Měl fakt špatnej den

Od té doby, co se dají na kartu pěkně naplánovat sedadla v autobuse, se o své místo nebojím.

Ovšem, jak si přečtete dále, jsem asi vyjímečně důvěřivý tvor.

V dobrém rozmaru a včas vlezu do autobusu, zadek připravený na dvě a půl hodiny cesty. Na mém místě sedí takový obstarožní štíhlý pán, vedle rozvalenou aktovčičku a kouká na mě, jako by se nechumelilo. Opravdu nechumelí, ale já ho slušně upozorním, že sedí na místě, které mám zarezervované.

"Doprdelééé, snad máte volnej celej autobůs, nééé?" Bezhlese stojím nad ním a nemám slov. Pán se vymrští, zvedne aktovčičku a práskne s ní zpátky na sedadlo. "A já si musím hledat sedadlo místo toho, abyste si šla sednout jinam."

Vydám hles: "To ale není můj problém, pane." Pán se naštvaně sebral a odešel do nitra autobusu. Usedám na vybojované místo, rozvaluji svůj batůžek a čekám poklidnou cestu.

Po nějaké době vidím, jak si pár slečen chodí půjčovat klíče od toalety k řidiči. Pokaždé se potom rozsvítí panáček a po jeho zhasnutí chodí slečny vracet klíče poslušně řidiči. Tak jo, až se mi bude chtít, holt budu muset absolvovat rituál hlavního muže v autobuse.

Ke konci se najednou sám od sebe rozsvítí panáček. Asi jim to blbne, vždyť si nikdo nešel pro klíč. Příroda však volá a já volání uposlechnu. S klíči v ruce se blížím k záchodu. Strkám klíče do dveří a odemykám.

Koho myslíte, že jsem vyrušila? Čurajícího pána, který seděl původně na mém sedadle.

Měl fakt špatnej den a nebo se na to dá podívat z pohledu, že muži nedodržují ani vlastnoručně vymyšlená pravidla?

Bez rituálu s klíčem od řidiče tam totiž pán neměl co dělat…

Na druhou stranu – být vyhozen i ze záchodu, to je už fakt smůla…

Toaleta v autobuse

33 komentářů: „Měl fakt špatnej den“

 1. děkuju za pozvání :o)Moc hezká story. Ale na jejím konci mi chybí popis toho jak jsi se v té druhé situaci Lucy zachovala, co jsi tomu chlapíkovi řekla Třeba – „cože, chlape, vy zas tady?!“. A nebo „vy nevíte, že opět sedíte jinde než byste měl“? Případně: „jste si jist svým místem“? Nebo: „bez rezervace, bez klíče, pane, běžte do …“ A taky, jak zas ten pán zareagoval, když byl takhle zoufale přistižen, zda vztekle mrskal svou aktovčičkou kolem sebe, případně mrskal čímsi jiným. Takhle se jen musím domýšlet. Třeba že ti opět asertivně odsekl: „“Doprdelééé, snad máte volnej celej autobůs, nééé?“ A nebo „copak jste madam, neviděla červeného panáčka?“:o))))) PS: Ale jo, Lucy, odpovím ti otázkou – a myslíš, že ženy obecně dodržují pravidla víc než muži? Já myslím, že je to fifty-fofty.

 2. 2Gomba:Jsem ráda, že se líbilo :)2inka:Co Lucy udělala? Zavřela dveře a to hodně rychle. Pak s přemáhaným záchvatem smíchu doběhla k vlastnímu sedadlu a sledovala panáčka, dokud nezhasnul. Následně se vplížila na toaletu a ani oka mžikem nezavadila o pána :)Pravda, námitku, že mám volnej celej autobus, bych už asi nekomentovala 🙂 Bylo by jasný, že muž je očividně šílený! :)))Mám si pořád tendenci myslet, že ženy jsou jaksi solidnější, empatičtější. I když – jak které. Všeobecně mám však větší důvěru k mužům. Možná stereotyp, spíš však životní zkušenost. I když – asi stereotyp. Statisticky by to mělo být padesát na padesát. Na druhou stranu – není to padesát na padesát. Muži si přizpůsobují svět v politice a managementu mnohem víc, než ženy, protože jich tam je statisticky víc. Takže vlastně by to mělo být obráceně a měla bych věřit více ženám, než mužům. Není tomu tak. Vysvětlit to však racionálně nedokáži.

 3. „Bylo by jasný, že muž je šílený“. Hehe. každý muž je šílený, když vidí mladou krásnou dámu. :o)

 4. Nene, bylo by jasný, že muž je šílený ne proto, že mě vidí, ale proto, že mě posílá konat svou potřebu do veřejných prostor autobusu :)))

 5. :o)))) a já ti musím opakovat, že většina mužů když vidí blondýnky, tak ztrácí hlavy, a s ní i zbytky rozumu. Příkladů třeba z nejvyšších politických kruhů známe dost: Topoloánek-?, Paroubek-?, Klaus-? … Jsem gentleman, a tak ty holky, co choděj s těma svejma mladejma klukama jen pro jejich bohaté duševno, nejmenuju :o)

 6. Bohaté duševno u politiků musí být jistě nesmírně bohaté. Zvlášť slovo bohaté bych zdůraznila. Ani to duševno u toho nemusí být. Dokonce ani to fyzično 🙂

 7. :o)))) vidíš, a já neomylně směřuji mezi ně. První takovou vlaštovkou je zájem naší vlády o mé stránky. Zájem blondýn, hromadný, přijde jistě velmi brzy.http://www.vlada.cz….php?id=32944

 8. 2inka:Prosím Tě a dělej si čárky, za každou blondýnu jednu a za přírodní blond ještě čárku s tečkou, jako i. 🙂 Ať pak můžeš poreferovat. :))) Doufám, že zájem bude značný, protože o takového krásného mladého muže s takovými bohatě ilustrovanými stránkami (kde je skácelova kašna? knííík), o které má zájem i vláda, neradno přijít.2Henry Psanec:A nějak to solení předvedla v praxi? :)))

 9. Lucy, kdybych tě neznal, myslel bych si, že jde o nějakou formu tvé ironie. Ale takhle mi nezbývá než s tebou souhlasit, a dodat, že se těším Jaguaru v garáži dvacetimilionového skromného objektu vybaveného domácí jadernou elektrárnou. Snad jsem svou poznámkou definitivně přesvědčil malý zbytek nerozhodnutých blondýn. Čekám. Jo, a hezké Velikonoce tobě, Kojotovi, a všem vašim známým! PS: pokud to přeci jen byla ironie, doufám že ti Kojot v pondělí vypráší zadek! :o)

 10. 2inka:Doufám, že blondýn bude dostatek, kdyžtak poinformujeme vládu, aby to rozhlásila po zbytku světa a uvidíš, jak se bloncky povalí 🙂 Zamlčel jsi auto na vodní pohon a vlastní vstup do Moravského Krasu u garáže podzemím 🙂 Také hezké velikonoce Tobě i Tvé rodině! 🙂

 11. zbytku světa? Už vidím jak se třeba v Africe hledaj pravý blondýny. Ale zase se třeba hledaj líp jak někde v Palestině.. určitě.

 12. Mělas fakt špatnej denPřestože je story podána jen ze tvého úhlu pohledu, spatřuji v ní tradiční střet generací, v němž bohužel spatřuji tvoji až zbytečnou aroganci a zcela postrádám i tu sebemenší špetku tolerance. Přece i ty sama jednou zestárneš a bude ti to pálit míň, než mladejm… Nezapomnělas náhodou v ten den vlídnost a úsměv doma?Přeji hezký jarní den! :o)

 13. Ahoj, Anquetile,zamyslela jsem se nad Tvým úhlem pohledu. Ano, mohla jsem to nechat být a pána nechat sedět na mém místě. Autobusák však pánovi musel říci místo sedadla, jelikož na lince Praha-Brno to tak prostě funguje, ať už jedu s Letuškou nebo se Student Agency. Mám rezervované přesně to místo, které jsem si koupila. Já sama vím, že si prostě musím sednout tam, kam mám, jinak to někomu jinému nevyjde a stewardka mě vyvede sednout si tam, kam mám. Nedovolila bych si sednout si někam jinam – TO bych považovala za aroganci. Natožpak na vlastníka přesné rezervace hulákat a ještě sprostě. Není to o nechápavosti či střetu generací a nemyslím si, že by to bylo tím, že jsem mladá. Bylo to o překročení pravidel, na lince jasně daných. Tohle nebyl běžný autobus, kde si vystojíš frontu na zastávce a sedneš si kamkoli. Jel jsi někdy těmito autobusy? Stále si myslíš, že jsem jednala arogantně?

 14. [16] Ahoj Lucy, jezdím by SA do Prahy i Vídně několikrát ročně a pravidla přepravy, platná pro všechny cestují, přirozeně znám. Za 25 let za volantem MHD jsem měl co do činění se stovkami cestujících, kteří se špatně vyspali a já byl prvním hromosvodem jejich špatné nálady. I proto si myslím, žes toho bručouna mohla zcela odzbrojit slušností a laskavým úsměvem. :o)

 15. Aha, to jsem ráda, že jsi řidič a tudíž víš, jak se situace asi mohla odehrát. Popravdě řečeno, pokud nastoupím do autobusu, někdo mi zasedne mé místo a na mé upozornění, že mám rezervaci na tom sedadle, co sedí on, na mě vychrlí tu větu, co jsem napsala a mrskne aktovkou vztekle, tak si nedokážu představit svou aktuální reakci jinou, než distancování se od jeho reakce tím, že ji odmítnu jako nerelevatní dané situaci a mne nezasahující. Slušná jsem byla, myslím, přiměřeně. Přece není můj problém, že nedbal řidiče a sedl si svévolně jinam a teď si musí přesednout… Já za to vinu nenesu.Asi nejsem anděl, ale člověk a nenechám si na sebe pořvávat. Třeba jiná by se na něj usmála a nechala si to líbit. Já už jsem na tyhle situace dost dlouho ohýbala hřbet jako mladá slušná dívka, která ustoupila téměř komukoli. Už nebudu uhýbat před zjevnou drzostí, i když by to třeba z Tvého pohledu bylo lepší a bručouna bych odzbrojila. Prostě už taková nechci být a docela na tom pracuju. Vědomě a cíleně. A pochopitelně s takovou proměnou sebe chodí i situace, ve kterých se to projevuje. 🙂

 16. [18] Oukej, Lucy, respektuji tvůj názor i zmínený postoj.Vědomně se teď dostávám částečně mimo mísu – ale o tom právě je nesmírná náročnost psychologických testů řidičů DPmB, jimiž projde jenom necelých 20% uchazečů. Prioritou je totiž kumšt řidiče dokázat zažehnat konfliktní situace za každou cenu hned v zárodku, aby nebyl narušen jízdní řád. Přestože jsme všichni jenom lidi a každý máme své nepřekročitelné hranice tolerance, příliš striktním dodržováním předpisů by denně zkolabovala celá MHD.Díky za popovídání a přeji ti krásný den! :o)

 17. A:je-li v busu SA na sousední sedačce dáma, sám jí galantně nabídnu aby si vybrala, zda chce sedět u okna či k uličce, přestože máme každý své rezervované místo. :o)

Komentáře nejsou povoleny.