Příroda se nechová podle předpokladů

Nutno dodat, že všech měřitelných předpokladů.

Včera jsme měli s Kojotem takovou konverzaci. Kojot si totiž koupil za levný peníz původně úžasně drahé hodinky na jednom z našich aukčních serverů a ty hodinky umí vše.

 

Casio Pro Trek Triple Sensor

 

Už jsme se mírumilovně dohodli, že pípání každou hodinu ve dne v noci a při každé kravině není dobrý nápad, zvlášť pro životnost pokladu. Nyní jsme konečně narazili na ověřování údajů z hodinek v praxi.

Bouřka, přívalový déšť. Temno v odpoledne.

Pííp píp.

"Co ti to tam zas pípá?" Dím já, vědoma si nedávné dohody.

"Se chci podívat na barometr." Dí Kojot se zamyšlením vědce pátrače.

"A?" Je mi jasné, že v mužských se hračičkové nezapřou.

"On neklesl tlak. Je pořád na tisícovce."

"Jak je to možný, že se ta příroda nechová podle předpokladů? No to je fakt strašný. Tisíc?" Podívám se významně ven. Proudy vody bičují okno jak o život.

Miliony hodinek Casio po celém světě mluví svou řečí. Pak že se příroda nechová podle předpovědí.

6 komentářů: „Příroda se nechová podle předpokladů“

  1. :). Kdysi jsem si pod dojmem z dobrodružných knih pořídil barometr. Klasický, stolní. A víš co? Taky se moc podle počasí neměnil.

  2. Prostě kecají 🙂V tom to je. Podle Batličky musela kulička rtuti v barometru doslova utéct při velké bouřce. A my? Nic. A to máme barometry dva :))) A ještě vlhkoměr – to furt hlásí, že máme doma sucho a ještě k tomu teplo, na to zase máme teploměr 🙂 Ale kvalita života? Stejná. To jenom muži si mají s čím hrát :)))

  3. Ha ha…No, zase takovej slejvák to nebyl a hodinky měří tlak zhruba stejně jako klasický (nedigitální) barometr. A měří jej v pravidelných časových odstupech, takže lze sledovat vývoj tlaku. A taky mají kompas a výškoměr. A baterku, co se sama nabíjí přes displej. Taky umí být moc hezky zeleně podsvícené… Hm.Hmmm.Zdá se, že si na nich fakt ujíždím, že jo? 😉

  4. Jojo 🙂Ujíždíš 🙂 To bude ještě veselých článků… :))) Jak Kojot nenašel severovýchod, jak se Kojotovi zvednul tlak do meteorologických výšin, kterako Kojot dobil baterku na příliš prudkém slunci a tak… 🙂 A Ty to pak budeš důsledně vyvracet, jo? :))))

Komentáře nejsou povoleny.