A rovnou do brýlí

A rovnou do brýlí jsem se mu trefila! Tramvaj byla plná a za mnou se snažil vetlačit dovnitř ještě jeden chlapík. Měl krásné modré brýle a ty jsem mu tak trochu přiohnula v okamžiku, kdy jsem mu políbila svým loktem jeho oko.

"Šmarja, v pořádku? Jo?" Omlouvám se, smáčklá jak sardinka.

"Jo, snad jo." Ohmatal si obličej a opřel se o dveře.

Tramvaj se rozjela, pár strojků označilo jízdenky a dav se rozprostřel po voze.

"Kontrola jízdenek!" Ozvalo se od mého modrobrýlého borce. Zjevně už mu otrnulo.

Že jsem mu nevrazila větší…

10 komentářů: „A rovnou do brýlí“

  1. Nojo, ale bohužel revizor dýchal na má záda v úrovni loktů 🙂 Jinak to byl hodnej revizor… Ale nějak Ti mě ti revizoři namíchli, no mám rozepsanej článek, jenom se mi ho nedařilo dát dohromady s tímhle, takže bude samostatnej. Holt mám omezenou kapacitu.

  2. Já mám v poslední době revizory tak nějak rád. Tak nějak se do nich vciťuju. Prostě dělají práci, bez nichž by MHD zkrachovala, a ještě jsou opovrhovaní. Ono prostě zní jinak, když člověk řekne: „Jsem kardiochirurg!“ a když řekne: „Jsem revizor.“A přitom MHD možná zachrání víc životů, než kardiochirurgové…

  3. MHD je placená jako veřejný prostředek, protože jde o veřejný zájem, aby tu byla. Kde máš vedle kardiochirurgů ty revizory? Člověk, který má tendenci kontrolovat a stíhat neplatiče jde dělat kontrolora – revizora – většinou tedy muž, který se opírá z jedné strany o moc formální danou zaměstnavatelem, z druhé strany o moc policie, která mu jde k ruce. Pro mě je to akcentování osobní moci jednotlivce, které nevidím v principu ráda. Takový člověk na to musí mít žaludek a chtít to dělat. Víc zjevná moc, než moc kupříkladu politika… Víc agresivní.

  4. Ano, bylo by krásné, kdyby MHD mohla být zadarmo, ale je to nereálné. Prostě peníze za jízdenky potřebuje a revizor je pro chod MHD nezbytný.Co se týče osobnostních charakteristik: To by si zasloužilo hlubší výzkum, ale v poslední době jsem potkal i revizorky. Takže rozhodně ne vždy muž. A pokud jsem měl jízdenku, nikdy se mi nestalo, že by se ke mně revizor choval neslušně.

  5. 2Kojot:Prostě se lišíme – já v revizorovi vidím jiné charakteristiky z jiného úhlu pohledu než máš Ty.

  6. Napsal jsem k tomu odpověď už choti, ale musím říct, že ani já jsem v životě nepotkal nepříjemného revizora. Zato kamarád potkal nepříjemného úředníka na DPMB, tak šel za jeho nadřízeným, a za nadřízeným nadřízeného, až skončil u šéfa, a čím výš šel, tím byli ti lidé příjemnější, ochotnější, a problematiky znalejší.Mimochodem, co bys řekla úřednici ze sociálního úřadu, která nepřišla dva roky zkontrolovat svou klientku, „protože úřad nemá služební auto“ (střed – Kociánka) ? Můj přítel, tehdy na K. zaměstnaný, to vyřešil velmi rychle a velmi sprostě. Já tímto zdravím své pracovnice ze sociálního úřadu, respektive úřadu práce (M. Pučová, M. Kolářová), obě byly báječné. Díky!

  7. 2Henry Psanec:Ohledně úředníků – jak příznačné…A úřednice ze sociálního úřadu? Zvláštní… Její klienti také nemají auto a na úřad trefí. Mělo by to tak být i obráceně.

Komentáře nejsou povoleny.