Svátek mrtvých a ministerstvo dopravy

Český národ letos přesně na Samhain pocítil snahu ministerstva dopravy snížit navyšování počtu nehod a z toho vycházející počet mrtvých. Snaha byla korunována novými značkami Zimní výbava a Zimní výbava – konec. Proto ze dne na den nařídilo ministerstvo zimní gumy na určitých úsecích silnic a dálnic s platností ihned. Ideou je zabránit navyšování počtu mrtvých, což de facto se svátkem mrtvých souvisí. Takový dárek zatím žijícím…

Jak se na to budou tvářit naše gumy, ať už chodící či jezdící, to už nechám na uvážení každého. Po někom něčem se jezdit musí, hlavně, když je to bezpečné.

5 komentářů: „Svátek mrtvých a ministerstvo dopravy“

  1. Na začátku je pár zbytečných bouraček nebo alespoň pár hodin ve frontě za nevybavenými kamiony, co stojí pod Cínovcem v hodinových frontách a Ty za nimi. Pak, po křiku nespokojených, až nasra.ých, Minďa něco vymyslí a český úředník to zapomene vyndat ze šuplíku a není, prostě není realizováno. Je to pro Tebe v tomto Kocourkově novina?

  2. 2Buteo:Je fakt, že kdyby měli zimní gumy všichni, kdo jsou ohrožení nehodami na kritických místech, bylo by tu veseleji. Veseleji by tu ale bylo i kdyby řidiči nepili, nefrajeřili dvoustovkou na silnici, nejezdili v protisměru a nepořádali ruské rulety vlastními výstřelky. Platnost normy ze dne na den je chyba, i když úmysl je dobrý, ale cesta do pekel je také drážděna dobrými úmysly. Koneckonců článek pojednává o tom, že se na tom akorát zase někdo napase, jako ta jedna obec, co už pronajímá strážníky a radar a udělala si z padesátky kasičku.2Roj:No bať.

  3. Hm. Tento víkend zemřelo na silnici více lidí (o 4), než ve stejné době loňského roku. Ani „snaha“ ministerská nepomohla 😦

Komentáře nejsou povoleny.