Vítej, boží dárku

A je nás zas o jednoho víc. Znáte to, něco děláte, třeba zrovna nějakou duchovně-magickou praxi, a jednoduše jste obdarováni, chca nechca. Dnes jsem tak pěkně začala se special webem o slovanské magii, rozhodla se jet dělat rituál na Býčí skálu no a tam…

Zapaluji oheň. Sem tam se ozve mňauuuu. Zní úplně stejně, jako naše kočka, když je v čase jídla odkázána za dveře, protože mezi námi – je to pěkný bufeťák. Oheň zapálen, propriety rozloženy, obětiny připraveny a já ohřátá po chladné cestě (to by jeden neřekl, jak se mlží skla, když nefunguje topení).

"Bohové! Dnes jsem tu za účelem…" Zní hlas jak zvon a odráží se od skal. V tu chvíli se k ohni doklopýtá koťátko a s nešťastným mňau jde ke mně.

"A dejte tomu koťátku dobrý domov…"

Nejlepší domov mu můžeš poskytnout Ty.

Volím alternativní proběhnutí rituálu, po tom, co jsem kotě nezavřela do auta, nepustila do okolí a neodmítla ho. Kotě přimykám k hrudi levou rukou a třesoucí se chumáček mňouká o sto sedm.

V hlavě mi zní: rituál s kotětem v náručí je

a) stejné kvality

b) lepší kvality

c) horší kvality

Mám možnost si to právě vyzkoušet. To takhle jedete někam třicet kilometrů ve tmě, fučí na vás otevřeným okénkem v té hrozné zimě a jedno kotě vám překazí úplně všechno. Dočista.

Mňauuuu…. Vrrrrrrrr……

"A volám Svaroga, aby…"

VRRRRRR… MŇAUUUUUUU…………

Pustit kočku, nepustit kočku. Jedna kočka, dvě kočky, je v tom nějaký rozdíl? Bude naše Čikita řádit jako černá ruka?

Vrrrrr…….. Mňauuuuuu….. Klepyklepyklepy zimou.

Představuji si kotě jako božího posla, skrze kterého jde milost na celý můj život. Popravdě řečeno, je to jediná možná myslitelná varianta před faktem – jedeš třicet kiláků v zimě do zatáčky na Adamov, tam najdeš kotě, vůbec se nemůžeš soustředit na rituál, zřejmě jsi mrzla zbytečně. A jak to kotě vůbec dopravíš domů? Co když to kotě je plné parazitů, nemocné a nebo má vzteklinu? Takhle hazardovat, jsi normální???

Ne.Nejsem normální. Jsem zcela v normě nenormální.

Nějak ho prostě dopravím, nemoc nebo zdraví. Boží dary jsou boží dary. Kotě vypadá schopně, odčervit, odklíšťovat, vyléčit. Boží dary neradno zahazovat z racionálních důvodů.

Mňauuuuuu….

Končím rituál, kotě se lehce zmítá v náručí. Aspoň nejsem nelida, když už nic jiného. Kotě je vyhublé, že má hlavu úplně kulatou. U nás přibere…

Volám Kojotovi dobrou zprávu, je lehce zaskočen, ale když mu povídám o synchronicistních událostech, přijme, že nešlo se chovat jinak. Kotě je očekáváno.

Vlezu do auta. Kotě se mi posadí na levé rameno. Vrní. Prvních pár metrů je stále na levém rameni. Co mám dělat… A tak jedu s kotětem na rameni.

Připadám si jak v tom klipu s řidičem beroucím drogy. Konkrétně si připadám jako když jedu s tím velkým bílým králíkem, co na sebe udiveně čumíme.

Jeli jste někdy s kočkou na rameni? S černou kočkou na rameni? Je to vážně cool, free a in. Už několik století takhle jezdí čarodějnice na koštěti. Je to obecně známá metoda, jak poznat čarodějnici. Historicky ověřená. Jo, bradavici na nose vlastním od narození a mám ďábelsky špičaté uši.

S kočkou na prsou, levém rameni, pravém rameni, volantu, přístrojové desce a hlavě jedu třicet kilometrů. Jsem opravdu ráda, že jedu krokem, protože nás přece v zimě ve tmě nezabiju a s kočkou před očima se opravdu špatně vybírají zatáčky.

