Reklama jako magické cvičení

"Vezmi si to jako magické cvičení." Řekl Kojot už poněkolikáté, jako by se tím dalo něco vyřešit. To jsou takové naše malé hry. Každý máme jinou cestu a oba si nacházíme to, co by nás mohlo a nebo mělo obohatit tak, jak bychom sami chtěli. Výsledkem jsou naše denní příběhy, které se někde prolínají a někde si šlapeme každý sám.

Magické cvičení je něco, co tříbí charakter a vůli vydržet. Většinou se jedná o nácvik nového zvyku, případně o přetrpění zvyku někoho jiného popřípadě potlačení zlozvyku svého. Magické cvičení je učit se dochvilnosti, vydržet to, co se mi nelíbí a už nemá smysl to měnit, nepřečíst doslov tam, kde autor říká, že číst doslov se má až jsou všechna cvičení procvičena a zdá se mi, že magické cvičení je prostě to, co by měl mít potom autor jako železnou košili dobrých zvyků. Železné sebeovládání a ovládání sebe železně. Je vcelku jedno, čemu věnujete čas a vůli – ohýbáte vlastní proutek podle své vlastní vůle. Vytváříte rituály.

To, jak se člověk dostane k magickému cvičení, je různé. Různorodost činí život snesitelně příjemným, přičemž variabilita situací, do kterých se může jeden dostat, osciluje od -10 do +10 na stupnici příjemnosti. Rozhodně máte v životě šanci se nenudit, pokud nechcete. Magická cvičení, ať už uvědomovaná nebo neuvědomělá, mohou výrazně ovlivnit schopnosti a dovednosti toho jakého cvičícího, jako opět všechno, co se sebou člověk dělá. To, co činíte a myslíte, to jste.

A teď se tak zvolna dostávám k médiím a všudypřítomným reklamám. Mé negativní postoje k reklamě už znáte, takže možná je čas na něco pozitivního. Něco, co by vám, jako mým čtenářům, dalo základ pro cvičení sebe sama. [reklama]

Jděte do lesa…

LESY ČR

A teď z toho vyplývající otázka:

Proč státní podnik Lesy ČR vytváří reklamu na návštěvu lesa? Neříkám, že všichni do lesa chodí, ale připadám si, že mi připomínají věc tak základní, jako že si mám mýt ruce. Pravděpodobně tedy za tím bude něco jiného, pochybuji, že by jim ležela na srdci návštěvnost lesů. Co to je, to ukáže čas.

A jestli si jako novoroční předsevzetí dáte "nekouřit", "chodit na procházky do lesa", "prát v kvalitním (= reklamou propagovaném) pracím prášku", to už je jedno. Výsledkem je, že tříbíte sami sebe a vytváříte si nové, jiné, návyky.

V podstatě reklama není nic jiného, než výcvik spotřebitelů a výsledky má vpravdě magické – jak by vám mohly vyprávět zisky společností.

Nicméně, jít do lesa není zas tak od věci. Tak hezkou procházku…

5 komentářů: „Reklama jako magické cvičení“

  1. ty reklamy se začaly objevovat jako reakce na hlasy, že by polostátní monopolní moloch s neprůhlednými předraženými zakázkami měl být zrušen a nahrazen soukromými správci. oni v těch reklamách tvrdí, že za jejich vlády jediného velkého správce je v lesích volno a nejsou tam žádné zákazy a ploty.tu reklamu si jistě platí papaláši ze svých prémií 🙂

  2. 2lední brtník:Aha, takže jako reakce na možné soukromé správce. Já měla několik teorií – zvednutí PR ranku v očích veřejnosti jako zakrytí obzvlášť velkého svinstva popřípadě svinstev menšího, leč stálého kalibru. Dále spřízněná reklamka, která se o zisky dělí s vedením popřípadě penízky jdou někam jinam, na prémie – jak jsi podotkl zcela správně.Btw. Jak jsi spokojen s chybami v kódu? 🙂

  3. Ptam sePolozim prihlouply dotaz, ale minim ho zcela vazne, nebot nevim.Vyplyva z predesleho, ze pokud budou statni lesy soukromymi, prestanou „platit listky“ a zacne platit“zakaz vstupu na soukromy pozemek“?

  4. obávám se, že u nás jest pomalu všechno rozkradeno. Zbývá jen zprivatizovat lesy, vodu, vzduch. A možná dojde i k tomu, o čem píše Aja – že se do lesa napříště nedostanem, že to co dneska bereme za samozřejmost (jít na houby, nebo se jen tak projít) nebude zítra platit. Na lesy dojde nejdřív, protože se dají jako půda měřit, dělit, rozdělovat. U vody to bude horší, voda je živel, nespolehlivý a nestálý, a co s rybami, které migrují? Já si je vysadím, a první velká voda mi je odnese. Ale i to se zvládne, voda bude na příděl. A vzduch? Na něj jednou dojde taky, pokud bude u vlády ODS. Však už něco vymyslí. Vlastně čím víc mi z této vlády tuhnou rysy, tím míň mám chuť na tato témata žertovat.

Komentáře nejsou povoleny.