Microsoft a telepatie

Jako spoustě nešťastníků se i na náš počítač dostal virus Service Pack 3. Automatické aktualizace jsou neúprosné a veškeré proklínání Microsoftu je marné, pokud se k něčemu takovému nedostane počítačový mág a nevypne to záhadným způsobem. My počítačoví diletanti věříme v moc racionality a pokud je něco označeno jako otestovaná a bezpečná verze, považujeme to za bezpečnou a otestovanou verzi, po které bude náš počítač stejně schopen práce jako předtím.

Chyba lávky!

Již v okamžiku instalace a prvního restartu počítač zatuhnul. Od té doby tuhne pravidelně v nepravidelných intervalech co hodinku. Souboj racionality probíhá tiše z hlediska počítače a nahlas z hlediska mého.

Zařvu už po tolikáté na počítač, že také zařve, ale z okna. Počítač mlčí a nereaguje. Teprve až vytáhnutí z proudu probudí jeho stále rozsvícené oči a ony se rozblikají. Konečně.

Jdu odinstalovat SP3. Proběhnu ikonou start přes ovládací panely k přidání a odebrání programů. Myší se přibližuji k service packu 3, který se tam nainstaloval a chytře odinstaloval všechny minulé záplaty a service packy. Chci kliknout na tlačítko odeber a… počítač zatuhne.

On to ví! On to ví a tak radši vytuhne. V technické debatě přidám svůj dotaz a příspěvek mi zmizí, jako by nikdy nebyl. Vracím se ke kompu a znovu zákeřně a potichu jdu odinstalovat servisní shit, co je tak ověřený, že mi ověřeně vytuhává systém. Cosi se nenašlo a chybové hlášení mi říká, že pack odinstalovat nejde. A nejde a nejde a nepůjde, i kdybych se stavěla na ucho. Třikrát to zkouším.

Kde je tolik proklamovaná racionalita? Kde je ten běžný svět fungující na běžných zákonech?

Není.

Iracionalita opět vyhrává… Ó vítej zpět, konečně si opět mohu nacházet iracionální či magické mapy reality, které mi snad i budou v tomhle podivném světě fungovat.

Ne nadarmo se říká, že počítač je stroj magický

20 komentářů: „Microsoft a telepatie“

 1. to nejsou chyby, to jsou vlastnosti, které mají podpořit prodej Winows Vista

 2. Chápu vtip. Je to stejně vtipné, jako když neodinstaluju SP3, protože je nainstalovaný blbě a něco tomu chybí a nepřeinstaluju SP3 novou instalací, protože to hlásí, že to je nainstalovaný. Hahaha zasmál se pomeranč a vypustil pecky z podnájmu.

 3. Potěší Tě, že jsem kdysi vymítala notebook, který měl šelesty na displeji a pomohlo to? Pak už nezrněl a nevytvářel barevné čáry místo obrazu. Od té doby běží zhruba pět let a dobrý. Každopádně nevím jak, ale dnes ještě počítač nezatuhnul, tak snad si vzal mé blognutí k srdci. To by mohl, ne? 🙂

 4. Pokud je dost místa na disku, tak můžeš mít na počítači obojí a buď postupně najít alternativy a přestěhovat, nebo chodit do Windows jen na návštěvu v nutných případech. Samozřejmě záleží na tom, jak moc specifické programy potřebuješ. Mně stačí OpenOffice a databáze receptů, tak na při náročnějších požadavcích asi příliš neporadím 😦

 5. S místem docela bojuju a stále ho nemám zvládnuté. Ohledně programů – mám pár specialit, na které jsem zvyklá, ale ty zase nepoužívám tak často. Možná požádám Kojota, aby zazálohoval má data a realizoval to. On s OpenOffice umí, narozdíl ode mě a doufám, že mé soubory jdou přeformátovat třeba na rtf, co je náhradou za ppt a xls nevím. Celkově je to tedy zatím ve fázi rozmýšlení, díky za tip.

 6. Service pack 3? To jako XP? Teprve? :)Tuhnutí, hmm, to se těžko hledá. Nemáte jiný personal firewall, který by se s tím novým ze service packu nesnesl?

 7. Jak jako teprve? Mám legální XP a do Visty nejdu. Personal firewall? Nemáme. Antivir ano. Kdysi jsem používala zone alarm, ale přišlo mi to pak zbytečný opruz, takže jsem to odinstalovala.

 8. Teprve – service pack 3 pro XP je venku nejmíň půl roku. Jo, to zatuhnutí se děje při spuštění počítače? Svítí diody, ale obrazovka je černá? Teď jsem řešil podobné chování, způsobovala to čtečka karet, zapojená v USB.

 9. Řeklo si to o nainstalování předevčírem… BFU jako já předevčírem slyšelo slovo SP3 poprvé. Zatuhává to různě, ale od včerejška, co jsem se to snažila zhruba pětkrát odinstalovat a napsala nasraný článek, to nevytuhlo. Zatuhávalo to kdykoli a samo od sebe nezávisle na činnosti. Čtečku karet nemám.

 10. Co je BFU? Vím že MCP je male chauvinist pig; u tohohle mne napadlo jen Biogeograf famózně urmuzovský.Zbytku diskuse jsem naštěstí nerozuměl.

 11. BFU – Běžný Franta Uživatel. Má to nějaký anglický význam, podobný českému, ale nevím jaký. Někde jsem to četla, že se to používá pro všechny, co to umí tak vypnout, zapnout a udělat ve Wordu dopis. 🙂

 12. No jo, takhle se to vyřešit nedá. Tak snad to zůstane stabilní :).BFU je údajně „bloody f***ing user“, ale zdá se, že je to anglický akronym, vzniklý v čechách, který nikde jinde neznají :).http://www.root.cz…o-stopach-bfu/

 13. 2Wu:No vida :)))))) Zajímavé, že si nepamatuji tu šťavňatější verzi :))))))) Zřejmě vlastní stín :)))))))))))))))))))))

 14. 2Wu:Prostě buď to zůstane stabilní a po čase zkusím Linux, nebo to bude tuhat a Kojot bude mít práci dříve. Docela bych to i zkusila.

 15. Vida. Já si myslel, že wtf = watching the flamingoes, a p of s = Paulinus of Scythopolis. Skoro si nepamatuju, že jsem sem něco psal. 05:11!

Komentáře nejsou povoleny.