Dojedeme šťastně. Je nás o jednoho víc.

Já mám nového familiára, černá kočka, to je tvrdá valuta.

A zas je nás o jednoho víc.

15 komentářů: „Vítej, boží dárku“

 1. Jé, nové koťátko! Tak ať se má u vás dobře. Já bych ho taky vzala, rituál nerituál. Jsi hodná.

 2. Lucienne ,v první řadě ti chci pochválit nový vzhled stránek – moc hezké.Za druhé ,zase jsem se při čtení článku výborně pobavil. Je to tuším tvůj třetí článek do série cest ,které dopadly jinak než byly plánovány ,a všechny byly fajn.Za třetí naše dcera se u vás tj. tebe a Kojota inspirovala a pořídila si potkana.Měj se fajn!

 3. Miky, díky! :)Až budu psát padesátou cestu, co dopadla jinak, budu se určitě bavit stejně skvěle jako čtenáři :)))Ale ne, já to beru s nadhledem člověka postiženého vírou, takže mě při tom hřeje a nemyslím si, že zrovna já to mám vymyšlené nejlíp a někdo mi plány boří. Tak mi to fakt nefunguje. Je to jako by někdo do mého tahu tužkou doplnil podrobnosti. Teprve po skončené cestě dostanou nahodilé podrobnosti ten správný smysl. Je to moc hezké a užívám si to.

 4. Jo a potkan? Ať si ho užívá, zlatíčka malého. A že ji pozdravuju. Hlavně ať ho hodně mazlí, jestli je sám.

 5. Láká mě představa sehnat někoho šikovného, kdo by na naše autíčko namaloval koště. 😉

 6. KojoteKdybych bydlel blíž ,tak vám tam to koště namaluju ,ale jestli bude Lucienne nadále řídit s tím černým kocourem na rameni ,tak to snad ani neni třeba. 🙂

 7. LuciennePůvodně jsme uvažovali pořídit potkany dva. Ten druhej měl být můj a měl se jmenovat Čerokí. Jenže nevím jak u potkana poznat pohlaví a prodavačka to taky nevěděla ,tak jsme pořídili jenom jednoho ,abychom doma neměli chovnou stanici.

 8. Miky, pohlaví se dá poznat velmi dobře, potkan má opravdu velká varlata. Skoro je courá po zemi. Určitě by sis všiml. Holka je prostě jako holka, no…

 9. Když už jde řeč o potkanechJe dobré je dávat dohromady, dokud jsou hodně mladí. Takže bych zvážil, zda nepořídit ještě jednu samičku. Za druhé – stokrát lepší je koupit potkana z chovatelské stanice. Ta cca 10x vyšší cena se mnohonásobně vrátí v tom, že to zvíře bude pravděpodobně vymazlenější, ochočitelnější a v neposlední řadě také zdravější než potkan ze Zverimexu…

 10. LucienneHmmm…Tak to máme asi samečka. Ale přísahám ,že když jsme ho kupovali ještě to neměl. :-))

 11. Samečci lépe snášejí,když jsou sami, pokud se jim někdo pravidelně věnuje. Ale kamarád by samozřejmě nebyl na škodu…

 12. Kluci jsou fajnTeď u nás hraje prim Amišek a to je teda kluk jako buk a je super. Opravdu si užívám tu jeho jinakost od holky. Holka je prostě jiná. On je rozvážnější, radši se mazlí ve stoje, dává pusinky jen když se mu chce a je vůbec Osobnost. S klukem je taky sranda 🙂

 13. Holky takyS holkama taky… Kámoš má dvě a taky kolo v obýváku. Potkanice kolo strašně zaujalo a zřejmě chtěly odjet 🙂 Jedna by asi šlapala a druhá řídila, nebo nevim. Každopádně je sotva utrhl, to už byly vpletené i do řetězu. :-)Dobrou noc.

 14. Dobrý článoček. Rituál s kotetem v náručí je lepší kvality, samozrejme! 🙂

Komentáře nejsou povoleny.