Letošní léto mě příjemně baví

Letošní léto mě příjemně baví, ale poslední dny se strašně nudím. Je to strašně jednoduché – miluju oblaka, bouřky, předpovědi a meteorologické radary. Celé léto se bavím tím, jak jde fronta, dávám celé rodině předpovědi, které někdy vyjdou a někdy ne, kdo si má pamatovat všechna ta různá pohoří a jejich návětrné a závětrné strany, kde se roztrhne oblačnost, žejo…

No a poslední dny je pořád hezky. Na radaru ani mráček. Když už je na postupu nějaká oblačnost, tak jenom v noci a to spím. Jak říkám, je to hrozná nuda, což mě za celé bouřlivé léto nenapadlo. Už mnohokrát jsem se chystala pracovat s vodními živly v bouřce a nakonec jsem se do nich jen tak vžívala a koukala z okna, místo abych se nechala pořádně zlejt, jako třeba tuhle.

Aspoň doma se nenudím. Cítím neustálou intenzivní potřebu náš byt předělávat a tak tím vytrhuji Kojota ze země zapomnění, kde přebývá už asi rok a je mu pořád zle. Když potřebuji rozestěhovat nábytek, polovinu ho vyhodit a naplánovat si změny na dalších několik let, než na ně našetříme, zřejmě ho někdo sešvihá kouzelným proutkem, protože jde a dělá. Pak je mu zase zle a já o něj pečuji, pokud tedy se role neobrátí a nepečuje on o mě.

Kojot tvrdí, že mé nutkání půl bytu vyhodit a zbytek zrenovovat a začít v první řadě jeho knihami, má původ ve mně samé a něco mi ve mně vadí a proto jsem neklidná. Mimochodem, když chodím jak lev okolo smetiště a řvu v duchu na ty tisíce knih, co mě dusí a padají na mě, chovám se podle toho a Kojot přijde, obejme mě a řekne, že mě miluje, i když jsem neklidná. To by jednoho miklo, to tak člověka uklidní, že ani nemá páru nějak dál chodit a vymýšlet ty tucty změn. Že se ale nechám tak lehce oblafnout a ukolébat…

No a tak to léto pomalu utíká, plány na podzim jsou veliké, no a konečně už nebude takové horko k padnutí. Včera jsem si ani nevzpomněla na obvyklého melouna z lednice, to už se vážně blíží podzim. A podzim je fajn. Budeme mít druhé výročí svatby, udělám svíčkovou nebo tak něco, uděláme nějaký pěkný obnovovací rituál a bude to krásné.

Už se těším.

Bouřka

4 komentáře: „Letošní léto mě příjemně baví“

  1. zníš docela vesele i přes to, že tě trápí Kojot v zemi zapomnění. Jinak Kojot zní taky někdy docela vesele, viz jeho hledání familiara 🙂 Tak snad bude všechno fajn a nebudete ani v zapomnění ani v neklidu.

  2. 2dewberry: Každý máme svá trápení a já svůj blog nemám na trápení čtenářů svým trápením. Dávám přednost mlčení 😉

  3. K dasu proc bys nemoh stále dokola psát jak je ti zle? Jednak je to zajímavé téma a věřím že bys v tom objevoval nové a nové věci jednak je to TVUJ blog ne?

Komentáře nejsou povoleny.