Záhada Karuščiny reinkarnace

Karuška se chová stabilně spíš jako potkyš než jako křeček. Sedává často na rameni, nechává se hladit, nekouše a není nepříjemná, prostě mám z ní pocit potkana. A protože ho mám už delší dobu, tak jsem se dneska odhodlala k vyptání se "tam nahoru", jestli náhodou nebyla potkyšem. A byla. Dokonce jí i znám. Je to Citynka.

Citinka

Takže je to jasný. Sedání na levém rameni, mazlení se s prsty, to všechno jsme uměly. Dohromady. Vzalo mi to dech. Musím se s tím smířit. Karuška si to zřejmě nepamatuje, ale automatika jí jde.

 

kara1.jpg

 

Když mi umřel první potkyš, Macinka, dověděla jsem se, že už se spolu nikdy nesetkáme, jen snad jednou nadohled – bude orlem.

Macinka

Kdo se moc ptá, moc se doví, takže jsem si dovolila jen se zeptat na Amíška a toho neznáme, čistá duše. Jinak to nezkouším.

 

 

Amíšek

 

Celkově mě to dneska dostalo do slz. Zjistila jsem, že pořád nemám odtruchleno u spousty potkyšů – Karamelek, Amiška, Antonelka, Isabelle, Arwen, Freyinka, Kalamita… Mnoho dalších zůstalo nejmenováno.

 

 

Jsem ráda, že ji tu znovu mám. Citynka byla velmi svébytná osobnost. Mám s ní spojených mnoho speciálních zážitků, kupříkladu začátek chození s Kojotem, zvláštní sny, ojedinělé zážitky.

Jsem jako v nekonečnu, zastavený prostor na kus cesty časem. Vzpomínka…

 

besipka.jpg
Černuška

 

… A na mnoho dalších vzpomínám………………………

Třeba se jednou znovu setkáme. Jiné teď, jiné tělo, stejná duše.

2 komentáře: „Záhada Karuščiny reinkarnace“

  1. Krásná, inteligentní, zajímavá, učenlivá suprovní zvířátka! Jen ten smrad, ale na to si člověk zvykne a mezi námi, lidi jdou kolikrát cítit hůř. Můj učitel potkyše zkoumal přes 30 let…a pořád na nich měl co objevovat, jako správný etolog a zoopsycholog. Sám jsem jich měl hromadu, a každý byl osobnost…Gandalfek, Kopčem i Kryštof a Veverčák…akorát potkyšky jsem nikdy neměl.

  2. Vewi, že potkani smrděj… To říká potkanář??? Když udržuješ ubikaci čistou, nemají od čeho smrdět. Jinak hovno smrdí i člověku, to je snad normální. Naopak jsou to čistotný voňavý zvířátka. Milující, empatický, vstřícný a mají plno humoru.

Komentáře nejsou povoleny.