Co je to láska?

Co je to láska?

Rozebíraly jsme s kolegyněmi ve chvíli klidu v práci naše příběhy. Drbaly jsme přitom chlapy a nedospěly jsme k ničemu zásadnímu. Já jsem svůj postoj k lásce vyjádřila příběhem, který odráží postoj, kdy se pravé vůle nekříží a zároveň je přítomna tolerance, která je nejvíce potřeba právě ve chvílích běžného života.

Každý dělá to, co je nejlepší pro toho druhého, ne co je nejlepší pro něj. Je to výrazem partnerství, které ve výsledku dává stejný výsledek, jako kdyby každý myslel jen na sebe a navíc je prožitek násobený láskou, která umožní nesobecké fungování v páru, kdy je jasné, že tu není každý jen sám za sebe, ale jsme tu dva, navždy spojení v partnerství, kteří si jsou den za dnem zcela vědomi toho, že jak si to udělají, tak to budou mít. Myšlení na druhého a jeho potřeby dává ve výsledku rovnovážný stav své vlastní Pravé vůle a uspokojení našich vlastních potřeb, které jsou spojeny s naplněním potřeb druhého.

Je to naplnění formulí láska je zákon, láska pod vůlí a dělej co Ty chceš, ať je cele zákon. Pravé vůle se nekříží.

 

"Ahoj, víš, volám Ti, že si půjdu lehnout, protože mě bolí hlava z celého toho dne a nestojí to za nic. Radši to zaspím." Volám Kojotovi do práce, je večer a Kojot se nevrátí dříve než k desáté hodině. O domácnost je postaráno, pro zvířata uvařeno a oba máme co na sebe.

"Také mě bolí hlava a moc mi to tu nejde. Ale zbývají mi napsat ještě tři pracovní maily a vyplnit nějaké tabulky, takže se tu ještě zdržím, ale není to na dlouho." Říká Kojot.

"Tak víš co? Překonám se a přijedu pro Tebe, ať nemusíš MHD, když Ti je zle a máš bolest." Soucítím s ním a jsem okamžitě ochotna sednout do auta a přijet pro něj. Kojotovy migrény stojí za to a vím, jak zle mu bývá.

"Ne, jdi si lehnout. Já se překonám a přijedu domů normálně. Jen nakrm zvířata, s Eliškou už půjdu, ať s ní nemusíš chodit." Odpovídá obratem Kojot.

Co víc dodat… Oba si vyjdeme vstříc, oba víme, že pro druhého uděláme maximum. Ve zdraví i v nemoci…

Je to výraz lásky? Nebo spíš zodpovědnosti?

A není to jedno?

Láska je zákon, láska pod vůlí.

 

ZAUJALO?

Zkuste také:

Šťastné manželství

Jak se má chovat správný muž

Co to tady máš? To je f-l-i-t-r?

O valše, kolenou a pokoře

Druhý svatební den