Kojotova posedlost smrtí

Ačkoli je to druhý článek v řadě, který má za název slovo posedlost, je to tak v pořádku. Napadaly mě ještě horší názvy, třeba Žiju se šílencem nebo Výhody pohřbu pompéznějšího pohřbu Kočkova, ale nakonec jsem to neudělala.

Už nějakou dobu se konfrontuji s Kojotovou obsesí ohledně jeho vlastní smrti. Povětšinu času to přecházím, stejně jako jeho vstup do Prvního chrámu církve Satanovy. Popravdě řečeno jeho schopnosti se pro mě nezakládají na nějakém temném řádu, kde je stejně už několik mých známých (předpokládám tedy, že satanisti nekoušou), ale že mě do jeho reality bude chtít zatáhnout ve chvíli tak citlivé, to jsem nečekala, protože zatím mi stačí nevidět, neslyšet a nemluvit. Myslet si mohu co chci…

Před pár dny si totiž Kojot napsal svůj vlastní pohřební obřad. Což o to, je to velmi neobvyklé, ale u Kojota jsem zvyklá na lecjaké věci, takže nějaký pohřební obřad mě přece nemůže rozhodit. Pak jsem si ho ale přečetla. Jak si proboha představuje, že se na takovém obřadu budu podílet? Zešílel, nebo co? Nebudu v žádném takovém obřadu účinkovat, natož vyvolávat nějaká pekelná knížata či něco takového. Zaprvé bych mohla něco takového vyvolat online a zadruhé se mi něco takového příčí už z podstaty.

Tak jsem Kojotovi řekla, že na jeho pohřbu tedy nebudu, ať si ho udělá jak chce, ale já se s ním rozloučím v tichu a sama. Připomínám, že nezapomenutelně ho pohřbít mi uložil jako mou povinnost, zemře-li první. U toho jsem se trochu rozbrečela, protože furt mluví o tom, jak umře a mě už to trochu zmáhá. Kojot se trochu naštval, že bude muset rituál předělat, protože je absurdní, aby napsal rituál a jeho vlastní manželka tam nešla. (Chápu, že z takových řečí plyne příslušnost k rodině Addamsových, ale co už nadělám.) Nakonec stejně s obřadem nic moc nemohl udělat, protože pak by ten obřad nebyl satanský. I to chápu. Dokonce i jeho chápu.

Nejdříve jsem tedy ustupovala a chtěla vyměnit satanský obřad za vysypání do kanálu, což byl jeho první nápad (ó, bože), ale nějak jsem se už nechytala. Pak jsem to podmínila vlastním rozhodnutím, což rozhodně odmítl a nakonec jsem řekla, že snad bude lepší, abych umřela první já, abych měla klid. To zase nechtěl. Vidíte, v jaké jsem nezáviděníhodné pozici, když manžel zešílí. Bavit se o tom, jak ho budu pohřbívat, to je tedy téma posledního roku.

Být Kojotovou ženou není snadné…

18 komentářů: „Kojotova posedlost smrtí“

 1. To jsi napsala pěkně. Obzvlášť při větě "bych mohla něco takového vyvolat online" mě zamrazilo [mrk]. No jo, no, máš to s ním těžký. Ale zatím je to ještě dobrý, zatím je to v teoretické rovině, horší bude, až bude chtít dělat generálku jako Plíhal v Roku Ďábla.

 2. Kojot svůj satanský rituál následně (velmi práskajíc vousy) upravil do slovanské podoby. Je to to samé, ale není to to samé. Pro mě je to podstatně jiné – po zkušenosti s vlastní myslí dávám přednost entitám, se kterými jsem se už setkala a osahala si je. Budiž tedy.

 3. Lucienne – skoro mám chuť napsat, že být vůbec něčí ženou není až tak lehké… I když uznávám, že zrovna takovéto problémy řeší málokterá… 🙂

 4. 2Nominek:Být Kojotovou ženou je docela v pohodě, až na nějaké extrabuřty, jako třeba výše uvedený článek. Jinak je to fajn… Mě by zase miklo, kdybych řešila hospodu, žárlivost, ignoranci a třeba lenost. Kojot je dobrý manžel…

 5. Píšeš stejně zajímavé články jako Kojot, to snad ani není pravda. Vy dva se k sobě fakt hodíte.Akorát nechápu proč manžílkovi nepovolíš ani vlastní pohřeb… nebo on je u vás v domácnosti pod pantoflí? To by byla prča… satanista pod pantoflí!!! :)To snad ne!!!

 6. 2warhammer:Pleteš si pojmy s dojmy. Ať si satanistický (původní verze) pohřeb klidně udělá. Zrealizuji mu ho, budu-li to já, kdo bude naživu. Ale bude beze mě, protože kromě psaní máme společných víc věcí, zajímá-li tě esoterika (nebo magie, jak kdo chce), najdeš tam o mém pohledu na věc víc. Pak pochopíš, o co mi jde. Takže já mu nic nezakázala. Může si vždycky dělat co on uzná za vhodné. Ovšem já taky. 🙂

 7. Cítím s tebou, Lucienne, ale je to pouze otázka tréninku. Zkus bydlet s prarodiči, kde zejména babička má ob týden rakovinu, zápal plic, prasečí chřipku a zhoubný nádor, po obchodech si vybírá urnu na svůj popel a je schopná dvě hodiny se bavit o tom, jaké je to v kremační peci, a taková otázka jako satanský pohřební obřad tě přiměje jen ke znuděnému zívání.

