Žít jako Felix neboli prdlá kočka

Jak tak žijeme s těmi všemi zvířaty pospolu, je to fajn. Obzvláštní příchuť našemu domovu přidala druhá kočka. Teprve teď to má ten správný drive. Čikitka je prostě a jednoduše prdlá kočka, která celý den lítá maraton přes dvě místnosti. Má už svojí překážkovou dráhu a ti lidé, které vlastní, jí často dělají tu správnou odrazovou věc. Je nelítostná. Podle Kojota právě prožívá ve svých pěti až šesti měsících pubertu. Neustále útočí na Zinu, perou se, honí se a konečně jsem poznala správný hukot slova kočkovat se.

Zinuška je hodná, ještě nepubertální a přesto úplně stejná jako Čikita – před měsícem či dvěma. Čikita čůrala do postele, Zinuška čůrá na podložku v koupelně před vanou a na polštářky na křeslech (ložnice se zavírá). Opět je to na zabití, leč co se dá dělat. Zlatý potkani.

Jak to tak všechno opečováváme, úplně mi to honění se prdlé a ještě nedoprdlé kočky připomnělo situaci před zhruba patnácti lety. Tenkrát totiž od 286tek výš běžel fenomenální Felix – černobílá kočička, která vám seděla na otevřených oknech, dělala neplechu a byla roztomilá. Já jsem si ji někdy pustila i vícekrát a měla jsem najednou monitor plný koček. Prostě úžasná aplikace. Stáhnout si šest různých Felix screen mates, přátel na obrazovce, můžete zde.

Další z oblíbených blbinek byl létající ledňáček, hrabající lištička s mláďaty a co já vím ještě. Tenkrát ještě bylo normální mít zavirovaný počítač a posílali se i umělé srandaviry, které vám zmagnetizovaly obrazovku nebo ji rozložily do písmenek. Vůbec se mi zdá, že tenkrát to bylo živelné období, které si snad všichni uživatelé počítačů užili. V dobrém i ve zlém.

V dnešní době se mi zdá všechno takové jakési sterilní. Jo jasně, posílají se hoaxy, řetězovky, obrázky. Ale to je málo.

Není v tom ten náhlý pohyb…

Jako v těch nepredikovatelných prdlých kočkách.

3 komentáře: „Žít jako Felix neboli prdlá kočka“

  1. Kočku na obrazovce mám taky – schovala jsem si ji ze svého starého notebooku 386. A notebook jsem schovala taky, baví mě ho občas otevřít, je takový miniaturní a černobílý… Ještě z těch starých srandiček mám házení šlehačkových dortů na BIlla Gatese a ovečky – ty se také namnoží na obrazovce a skáčou jak gumové. A co za lištička, co hrabe?? Tu neznám!!! Vyměním za Billa Gatese. 🙂

Komentáře nejsou povoleny.