Mám rád vůni tvý kůže

Amíšek voní jako burákové máslo. Přetahujeme se s Kojotem o to, zda takhle potkaní chlapečci voní nebo ne, ale pro mě bude mít Burák zvláštní vůni pořád. Je hladký, teplý, má huňatý kožíšek a drsný jazyk, když olizuje dlaň. Miluje kafe. Krade jídlo a papírky. Poskakuje hravě a vesele a je to můj favorit.

Zvláštně voní hadi. Voní tím, co požírají. Ne, že by hadi voněli myšma… Ale voní jinak, tak nějak… neutrálně. Amálka loví ryby a voní po rybách.

Vím, že Asiaté nemají rádi naši vůni. Pro ně smrdíme. Zvlášť ten národ, který jí jenom ryby a nesnáší vepřové. Pro ně jsme prasožrouti, co voní tak sladce, až je jim z toho blivno. Po zkušenostech s vůněmi zvířat je chápu.

Třeba ropucha voní nakysle. Každá ropucha je jedovatá. Proto voňte k její kůži opatrně, stejně vás asi počůrá. Ne, že by vám to ruku sežralo na místě, ale radši se opláchněte. Největší zásoby jedu jsou na hlavě za "ušima". Živit se ropuchami není zrovna chutná záležitost.

Eliška voní typicky psí vůní. Tuhle vůni ucítíte nejlíp ve dvou podobách – zavoláte psa, pohladíte ho a zaboříte nos do chlupů a pomazlíte se s ním. Druhá podoba je trošku náročnější, ale zato se nemusíte nikam shýbat a strkat tam nos – vezmete psa na procházku v dešti, ideálně i v blátě. Pes promokne na kost, načež ho doma odblátíte a vytřete ručníkem do vlhka až skoro sucha. Vůni ucítíte přes celou předsíň a i v posteli, kam si miláček hupne po vysušení tak, aby doschnul a taky jste si užili trochu toho vlhka a skrytého bláta v tlapkách. Psi mají ten povahový rys, že se v postýlce dokážou krásně protáhnout, skoro jako kočky, a ať chlupy lítají. Výsledek – vůně, bláto, vlhko a chlupy.

Činčilák voní létem. Vzdušný kožíšek nasál vůni trávy a mezi chloupky najdeme kusy sena a hlavně písku. Je to takové celoletní zvířátko.

Ještěři – voní hlínou, zeminou. Voní neutrálně jako hadi. Obzvláště agamí houno smrdí hůř než čpavek, takže neutrální vůně pokožky agamě není moc platná. Ještěrky prostě voňavé obecně nejsou.

Křečík džungarský voní podobně jako činčilák. Má ještě pískovější prostředí a jenom pro jeho malý rozsah pokožky se nezabíjí na kožešinu. Určitě. Je chlupatý a krásný.

Tak to by byl asi tak celý shrnutý přímý přenos vůně našich zvířat. Pochlubte se vůní vašich!

One thought on “Mám rád vůni tvý kůže”

  1. Rodiče mají kníračí holku, co voní po mléku. Když se zaboří nos do její srsti, je cítit chlév a nadojené mléko… inu, stájový pinč. 🙂

Komentáře nejsou povoleny.