 8. Měla jsem dojem, že pohřeb je hlavně pro pozůstalé, že mrtváčkovi je to pak jedno. Koukám, že jak komu.Na Kojotův rituál jsem koukla jen zběžně, ale "Sláva (Jméno)! Dobrou noc (Jméno)." mi silně připomnělo zeměplošského Karotku.Jestli by Kojot neměl lepší uspořádat pohřeb teď, dokud je naživu, aby to měl pod kontrolou a Ty ses s tím pak nemusela mordovat. Měl by to odbyté a pak by stačil ten kanál nebo tak něco.

 9. 2 Knihomyš: Na podobnou tezi jsem už odpovídal u svého článku s pohřbem, takže to zopakuju i tady:Pohřby (nepočítám následné hostiny, ale vlastní obřad) bývají obvykle děsně nudné. A hlavně zaměnitelné. Jen málokterý zanechá nějakou výraznější stopu. A tak jsem si říkal, že když už budu mít někdy v budoucnu pohřeb, což mě patrně nemine, tak bych chtěl, aby byl nezapomenutelný. Svým způsobem je to další ze způsobů jak si zajistit kousek posmrtného života myslích lidí. Je to pochopitelně VELMI egoistické, ale já jsem velký egoista…Nicméně ano, pohřeb slouží pozůstalým a pokud by moje žena odmítla na satanský pohřeb jít, protože by s tím vnitřně nesouhlasila, musel bych být nejen velký egoista, ale i totální hovado, kdybych na něčem takovém trval.Tož jsem navrhl upravenou verzi a ta je přijatelná pro Lucienne a přitom je stále dostatečně extravagantní a nezapomenutelná. Inu, manželé si mají vzájemně vycházet vstříc… :)Také jsem uvažoval o discordiánském pohřbu. Celebrant by třeba mohl žehnat přítomným karfiolem, rozhazovat lentilky a modlit se k láhvi mlíka :)))

 10. Jo, a kdybych si ten pohřeb zorganizoval už za života, mám takový pocit, že by tomu něco chybělo. Nejspíš mrtvola… 😉

 11. 2Knihomyš:Vidíš, měla bych číst víc Zeměplochu, aby mě to trklo. A to ji mám komplet:) Pobavilo.Ad pohřeb live – dobrý nápad, ale jak vidíš, Kojota to moc nenadchlo, ale i tak se zasmál a já taky.Říkám si, čím to, že u tak "smutného" a přinasraného článku je tolik humorných reakcí, jako se tu nesebere pomalu za celý rok. Asi budu muset psát víc o tom co mě bere než o tom, co mám ráda.

 12. ..je dobrá buddhistická praktika, to bych tedy doporučil, mezi námi co si neuděláš fakt sám tak stejnak nikdy nemáš. Dojdu na tu akci už jen pro ten pocit.

 13. 2Lucienne:Čím to je? Protože jediný způsob, jak podobné věci zvládat, je dělat si z nich blázny. Mě už se také párkrát podařilo jízlivými komentáři na adresu babičky pohřební mánie ("v pohřebáku prý mají nový rakve. Nechceš vyzkoušet, ve které se nejlíp leží?") vyvolat hádku nebo naopak záchvat pláče, což mě sice mrzelo, ale je to občas jediný způsob, jak si udržet zdravý rozum.2Kojot:To chce radikálně: Fingovat vlastní smrt a pak se v přestrojení na vlastní pohřeb dostavit, abys mohl zkontrolovat, jak je tvé přání plněno a vyslechnout drby.

 14. Pro Lucienne:Já že si pletu pojmy z dojmy? Hm, až na to že jsem si svým komentářem dělal srandu, tak to nemusíš hnedka brát tak vážně.Když o tom tak přemýšlím, třeba by se vám hodil kompromis- jeden obřad by byl slovanský a s tebou a po něm by byl ten satanistický- bez tebe. A nejlepší by to bylo udělat ve dvou sálech, ale v jedné budově, aby se nemuselo s tělem tolik tahat. Katoličtí kněží by měli samozřejmě vstup zakázán, pokud by jsi teda nebyla vychcaná vdova a nenechala je platit tučné vstupné. Jo a ten satanistický obřad by bylo fahn pojmout jako devilshow, tzn. striptýz, flustání plamenů, promítaní béčkových filmů s nekromantickou tématikou atd. Jo, a nějaká blackmetalová skupina by byla fajn!!! Třeba takoví Immortal, umíš si to představit!!!Když nad tím tak přemýšlím, asi si vymyslím vlastní pohřeb. I když by to spíš mohl být i trochu mejdan… . Že bych si udělal pohřeb v Masters of rock café?!

 15. No nemáš to ľahké. Z Kojotovho blogu ide taký smútok, aký tam ešte nedávno nebol. Teda mám taký pocit. Hm.

Komentáře nejsou povoleny.