Vize na základě přemýšlení o partnerství 14. 9. 2006

Tahle vize přišla na základě povídání si s jedním astrologem, kdy jsem nahlédla do sebe v aspektu partnerství a byla vtažena do následujícího dobrodružného děje.

Velká černá leštěná brána přes velkou část nebe. Zavřená. Přicházím k ní a jsem hodně malinká oproti té obrovské dvoukřídlé bráně. Přeji si a brána se na tom modrém nebi otvírá a světlo mne oslňuje, jak vychází odevšad z prostoru za dveřmi.

Vcházím do světla…

Vcházím do světla a nahoře vidím jakousi průhlednou katedrálu, jako když se díváte skrz chrám a vidíte všechno, každou věž zevnitř, ale jste vevnitř v chrámové lodi. Mám mnišskou kutnu a provaz kolem sebe, jak se občas tak v duchu vídám, a jsem tmavovlasý muž a zároveň světlovlasá žena – jsem to já.

Vzpínám ruce pod jednou věží k jejímu vnitřnímu prostoru a letím nahoru. Vidím shora celou katedrálu vevnitř, krásné barvy, dominuje medová a další barvy neruší. Otáčím se kolem dokola po směru hodinových ručiček, kývu hlavou, měním se v šedovousého šedovlasého starce – kmeta. Držím hůl v pravé ruce a zlatého kroutícího se hada v levé ruce. Mám jasně modré oči a rovný nos, mám všechny zuby a cítím se dobře, velmi lehce.

Do levé ruky mi k hadovi přibývá stříbrný měřič čehosi astrologického – takové ty hvězdárenské astroláby a had se omotává kolem hole astrolábu do půlky znamení aeskulapa. Druhý had, jeho opozitum, je duhový, měňavý, energetický. Pozvedám ruce a procházím energetickou věžičkou katedrály.

Černám, hroutím se sama do sebe, symboly padají volným pádem k zemi, jsou z nich hvězdičky, otáčejí se kolem své osy. Jsem těžká a rotuji nejdříve jako neforemná koule nad zlatou špičkou věže katedrály, nakonec se černý povrch rozpraská a vyjde z něj čistá energetická jasně lehce bleděmodrá koule energie. Zářím. Otáčím se kolem své osy velmi proměnlivě.

Vpravo nahoře je koule slunce, vlevo nahoře je srpek měsíce, ale vidím přitom kolem něj jakoby „tmu", která tam ale není, jenom já vím, že tam je. Je tam totiž z věže katedrály, koule, měsíce a slunce široké V. Vyletím nahoru a beru katedrálu s sebou, dostávám se na úroveň slunce a měsíce.

Aha, pomyslné původní V teď končí u oltáře v srdci stříbrného kříže. Katedrála rotuje po směru ručiček po ose, která vznikne pomyslným rozpůlením V, které vlastně nahoře držím jákoulí a silou měsíce a slunce. Katedrála mění strukturu a tvar a já ji celou absorbuji.

Jsem zlatá koule energie, vlevo měsíc, vpravo slunce, kolem najednou vhled na ostatní planety vesmíru, skrz modré nebe.

Jsem vším a přitom koulí.

______________________________________________________________________

Popsaný děj se dá vykládat různě. Každopádně je to naplnění, proměna, využití různých možností. Já v tom viděla svou další proměnu, která bude víceúrovňová a někdy mi bude dost těžko, abych se dokázala sebrat a změnit se. Bytí černou neforemnou koulí se mi ve vizi zdálo být nepřiměřeně dlouhé a nebylo k vydržení. Bylo to skoro nekonečné. Konečný tvar V jako victoria, vítězství. Zvládnutí slunce i měsíce v temném aspektu, ale za jakou cenu…

Díky této vizi a díky věcem, které jsem zpracovávala už několikátý rok v daném životním období, jsem měla několik měsíců našlápnuto na ukončení civilního života v této republice a odebrání se do ciziny, kde bych si v klidu v zázemí nějakého kláštera zpracovala takové duchovní aspekty sebe, jaké bych potřebovala. Začala jsem se připravovat na změnu a nakonec jsem opravdu svůj minulý život uzavřela kompletně. Na rozdíl od původních plánů jsem však skončila v náruči muže, který plně podporuje veškeré mé vnitřní proměny a tak ani nemusím do jiných kulturních podmínek pro to, aby se stalo to, co vize naznačila.

Dnes máme první výročí svatby a já vím, že katedrála, kterou jsem viděla a která symbolizovala chrám, ve kterém dokonám svou proměnu, je krásný, jednoduchý a medově zlatý kostel sv. Jakuba. Když si znovu vracím děj vize, cítím tu práci, která je přede mnou. Jsem ráda, že na to nejsem sama a doufám, že i já plně podporuji v rámci možností svých sil proměny svého muže.

On toho na svých bedrech nese víc z toho fyzického světa…

 

kostel sv. Jakuba
ZAUJALO?
Zkuste také: