Na co jsou dobrý starý trenky

"Nechceš nechat tyhle trenky na hadr?" Prohlásil Kojot na adresu jedněch trenek, jež po posledním praní tiše zemřely na dlouhou a příliš unavenou gumu v pase, která se nedá vyměnit.

"Ale na co. Já hadry nepoužívám. Ani nevím, na co vůbec ty naše matky a babičky spotřebovaly takových hadrů z prostěradel a triček. Nechápu." Odpovím lehce unavenou nechápavostí jeho záměru a nechám Kojota odhodit trenky do věcí nepotřebných. "V kuchyni používám takové ty pěnové čtverce, na podlahu mám taky speciální hadr a na nic jiného hadr nepotřebuji."

Odpoledne mi Kojot přinese horkou černou kávu, vrch plný namletých zrníček, což posvětím tím, že s rukou drcnu a poleji si papíry na stole. Zrníčka jsou všude, kafe taky.

Kojot iniciativně přichází o pár sekund později a v ruce má hadr na podlahu.

"Tenhle ne! To je na podlahu!" Vidím v duchu nový, čistý, sytě oranžový porézní hadr plný zrníček kafe. To fakt ne…

"A jaký tedy?" Ptá se zmatený Kojot.

Než bych mu vysvětlila Velké Tajemství Úklidu a Skrývání Vhodných Hadrů, což je tajemství, které má každá žena a na které má několik zastrčených poliček (některá i tajemnou komoru), rozhoduji se využít té mnou ráno pošlapané moudrosti ženské stezky.

"Vezmi ty trenky…"

 

ZAUJALO?

Zkuste také:

Je třeba se starat

Neuklizený pořádek

Když muž nemá žádné potíže s délkou

Když se příroda nechová podle předpokladů

Šťastné manželství

7 komentářů: „Na co jsou dobrý starý trenky“

  1. No vida, Babička B. Němcové by měla radost, neboť správná hospodyňka pro (pírko) trenky i přes plot skočí! 🙂

  2. ještě, že ještě nebyly vyhozené :)čím utíráš prach? 😉

  3. Mám takový chlupatý prachový hadr a Pronto. U velkého týdenního úklidu dřevěné plochy myju vodou s mýdlovým roztokem na dřevo a následně stáhnu parkety. Je to vzhledem k vysoké prašnosti ze zvířat a dřevěné lisované a tudíž rozpadávající se podestýlce pro potkany to nejlepší řešení. Pronto je fajn, ale zabere cokoli na té bázi. Defacto čistá voda stačí, ale ta zas nedodá lesk a skvrny hůř pouští 🙂 Kdysi jsem uklízela (u klientky v Anglii) s takovou texaskou nabalovací prachovkou, což byla rukavice s jakýmisi textilními chlupy, na které se prach chytal a ještě to nějak leštilo. Nepralo se to. Čas od času o tom sním, ale do takového prostředí, kde žijeme s tolika zvířaty, to nemá význam. Je to příliš posh 🙂

Komentáře nejsou povoleny.