Má Brno vlastní tajnou spojnici k andělským sférám?

Nápis mírně bulvární, ne zcela se shodující s mým světonázorem, ale proč nakonec ne, celá naše planeta je spojnicí kamkoli jinam včetně nás samých, tak proč si nevyrazit z kopýtka pěkným nadpisem. A to ještě nevíte, jakou pěknou konspiraci jsem si vymyslela v článku…

Kdysi, když jsem tak hltala texty Kojota, které byly publikovány na Ritual.cz, Magick.cz, případně kdekoli jinde, narazila jsem i na fotografie z jakýchsi magickových srazů Zuzany Antares, kde byl Kojot vyfocený se spoustou jiných lidí, které jsem neznala. Zatím běžná věc. Co však není zas tak běžné, aby někdo demonstroval za Brno jako hlavní město magie EU . Ono to není jen tak, udělat takový rituál. Takový rituál zanechává v lidech stopy a bůhví, jestli je nezanechává i někde jinde…

Jednoho dne, kdy jsem zrovna kráčela s hlavou otočenou k nebi místo jejího přirozeného sklonění k zemi, uviděla jsem cosi, co mě zalechtalo v očích. Zářilo to jak stříbro, když ho otočíte ke slunci a má hlava, která z nedostatku kvalitních mystifikačních a konspiračních podnětů nemá moc co dělat a zabývá se většinou jen praktickými kravinami, mohla začít spřádat a snovat další vzdušné světy s jejich zámky a klíči.

Trubka pro trpasličí anděly

"Víš, jak to vypadá? Vypadá to jako kladivo. Stříbrné kladivo na střeše. Hele, ona to může být i trubka ve tvaru kladiva, podívej, jaký tam má úchyt. Co když to je trpasličí trubkokladivo? Co když se tady spojuje země s nebem a trpaslíci trpasličí trubkou s anděly?" fantazírovala jsem já Kojotovi do běžných myšlenek.

"A co když je to trubka pro trpasličí anděly?" převedl Kojot mé plodné úvahy konečně do realistických dimenzí.

"No jasně, trpasličí andělé. Co jenom my lidi bychom měli mít své anděly, žejo. Proč ne i trpaslíci. Když i krysy mají svého krysího smrtě, tak trpaslíci mohou mít svého anděla, kterého přivolávají stříbrnou troubou, co vypadá jak trpaslický kladivo a je to prcek jako každej trpajzlik a má andělský fousy až na zem," ubírala se naše debata dobrým směrem. "A jediný místo, odkud se dá přivolat, je jedno konkrétní místo v Brně," pokračovala jsem spiklenecky.

"Jasně, trubka září novotou. Nebude stará víc než pár let," mohla jsem rozehrát hru na magické prostředí starého Brna podpořeného demonstrací za hlavní město magie EU. A protože největší magie je ta, kterou nepoužijete, zcela jistě se bude trubka maskovat za nějakou praktickou věc. A určitě se ani nebude používat jako magický nástroj k přivolávání trpasličích andělů. "Možná, že je takových trubek po světě víc a není jenom jedna," rozšířila jsem úvahy o spiknutí trpaslíků ku jejich andělům.

Každopádně myšlenka, že v Brně máme nástroj k přivolání trpasličích andělů, se mi líbí čím dál tím víc. Připadám si tak nějak víc jistě, jako s křidélky…

 

Anděl

 

14 komentářů: „Má Brno vlastní tajnou spojnici k andělským sférám?“

  1. já bych tomu aji věřil. A mám takovej dojem, že jsem tu stejnou trubku taky viděl. Ležela tam, leskla se úplně stejně, tedy jako stříbro na slunci, a zrovna z ní vylézalo nějaké zatraceně malé stvoření, něco mezi andělem a trpaslíkem, myslím, že to byl jeden z těch Gremlinů, co byli v tý starý počítačový hře, no však víš, jak ty postavičky chodily v různch levlech sem a tam, a furt hledali tu „správnou cestu“, jj, určitě to byla ta trubka.

  2. Matrix to může bejt taky, ale teď prioritně řešme fakt, že na zemi leží trubka a co sní?

  3. taakže jednotlivé trouby jsou k sobě na dohled? Hm… To je jako u afrických nebo indiánských kmenů, které si zprávy předávali kouřovými signály z ohňů založených na vrcholcích kopců a nebo hlasitým bubnováním… Bubnují obě trouby, ta dole, i ta nahoře?

  4. Říká se tomu paranoia 🙂A být paranoidní je v dnešní době normální. Ovšem jak se s tím shodují gremlini, co vypadají jako něco mezi trpaslíkem a andělem a trubky, co jsou na dohled a nejvíce asi simulují speciální antény, to nevím… :)))

  5. mám na tebe jednu záludnou otázku: myslíš že se najdou i takoví andělé, co se na nás zlobí, a co nám místo pomoci hážou klacky pod nohy a dělají nám i jiné zlomyslnosti? A nebo všichni andělé jsou hodní a proto jsou andělé?PS: jinak k té konspiraci a celosvětovému spiknutí Gemlinů, Andělů a Trubek. To ještě nevíš, co všechno jsou schopny na nás vyžvanit takové obyčejné vrby. Jaké neskutečné drby.

  6. To je špatně položená otázka, Inko. Andělé nemají lidské vnímání dobra a zla a navíc, co je v dlouhodobé perspektivě dobro a co zlo. Kolikrát víš, že „zlo“ poslouží dobré věci zatímco „dobro“ může dobře vypadat, ale ve skutečnosti to až tak dobré dobro není a třeba je to „zlo“ pro někoho jiného. Andělé nám samozřejmě pomáhají, ale existují jiné bytosti a ty pomáhají „napravit stav“ ne moc příjemnými událostmi. Vše je provázané, tam nahoře jsou nad naší dualitou a vnímají jen to, co je, nehodnotí. Ale abych se vrátila k tomu, co je gró Tvé otázky – ano, andělé nám pomáhají. Zrovna včera jsem o hluboké moudrosti krále Lávry přemýšlela… Jojo… Stačí jeden, který rozumí a doví se i to, co já nevím, že jsem řekla 🙂

  7. jak nám andělé mohou pomáhat, když nevnímají (= nejsou schopni rozlišit) co je dobré a co zlé? A ty druhé bytosti? Ty to umí? PS: to je fakt :o)

  8. Oni vnímají, to z nich nedělejme blbce. Ale vnímají jinak, protože jsou prostě jiní. Nemají to naše fyzické tělo a proto nemohou žít v dualitě jako my. Pro ně je realita jiná.

Komentáře nejsou povoleny.