Rovnou nebo zahnutou?

Včera jsem si zjišťovala nějaké detaily ohledně chování osminohých potvor. Narazila jsem na zajímavou diskusi, kde se řeší tvar používané pinzety, což mi přišlo k smíchu tak, až mi z toho tekly slzy.

O něco takového vás nemohu připravit:

Začátečník: "Které pinzety jsou pro chov sklípkanů praktičtější? Rovné nebo zahnuté? Zatím mám teda tu rovnou (15cm) a žádný "handicap" jsem nezjistil."

Pokročilý 1: "Tenhle dotaz myslíš opravdu vážně? Nebo jsi nás chtěl jenom obveselit…. 🙂 To je jako by ses zeptal jestli se hnůj háže líp čtverkama vidlema nebo pětkama… Lidi, fakt začněte trošku přemýšlet, než sem pustíte takovou ptákovinu…… Je to sice sekce pro začátečníky, ale tohle už je fakt silný kafe…. nebo tady máme udělat ještě další sekci pro úplný dementy?"

Začátečník: "Ano, myslím. Zahnutou pinzetu jsem v životě v ruce nedržel a nehodlám investovat do něčeho, s čím se blbě manipuluje."

Pokročilý 1: "Tak to je ovšem velice pádnej argument, to mě vůbec nenapadlo. V tom případě zvol rozhodně rovnou. Nemělo by cenu učit se složitě zacházet a manipulovat se zahnutou…"

Pokročilý 2: "Každá pinzeta se hodí na něco jiného. A myslím, že to není tak těžký naučit se zacházet se zahnutou pinzetou, nebo jo ? Podle tvých příspěvků to vypadá že ne."

Pokročilý 3: "Já jsem používal normal pinzetu a nedávno jsem koupil delší zahnutou a dělá se mi s tim úplně stejně a bez problému a žádný školení na to nemám."

 

28 komentářů: „Rovnou nebo zahnutou?“

 1. Jo, někdy fakt člověk žasne, nad jakýma blbostma jsou někteří lidé schopni zcela vážně přemýšlet…

 2. 2jenia:To jo, každýho holt pálí něco jinýho :)2inka:Jé, to je super, že jsi u mě našel někoho, koho jsi neviděl už 1000 let! 🙂 Starče! :)))

 3. Pozdraveni vsem, trosicku jsem se mezi vas vetrela, do vlidneho prostredi „dva prsticky“ prisla ohrat. Muzu?Pinzeta…problem vidim komplexneji…co jeji konce (nebo snad zacatky), k danemu ucelu zakulacene, ci spicate?A co teprve otazka vyrobniho materialu. a delky, a sirky a vlivu uchopeni pinzetou na psychickou stabilitu uchopeneho a…..Prsticky prohrate, dekuju za pristresi.

 4. Pavouci2Aja:Myslím, že tady si rozhodně pokecáš. My tu o pavoucích víme úplně všechno včetně user-friendly zacházení se sklípkany tak, aby z toho neměli šok. 🙂 Ale teď vážně – chápu, že i pavouci mají svá práva na kvalitu života a tak dále. Zrovna dneska jsem ječela na velkého pokoutníka u dveří, když jsem na záchodě seděla a manžel – chovatel nyní už jenom dvou obrovských chlupatých sklípkanů – se jenom smál, když odlovoval pavouka od ječící Lucienne. Tož asi tak… Jinak snad je jasné, že když chci něco chovat, nebodám to špičatou pinzetou a beru to opatrně do nástroje k tomu určenému ať už je to zahnutá nebo rovná pinzeta.

 5. Jezismarja, ne Lucienne, me povedomosti o pavoucich a pinzetach jsou prachmizerne. Jen mi ten rozhovor dvou „specialistu“ silne pripomnel navody na pouziti cehokoliv na severoamerickem kontinetu a tak jsem, pri tom ohrivani se u vas, trosku zasla, no, rekneme, skoro ad absurdum….jsem to prehnala?

 6. Vůbec ne, jenom jsem nevěděla, s kým mluvím. Klidně jsi mohla být specialista na sklípkany, který ví o pinzetách své. Nechtěla jsem Tě odradit, i když tady jsou spíš články o tom, jak na pavouky ječím místo abych z nich byla hin, ač jsme donedávna měli sklípkanů 8, tak jsem taky šla ad absurdum. I když, od Tebe to znělo dost erudovaně a podle toho, co čtu na arachnománii.cz bys byla ještě umírněný chovatel, co se týče povídání o těch milých, krásných a úžasných pavoučínkách velikosti přílohového talíře 🙂 Tam jsou věci…

 7. 2Inka: Taky si říkám, že bychom si mohli rozumět 🙂 Černohumorno až absurdno mi bylo vždycky blízké.2Aja: Klid a nohy v teple. Všech osm. 🙂

 8. téma pinzet je mi velice blízké, taktéž téma peanů, ale to nevím, jestli se používajó na áje, ó je!

 9. pinzetyPinzeta na sklípkana je pitomost. Se svými sklípkany zásadně nemanipuluji přímo, neb nemám zrovna klidné druhy. 😉 Takovýho Citarischius crawshai není radno moc tahat z terárka…. Je to pitomost. Když už používám pinzetu, tak při manipulaci s krmivem.

 10. Hlasimnohy zateplene ve fuskach.Pinzety a peany jsem ulozila, jo a pavouka, co jsem nasla na terase, jsem vzala do ruky a nezne vynesla na zahradku.Slunickovy den, preju. 🙂

 11. Teda, to je článek plodný na komentáře :)2aja: fajn 🙂 Jsi odvážnější, než já, přiznávám.2inka: jejda, to taky nevím.2efulin: já nevíííím, já s nimi nic společnýho nemáááám. 🙂 To on, to kojot, já nic, já jen vařím, hladím a tak 🙂 2all: Ale já mám dobrou příhodu a já jí sem napíšu. Ale až se dovypláču, páč nám zrovna dneska umřel další potkánek, co byl moc moc dlouho nemocnej. Zůstaňte na příjmu, bude se jednat o ožehavé téma sexu a … pinzet.

 12. Brát pavouka pinzetou je o ústa (hlavně pavoukova). Pro manipulaci (jé, kamrádův syn vynalezl slovo „pulak“ – škoda že nidko neví co znamená) v teráriu, jako ostraňování zbytků krmě, j as lepší zahnutá, člověk nemusí tolid odklápět víko. Ale člověk, který na zacházení s ní potřebuje školení, mi připomíná Američany, kteří mají na balíčku sušenek napsáno „1. Otevřete balíček 2. Snězte sušenky“. Že by měl Douglas Adams, nechť jeho duše odpočívá v pokoji, pravdu, když tvdil že civilizace která dává návod k použití na krabičku páratek je odsouzena k zániku?

Komentáře nejsou povoleny.