěkně tvarovaly dorůstající ofinu. Spíš jsem zvyklá na čelenku, takže nemám svorky ještě "v ruce". Přesýpám je z dlaně na do nádobky před toaletkou a …

…mé dlaně jsou blyštivé flitry z nových svorek polakovaných pozlátkem.

Člověka až zamrazí, jak křehké je to, co je mezi mužem a ženou. Jak se to křehké cosi pořád musí budovat a obnovovat a neřešit a nepřepínat.

Tyhle kojotí žertíky…

Není jednoduché žít s principem Trickstera.. .

19 komentářů: „Co to tady máš? To je f-l-i-t-r!?“

 1. Takžebyl Ti vlastně nevěrně věrný s Tebou, a Ty jsi to ani nevěděla. Co jsi s tím podnikla, to se ani neptám ,-) film mi běží před očima ÷)

 2. No, řekla jsem mu, že to byl kojotí žertík…A že ten flitr je tutově můj, protože si pamatuji ten zvláštní tvar, který pasuje s těmi mými zatracenými svorečkami do vlasů. Víš, jsem obezřetná v takovýchto věcech, nejsem vůbec cholerik, aspoň dokud si cholerickou reakci díky častým podnětům nevypěstuji.;) Ale stačilo málo a kousek našeho světa bych rozbila a nevím, zdali napravitelně. Ale nerozbila jsem ho. DíkyBohu jsem nikdy žárlit nemusela a tak jsem nežárlila, aspoň ne vážně a natvrdo. Mí ex-muži měli jiné nešvary než nevěru 🙂 Být to drogy, tak dozajista řádím jak šílená, protože tam mám „krátkou zápalnou šňůru“ – stačí kousek popíchnout, dorozumění nedorozumění, a už jedu…Všechno je v pořádku… Díky relativně klidným reakcím na obou stranách jsme to ustáli bez ztráty kytičky. Ale bylo mi to chvíli líto a v tu samou dobu jsem byla ráda, že jsem nevybuchla a byla klidná a ne lítostivá satórie lucienní domácí :))) Ale bylo to na hraně.

 3. Labutě mají jednu tajnou zbraň – mohou psovitým šelmám ve vodě vyklovat oči. Tam mají 100% převahu. Ale spíš o tom nepřemýšlej.

 4. Jasně, pokud ve vaně nedosáhnete na dno. V opačné případě se psovitá šelma otřepe a může jít třeba po krku. Ale proč stahovat kalhoty, když brod…

 5. 2Inka:Dobře, doufám, že Tvůj odhad, že ve standardní vaně se velká labuť a malý kojot dokážou vzájemně nesežrat 🙂 Včera jsem mu ještě zkusila umýt záda jen tak bezelstně labuťácky a prošlo mi to. Ruce celý, oči všechny zůstaly mi a ani jsem neplakala… :)2Adél:Taky jsem ráda, že to takhle dopadlo. Kdyby to dopadlo jinak, možná bych o tom ani nenapsala.2Ibrahim:To víš, brod je ještě daleko a tudíž kojoti ještě na dno nedosáhnou 🙂 a labutě jo a jo a jo :)))

 6. Je to tak pěkně napsané, že Ti prostě nemůžu věřit, že to byla vážná a „odporná situace“ ;).

 7. 2Wu:Ale Wu… Řešils někdy osten či osteníček žárlivosti? Překvapilo Tě někdy, že by se to mohlo stát? Mě to tedy překvapilo a i když jsem tomu nevěřila, nedalo se jinak, než reagovat jako žena, co „vidí flitr na mužově krku a netuší, jak se mu tam vzal“.Byla to hrozně hnusná situace. Pro mě jo. Ale napsat o ní tak, aby to bylo čtivé a byla jasně znát omylnost má, to už bylo mnohem lehčí, než ukočírování mé reakce v danou chvíli. Taky jsem ale čekala pár dní na to, než jsem o tom napsala – není to pro mě už tak čerstvé a tak se můžu sama sobě s chutí zasmát 🙂

 8. Jasně, řešil, ne osteníček ani osten, spíš pořádné kopí – a vůbec mě to nepřekvapilo. Ale flitr nebo vlas se na svetr nebo na krk dostane tak snadno, že by mě to snad ani nenapadlo :).

 9. 2Wu a Kojot:Vy, vy, vy jedni… chlapi!Si myslíte, že každej má takovou racionalitu jako vy, chlapi jedni. Ale nemá. Ženy jsou proslavené a chvalně i nechvalně známé tím, že JSOU iracionálními bytostmi. A já jsem žena a nechci nacházet flitry, vlasy, rtěnky a vůně na muži, který se mnou sdílí můj život a postel. Pokud ovšem nejsou moje vlastní. Ale cizí fakt ne.Je to tak nepochopitelně iracionální? Já si připadám docela normální…;)

 10. Já jsem fakt myslel, že kritizuješ Kojotovo akvárium. Takhle pozdě v noci se holt musím omezit na Wagnera, případně Scrabble.

 11. 2Henry Psanec:Ne, Kojot akvárium opravdu nemá 🙂 Naopak tohle byl takový pěkný zárodek žárlivé scény :)))

 12. Klasika. Zenska zacne zarlit a chudak chlap…Mela mu jeste udelat scenu a odmitat sex. To je standardni postup….

Komentáře nejsou povoleny.