Mám doma malého Edgara Cayceho

Edgar Cayce 1877-1945 byl Američan, který proslul jako spící prorok a to díky tomu, že ve spánku nebo v transu dokázal diagnostikovat nemoci a jejich léčení. Věhlas byl obrovský i proto, že se nikdy nespletl a ač nelékař, používal slovní zásobu lékaře.

Poslední týdny doma prožívám zajímavé noci, kdy mě budí Kojotovo mluvení ze spánku, většinou v celých větách a k věcem, které s Kojotem řešíme. Někdy jsou to i jen samotná slova, každopádně z poslední doby jsou to spíš promluvy o děsu Abyssu.

Dnes v noci to ale bylo jiné.

Hodinky ukazovaly na vteřinu přesně spojení ručiček na třetí hodině, čili čtvrt na čtyři, pro přesvědčené synchronicisty 15:15. Kojotova ruka se zvedla do výše a z ní visel náš postelový šátek, to když si občas chceme zpestřit manželské čtení knížek před spaním. Šátek mě díky tomu hebce lechtal konci na obličeji, až mě to vzbudilo. Zajímavé je, že jsem se ale vůbec nelekla, tak sametové doteky to byly.

Kojot pronesl: "Ano, zkusíme to, třeba Ti to pomůže. Vezmi si tenhle šátek, ať jsi klidnější."

Na to jsem si šátek z Kojotovy ruky vzala a ovázala si krk. Poděkovala jsem a byla jsem tak klidná, že mi to nedalo spát ještě hodinu a půl, načež jsem si vzala čtvrtečku prášku na spaní, abych nebděla až do svítání. Pak jsem konečně v klidu zabrala, ale některé věci jsou opravdu k vážnému zamyšlení…

Už dva dny mě totiž bolí v krku.

 

ZAUJALO?

Zkuste také:

Zlatíčka

Ostří

Kdo píchne injekci?

Šťastné manželství

Co to tady máš? To je f-l-i-t-r?

5 komentářů: „Mám doma malého Edgara Cayceho“

  1. Možná by to chtělo personu „Advocatus diaboli“, jenž by ti oponoval v tvém podezření z prorokování či diagnostiky ve spánku. Což druhou rukou zamítám pro mé okouzlení tebou popisovanou příhodou tedy událostí, která se vám přihodila.

  2. *obdivné hvízdnutí*Co asi myslel před lety bratranec svým „To je v pr****, to je v pr****, dám si chelba s máslem.“ ?

  3. To je něco!! Hned se cítím líp, když vidím, jak spolu fungujete, ač právě v nelehkém období (nebo právě proto…). Tak ať je souhra dál jen k dobrému a příjemnému! Více hebkých neškrtivých šátků!

Komentáře nejsou povoleny.