Mrazák

Kdysi dávno, když byl mrazák in a každá lepší rodina ho musela mít, se potřeby obyvatelstva obrátily k obsahu mrazáku, jeho položení v bytě či domě, spotřebě elektřiny a takových dalších nevýrazných věcí, což není tématem mého článku.

To, na co se nyní chci zaměřit, je obsah mého maličkatého mrazáku včera, zítra a dnes.

Když jsem se odstěhovala z domova, můj životní standard zahrnoval život bez ledničky. K čemu ledničku… Taková blbost. Vařím tak málo a co ráno nakoupím, večer sním. Zhruba za rok jsem si lednici pořídila. Byla i s vebudovaným malým mrazákem. Zvyklá na život bez ledničky, používala jsem ledničku docela málo a mrazák vůbec. Tím nechci říct, že jsem totální civilizační ignorant, ale toto pojetí mě samé má cosi do sebe, zvlášť, když jsem do práce jezdila deset kilometrů kopcovitou krajinou už od března či dubna a +7 bylo v půl šesté ráno přijatelná teplota na tílko a kraťáky.

Každopádně zpátky k mrazáku. Brzy obsahoval mrtvá zvířata před jejich pohřbením, což mu vydrželo v hojné míře dosud. Myslím, že rekordem je polovina mrazáku plná mrtvolek různě zašitých, zabalených a jinak rituálně předpohřbených, popřípadě v případě rychlé smrti po ještě kratším pobytu u nás mrsknutí do pytlíku, zavázání a šup tam s ním. To už splývám do dnešních dnů. Ovšem, teď je situace naprosto katastrofálně speciální.

Chápu, grundle se prodávají jen po kile a všude nám doma smrdí rybina, protože máme spoustu hadů, co grundle jedí a tudíž grundle serou a po grundlích smrdí voda v terárku.

Pampelišky. Proč by měly pampelišky zabírat čtvrtinu mrazáku? Chápu, Davídek – agama vousatá, mazlík k pohledání, je miluje.

Nařezané hovězí srdce a různé nakostkované směsice v želatině. Půl mrazáčku. Dopředu každého varuju – nepořizujte si vodní želvu nebo mějte velký mrazák. V příručce pro chovatele želv je základní směsice dvanáctilitrová a obsahuje drcené sépie a jiné zajímavosti, takže půl týdne sháníte, půl týdne to na vás čumí z chladničky a pak to máte v mrazáku, kde se toho nezbavíte, dokud to želvák nesežere. Bulbíšek je rád i za třetinovou zamrazenou dávku. Dvanáct litrů obsahu by se nám do mrazáku už vážně nevešlo.

Aby měl Bulbíšek želváček změnu, máme tam několik litrů výše zmíněného nakrájeného syrového srdce rozděleného na jednotlivé krmné dávky v pytlíkách. Vhodné i pro blavory a jiné takové potvory, jako třeba vlčačku Elišku. To ovšem jen výjimečně. Vařené vejce je mnohem méně náročné na prostor.

Dnes jsem přeskládala mrazák, co má dva malé prostory rozdělené poličkou z drátů. Nejdříve jsem si řekla, že to bude půl na půl. Půl jídlo pro nás, půl jídlo pro zvířata. Došla jsem k neomylnému závěru, že ti, kdo jsou tu usurpovaní a v menšině jsme my. I nakladla jsem naše jídýlka do zbytku prostoru mezi žrádlo pro želvu, agamu, Elišku a blavory a přemýšlím, jak zmenšit naše dávky zmrazeného jídla.

8 komentářů: „Mrazák“

  1. Blbá rada – větší nebo druhý mrazák :)))Tchyně provozuje v bytě 3 (slovy "tři"). Nemá žádné zvíře, žijí s tchánem sami. Najdeš tam všecko, i posekanou petrželovou nať 2 roky starou :)))

  2. Já Ti nějak nejsem příznivcem mraženého. Já ráda vařím z čerstvého a pak se to přiměřeně rychle sní, čeho je moc, toho se dá na mrazák mistička, dvě… To je trvalý případ boršče. Ale jinak tam máme ještě na letošní oslavu druhého výročí svatby zamrazený kousek svatebního dortu 🙂 Ten nedám, na ten prostor musí být vždycky :)))

  3. Moji rodičové mají taky tři mrazáky. Takže se připojuji k Gombovi – větší nebo druhý mrazák :).

  4. Správný zoolog nikdy nemá v mrazáku s jídlem pro sebe i mrtvá zvířata, jde tak chytiti dost škaredých věcí co fakt nestojí za to. Nu a na žrádlo pro zvířata je nejlepší speciální mrazák nebo aspoň vyčleněná police ve velkém mrazáku. Většina kolegů má doma krom toho v lednici ještě další 2 – jeden na krmení jeden na mrtvoly.

  5. No, pokud je vše v igelitech zavázané a oddělené v obalu od starého polštáře, takže jasně viditelné a jasně oddělené, tak je to pro mě v pořádku. Další mrazák? Spíš ne… Vždyť v obchodech je všechno čerstvé a chlazené… A já vařím právě z toho, ne z mrazáku… (většinou)

  6. hmm..no nevím ja bych si něco co pošlo na tularemii třebas k jídlu nedal…

  7. Lucienne, nevím, kam ses mi ztratila z icq, ale rád bych s tebou dal pár slov:) Tvá předpověď se neuvěřitelně vyplnila do písmene.. moje icq je 29362126, kdybys mne tam neměla..

  8. Ahoj, jsem úplně cizí a čistě náhodou jsem zjistila, že jsi studovala na KOS FHS UK. Hlásím se tam letos na navazující mgr. studium a chtěla bych se na na to optat, jenže buď jsem slepá, nebo prostě blondýna a tvůj email tu nevidím. Mohla bys mi napsat, prosím? lentilinka@centrum.cz – děkujiiii!

Komentáře nejsou povoleny.