Být jako strom

Být jako strom, tak na podzim sundám listí až zbyde holá koruna a kmen, kořeny zůstanou skryté a nečas se přežene mezi pár posledními neshozenými lístky jako vítr. Pokročilý podzim věští ranní mlhy, zatažené pošmourno a v neposlední řadě také modrobílé barevno spojené s blankytnými nebesy a jiskřícími ledovými vločkami, v něž se změnily bílé duchny plující oblohou. Ledový vichr prohánějící se prázdnou koulí propletených větví čekajících na jarní teplé počasí a polobotky kolemjdoucích, kteří s plášti rozevřenými spěchají vstříc jarním touhám dotýkání se čerstvě rozvitých lístků a květů.

Stromy mají svá pravidelná období ticha a odpočinku, kdy si tiše dumají a jen poslouchají praskání mrazivých příkrovů. Blogy ne. Blogy mají své dny, měsíce a roky bublání a vření v bloggerské studánce, články a komentáře zvesela přibývají a je to radost ze symbiotické koexistence bloggera a čtenářů blogu v tu danou chvíli a pro ten daný okamžik.

Avšak někdy se stane, že bloggerská studánka se potáhne mrazivým příkrovem a zamrzne. Kolem sviští vítr, chumelenice jako na Aljašce a ve studánce nastává tichý čas modrobílého světa.

Koloběh práce-studium-domácnost-péče o zvířata je neúprosný.

Modrobílý svět…

Mrazivé počasí

7 komentářů: „Být jako strom“

  1. Hezká fotka, hezkej článekTaké mám někdy období, být jako ten strom o kterém píšeš, a vždycky když jsem to udělal, tak jsem na to doplatil. Od jisté doby jsem raději modřínem, jehož jehličí nepíchá, a naopak jemně hladí, a také trochu zahaluje mou podstatu. Vidíš, a zase bysme se dostali k tématu, zda je dobré při blogaření vystoupit z anonymity. Třeba tobě se to asi nevyplatilo, když kvůli jednomu magoru musíš filtrovat všechny příchozí komentáře..

  2. Inko:Ad magor: Myslím, že o magorech víme oba své. Ty jsi měl štěstí, že se nám podařilo společnými silami Tvého magora udolat. I my si svého magora udoláme.Ad blogaření:Ty píšeš o Brně, našels svou parketu. Já píšu o sobě. Můj strom je takový jaký je, já bych o městě psát nemohla. Ad anonymita:Nelituji vystoupení z anonymity, popravdě řečeno mé vystoupení z anonymity mi magora nepřineslo. Není to můj čtenář ani stálý, ani náhodný. Magor mě osobně vůbec nezná a dokonce mě nezná ani z článků, což je už co říct, když má tu touhu sprosťačit. A proto mě jeho ivektivy míjí. Nevidím ale důvod, proč si nechat zahltit stránky sprosťárnami. A protože už poněkolikáté lkáš nad moderovanou diskuzí, možná není od věci Ti připomenout Tvé mnohokrát smazané shoutboardy, Tvé boje s magorem – i Ty jsi zvolil svůj postoj k němu a mazal jsi a mazal jsi a mazal jsi. Dokonce jsi i chtěl skončit. Nech mi tedy mou moderovanou diskusi, je to v podstatě maličkost.Ad další psaní:Blog budu směřovat sociologicky, tedy nejvíc budu psát o tom, co studuji. Na víc asi nebudu mít čas, o tom to blognutí bylo. Nebylo o magorovi. Píšu to tam snad jasně.

  3. ad Inkův povzdechani já nekomentuji tam, kde je moderováno. I když chápu důvody tohoto opatření. Ale čtu tady všechno (a u Kojota skoro všechno, páč polovině jeho zájmů nerozumím 🙂

  4. jj, taky jsem ti vděčný za tvou pomoc, protože sám bych to asi nezvládl :o) O Brně píšu proto, protože nechci psát o sobě, jak jsem psal dřív jinde. Takže máš pravdu :o)) Magor je ultramagor když útočí na někoho, koho ani počádně nezná :o))) Na tvůj blog „sociologický“ se nesmírně těším. Abych nezůstal pozadu, asi si založím též blog, zřejmě socialistický :o))))) PS: Uhodneš (test tIQ), kde je v „určité řadě“ jistá nelogičnost?

  5. 2Gomba:Díky alespoň za tento komentář. Moc k tomu nemám co dodat, prostě jsme se s Kojotem rozhodli k tomuto opatření a naše rozhodnutí má stále smysl. Jsem ráda, že jsi zůstal a čteš mě dál. Snad přežiješ i mé články s podstatně těžší slovní zásobou. ;)2Inka:Takoví už magoři jsou… :)Jojo, iq tykve mi napovídá, že rozdíl mezi sociologickým a socialistickým je v tom, že oook… :)))

  6. 2 Gomba: Klidně komentuj, když jsme u počítače, tak to tam schvalujeme s maximálně půlhodinovým odstupem, jinak až přijdeme domů nebo až se probudíme…

  7. Čím dál tím líp,MarušRozhodli jsme se ti založit Fánklub, Maruš. Co si přešaltovala z bojovnice za práva socek mít všechno to, co pracháči, bez tý fakt hnusný nutnosti za to platit a blažený novomanželky, na intelektuálku na plnej úvazek, seš bomba. Kdyby si na tebe a Jarouše sousedé zase stěžovali skrz smrad z vašeho hnízdečka lásky, napiš o tom na blog a my se za tebe a Jarouše vemem na nejvyšších místech. Dva mladí,ledva pětatřicetiletí, budoucí vědci v oboru, který naše společnost vitálně potřebuje, mají právo smrdět krysíma chcankama a hovnama po libosti.Těší nás, že se tvoje vyměšování a zdravíčko vůbec po křížkovém lázeňském pobytu zlepšilo. Je krásné sledovat obdivně, že už zvládneš i copy and paste osvětu. Je to trhák, Maruš a všem je úplně jasný, že si už prakticky vědecká pracovnice. Mužeme ti říkat Paní doktorko? Jarouš je taky úžasnej, kromě studia, prodává i plastelínu a plyšový bacily. Jaký to skok od dob, kdy s otěckem žebrali pod Špilberkem. Drž se a piš.Jsi naše ikona, Lucyjen.V tom bazénu to tý hubený slečně vůbec nesluší, škoda, že ti vrozená skromnost zabránila potěšit svoje fanoušky vlastním tělem. Velká škoda. Tvoje a Jaroušovi fotky posíláme kam se dá, krasavice.Tvůj promo tým.

Komentáře nejsou povoleny.