Trumfování

"Já si nemohu odpustit dát si každý den dortík, ale ty peníze, ty peníze… Tam, kam chodím, to stojí padesát korun a to je prostě hrozný," pronesla kolegyně u stolu k nám všem. U našeho stolu mají totiž tři ze spolustolujících takový sport, že se trumfují svými slabostmi k hříškům a dorty spolehlivě vedou.

"No to je hrozný, jen co je pravda. A to ještě, že nechodíte na Kolonádu, tam jsou zákusky za stodvacet, paní. Stodvacet korun! A také jsem odpoledne byla na kafíčku v Imperialu, bez toho bych vůbec nemohla být. Dobrý kafíčko, to je základ." Trumfla ji druhá.
"Ale ta cukrárna na Kolonádě je vyhlášená, dámy. Jsou to nejlepší zákusky v celých Varech." Povídá třetí na adresu všech zúčastněných a zvlášť na tu, která utrácí jen ubohý pade.
Povzdechneme a v klidu se věnujeme obědu. V tu chvíli se ozve čtvrtá kolegyně, co ještě nemluvila: "Já jsem byla v bazénu a už to stojí sedmdesát korun na hodinu." Trumfuje dortíky zdravím a stolující ženy se podiví nad tou nehoráznou drahotou.
"Sedmdesát? Vždyť to loni stálo ještě padesát! To je ale drahota! To nevím, jestli tam budu chodit." Říká ta první a další dvě jen přikyvují.
"To snad už je lepší chodit na ten dortík za padesát, ne?" Dorážím debatu já. Holt lázeňský život je finančně náročný.

3 komentáře: „Trumfování“

  1. Cheche, to jo! Jdu si dát sýrový croissant, tedy dva. Jeden asi za pouhé čtyři koruny. Ale stejně je to drahý.

  2. jo, punčocháče za tisíc by to trumfly, ne? mimochodem jsem narazila na zmínku o Therion666, znám ho osobně. Náhoda???

  3. ahojda lucienne, nemyslela jsem si, že ti budu tak brzo psát,z Varů jsem odjela v pondělí večer, ale pochodila jsem si na webu a zjišťuji, že mám pro tebe asi docela překvapivou zprávičku. Jestli je možné se s tebou spojit přímo přes mail, ozvi se mi. Zatím si Vary užívej v dobrém, ne vše je tam tak negativní. Potkala jsem tam dobré lidičky a to je pro mě to krásné. Ivča

Komentáře nejsou povoleny.