Být čarodějkou s mocí nad spánkem

Šla jsem se projít a nechala mámu samotnou jedno odpoledne na dovolené. Šla jsem podél lesa, vpravo byla nějaká louka či pole, les byl vlevo a já šla pěšinou mezi nimi. Dlouhá tráva remízku se skláněla k zemi a bylo teplo. Jdu a jdu, až se trochu pootevřel nějaký, o něco větší, remízek, a tam stála jakási průhledná stanová koule s jakýmisi světly uvnitř. Vypadalo to hrozně zajímavě a dobrodružně a já vlezla dovnitř. V tu chvíli mi bylo namalováno na tváře jakési zelené zbarvení v pruzích či makeupu a pocítila jsem, že jsem mocná a lehká, jako když máte moc nad gravitací.

Vyjdu druhým východem a vejdu do lesa. V lese jsou spící lidé na židlích, sedí ve dvou řadách. Mám v ruce štětec a chápu, co mám dělat. Mám jim malovat zelené pruhy na čelo, aby spali dál. Protože jsem zvědavá, zkusím u jednoho namalovat místo čáry křížek a on se probere a začnou se probírat i ostatní. Honem maluju čáru a člověk opět usíná. Jdu dál a nastávají paradoxní reakce. Maluju čáry a oni se budí, maluju křížky a oni usínají. Mám dost fofr, abych to stihla nějak vyladit a všichni zase spali. Nějakým zázrakem se mi podaří normální i paradoxní reakce zvládnout a odcházím rychlým krokem, jako že to mám už za sebou, tak ať nenadělám víc škody než užitku. Vlezu do stanu, jsem odmalována, vylezu a cítím se normálně. Vracím se k našim.

Další den jdu opět na procházku. Najdu stan, vlezu do stanu, jsem namalována, do ruky je mi dán štětec a jdu mezi řady spáčů. Maluji čáry a už neexperimentuji s křížky. Vidím však, že v lese po levé straně je docela živo. Dívám se tam a vidím spoustu pohádkových bytostí, jak tam cvičí boj, jen tak sedí v trávě či tančí, v každé skupince zvláštní skupina bytostí, nikdo se rodově nemísí. Jdu se štětcem do stanu, jsem odmalována, odcházím. Z reakce mámy zjišťuji, že jsem byla pryč dost dlouho a už se jí moc nelíbí, že chodím pryč.

Sen má velký realistický potenciál, vždy jsem si chodila pryč jak se mi zachtělo, ve dne v noci, ať si myslel co kdo chtěl. To mi zůstalo dosud a pochybuji, že to někdy v životě vymizí. Potřeba naprosté svobody pohybu je pro mě nutnost.

Další den jdu pryč už ráno. Jdu po pěšině kolem lesa a zjišťuji, že stan zmizel, ale mám do lesa volný přístup. Vejdu tam a vidím spoustu pohádkových bytostí. Chodím mezi nimi a vidím, že na okraji lesa jsou stánky s různým zbožím. Jdu se tam podívat. Jedna z prvních v řadě jsou jakési kamenné bytosti, co mají co dělat s divokou ďábelskou silou. Mají pěkný stánek a nabízejí zajímavé zboží. Prodavač mi nabízí dýku a upozorňuje, že je to pro mě nejvíc potřeba. Dýka je opravdu praktická, beru ji ráda. Chci šaršan, vidím krásný černý lehký meč, beru ho. Dostávám také malý stan, který mě ochrání kdekoli před čímkoli. Dále mě zaujala knížka se zaklínadly pro každou příležitost. Jakmile budu něco potřebovat, samo se mi najde příslušné zaklínadlo a je to. Další knihou, která mě zajímá, je kniha kreseb ve fotografické kvalitě. Když na stránku s obrázkem zaťukám, přenesu se tam. To vše mohu uložit do tašky přes rameno, kde jsou ještě další nezbytné věci. Uvazuji si šaršan, dýku, kabelku a ťukám na obrázek, který mi přišel pod ruku.

Dostávám se do nějaké války v kamenité krajině. Vytahuji, docela neuměle, šaršan a dýku a prodavač měl pravdu – lépe se mi bojuje s dýkou, je opravdu šikovná a rychlá. Ale ani meč nepřijde zkrátka. Bojuji až si zasloužím uznání od ostatních, v pevnosti si dám ze zaklínadla jídlo, vytáhnu stan a jdu se prospat. Jejich nabídky s díky odmítám. Ráno zaťukám na obrázek a jsem zpátky v lese.

Odcházím domů, máma běsná, mě to však nechává chladnou. Vím co dělám a proč to dělám a to stačí. Zkouším jí vysvětlit, že to je jakási duchovní cesta, na které plním nějaké úkoly a je to zajímavé. Vedu ji do lesa, nacházíme stan, ona se do něj položí a nic. Nejsem schopna ji jakkoli přenést do lesa, není jí to určeno. Jdeme zpátky domů.

Sen dále pokračoval, ale to už by bylo na další příspěvek. Mám opravdu dlouhé a barevné sny…

3 komentáře: „Být čarodějkou s mocí nad spánkem“

  1. To je krásný sen – hlavně mě uchvacuje, jak je vyladěn a všechno jde posloupně za sebou, žádný chaos, ani zdánlivý.

Komentáře nejsou povoleny.