Veselé svátky – akce zvratky

Tak veselé vánoční svátky jsem neměla ani nepamatuju. Od té doby, co se opět ozvala má zlá víla s přáním všeho nejlepšího, jsem zase čekala dardu a ta na sebe nenechala dlouho čekat. Jo – zlá víla? Bývalá kamarádka, se kterou jsem se rozešla v takovém mírně až středně špatně blbém a i když jsme to daly zpátky dohromady, tak následky jsou fatální – pro mě a mé blízké. Sice mi není jasný systém fungování jejího věštebného či zásahového systému, ale ozývá se s pravidelností hraničící se smrtí a také hraničící se smrtí, nebo v lepším případě, s vážnou nemocí.

Takže jsem pohřbila dva potkany, kteréžto jsem tři dny oplakávala. Ti, jež mi přejí to nejhorší, se můžou v klidu spokojeně zasmát, konečně dostala Lucienne emoční šok a proplakala se k temným vakům pod očima a skoro stále zalepenému nosu rýmou, protože pláč neustával a znovu a znovu mě zvedal k bílé roli ubrousků, kterých bylo kolem mě bílo a jak naseto. Nicméně – zpráva pro ty, jež mi přejí to nejlepší – už to pominulo a srovnala jsem se s úmrtím asi patnáctého zvířátka letos, i když jsem si s hrůzou uvědomila, že to je víc jak jedno zvířátko měsíčně. Hrůza. Dva nejhodnější potkyšci. V jeden den.

Přestala jsem si také říkat, že koho léčím, ten mi umře v rukách (Karamelek si při čištění prasklého abscesu pod okem opravdu vytrpěl své a nešlo to udělat jinak) a když jsem se pokoušela namazat Kojotovi strhlá záda, došli jsme k tomu, že věta:"Pojď, já Ti namažu záda, ať Tě zahřeju a trochu to promasíruju." má přirozený ekvivalent ve větě:"Pojď, já Tě pozvracím" (taky Tě zahřeju), takže jsme se měli dobře a hodně jsme se nasmáli z černého humoru, hlavně já, k čemuž se přiznávám.

Přiznávám se také k větě, kdy kníkající Kojotek přišel v bolestech do kuchyně a myslel, že umírá a já mu řekla, že horší než že umře, to být nemůže, tak ať si nestěžuje, a on pochopil, zavyl jako statný Kojot a šel si dát cígo a vysmál se utrpení do tváře.

K temnému tématu patří také historka z nákupu – Kojot nejenže nemusí nic doma dělat normálně, ale z toho nicnedělání mu také odpadla povinnost nosit těžké věci na nákupech. Což je nejenom dobré pro jeho záda, ale i pro jeho pověst, protože já s batohem a obložená taškami s nezbytnostmi na štědrovečerní večeři jsem vypadala opravdu, ale opravdu velmi zaměstnaně a pěkně pod jhem domácího pána, kterýžto si vykračoval jen tak v bundičce vedle mě a vypadal podle toho – strčte mu do ruky bič a bude dokonalým otrokářem. Takhle musel snést jen ošklivé pohledy od přítomných kolemjdoucích dam. Ale co by neudělal pro svá záda, že. Ještě k tomu pod nátlakem. Mimochodem, sháníme epesní důtky, nejlépe černé a k tomu obojek. Některé situace prostě ženě už zůstanou… Záda byla možná jen záminka :)))

Na druhou stranu – tak zocelený a láskou vykovaný pár abyste pohledali. Co nás nezabije, to nás posílí!

P.S. Kojot přišel s tím, že v nějaké severské zemi pohřbívají do tekutého dusíku, takže to je ekologičtější, než spálení. Z toho vyplývá, že než dělat bordel do vzduchu nebo do země, budeme dělat bordel do vody, nebo kam se roztříštěný zmrzlý člověk vylije. Hmmm. To stojí za zamyšlení. Co takhle mumifikace? Kopat hrob ve zmrzlé zemi je fakt dost náročný, něco o tom vím…

Ať žijou pyramidýýýý:)

 

 

5 komentářů: „Veselé svátky – akce zvratky“

  1. Obdivuju Tvůj (váš) černý humor [úsměv]. Ale s přelomem roku se to zlepší, ne? Já mívám tragické předjaří, půlka ledna až konec února, to se probouzejí démoni [úsměv].

  2. DarWu, ono to, co jsme teď prožívali a prožíváme, chápu jako velký dar. Pláč, který jsem si prožila s potkánky, mi hodně pomohl s vnitřní rovnováhou. Plakat bylo pro mě důležité… Je to pro mě důležité… Děkuji za to, že se mi dostalo zkušenosti delšího pláče. Určitě se s ním svezlo mnoho dalších nevyplakaných emocí. V podstatě, samém základu, pro mě tyto vánoční svátky byly „svátkem“, jaký jsem prožila poprvé. Bylo to velmi očišťující.Ad černý humor: bez něj by to nešlo /úsměv/ :)Ad předjaří – ať Ti poskytne to, co potřebuješ. Ne vždycky potřebujeme pohodu… /mrknutí/ 😉

  3. Mimi?Ne… ;)Zatím jsme rozhodnutí kráčet jinou cestou – více pracovat a studovat, více se zakotvit duchovně, emocionálně a prakticky :)Víc v mailu.

  4. Bez černéhohumoru by svět byl moc šedivý.A kromě toho – kdyby všechno šlo moc jednoduše, tak to by nás snad ani nebavilo ,-)

Komentáře nejsou povoleny.