Jsem kus nábytku, totálně vlastněná a část dne i okupovaným územím

Jméno moje zove se Kočičí pevnost.

To si takhle pořídíte u veterináře našlé kotě a to si začne dovolovat. Kotěti se zatrhne co se dá. Kotě přesto nedbá a lstí se domáhá svých práv, jako právoplatného vlastníka člověčího bytu s dvěma člověky a mnoha zvířecími kiny. Z tohoto hlediska jsou lidé na začátku soužití trochu problémoví, protože si myslí, že jim to tam patří. Ale to se mýlí. Jenom se roztahují a to, že nejsou zavřeni v kleci je pouze z pohodlnosti jejich vlastníka – lépe se skáče po teplých a měkkých, rozložitých lidech, než po stolech a židlích. Pravda ověřená mnoha kočkami.

Náhle přijde druhá kočka.

Ta svévolná lidská skupina se fakt snaží nemít problém. Všechno bude fajn, říkají. Zcela jistě se nemýlí.

Jen tak ze srandy se zabaví:

– instalováním a čištěním tří kočičích záchodů, které si kočky poručily po bohatých zkušenostech

– proléváním vodou a čištěním kartáčem deseti kilo brambor, kam chodily kočky na záchod, páč jim jeden nestačil

– praním koupelnové podložky, která opět, krásně chlupatá, sloužila jako kočičí záchod – to nejjemnější pro kočičí tlapičky, vyzkoušejte! Kočkami prověřeno…

– praním polštářků, peřin, koberců a tašek, pro výše uvedené důvody

– kočičí otroci dále vaří kočičí jídlo – na granule sice nekašleme, ale srdíčka a játra už jsou jen pro kočky nižších kategorií, které tu nevidět

– otroci dále tvoří živou trampolínu, slouží k hlazení a čechrání kočičí srsti, aby byla vláčná a pěkná

Kočky spolu soupeří o moc a reálnou vládu nad lidmi. Lidé je slepě poslouchají.

Láska je totiž slepá.

 

10 komentářů: „Jsem kus nábytku, totálně vlastněná a část dne i okupovaným územím“

  1. Myslela jsem si to:-) Není to náhodou kocourek – to podle hlavičky? A vypadá, že je vzdáleně spřízněn s britskou krátkosrstou kočkou:-)

  2. Takhle měli moji přátelé kočky v domku, až jim úplně dočista přerostly přes hlavu.. a když začaly domů nosit myši a pouštět je tam, bylo to na pováženou 🙂

  3. 2Adelinda:Je to fakt kočka, ale máš recht! Já furt co mi to kotě připomíná… A on to je ksichtík britek, které tak dobře znáš. Také má takovou delší srst, jinou než naše klasická krátkosrstá Čikita. Kápla jsi na to:) Nojo, znalec se nezapře :)))2sabe:Dokážu si to představit. To přerůstání přes hlavu. Dvě kočky dočista stačí. Nic proti, ale jedna kočka, smrádek u záchodu v předsíni. Dvě kočky – smrad všude. Hrozný. Třicet našich dalších terarijních a klecových zvířat s podestýlkou nenadělá tolik bordelu, jako dvě kočky. Byt se stává neobyvatelným, úklid je noční můra a jak to vidím, tak už nějak ztrácím sílu s tím cokoli dělat. Ale jsou krásný… Nějak si mezi tím nedokážu představit ještě jedno, dvě, tři děti. Litujte mě :)))

  4. 2Adél:Mám pro Tebe vánoční dárek, budeš se tu chtít stavit do konce roku (a podívat se na kočičky :)) nebo to necháme až po novém roce?

  5. Ad. 5 – jo to Ti vážně napáchají jen dvě (slovy dvě) potvůrky? Já, když to tak četla, jsem pořád hledala pár skrytých dalších 🙂 mí přátelé jich měli v období největšího rozmachu asi 10.. ale myslím, že to nebylo moc horší, než popisuješ.. Jenže oni měli domeček 2+1 s minidvorkem 🙂 ale držely se statečně doma. K nim byl požitek přijít na návštěvu – měli britskou modrou a bílou modrookou a křížence s místními kocoury..

  6. 2sabe:Já si myslím, že se musíme zaběhnout. Teď mají tři záchody ve třech místnostech a brambory jsem zrušila, tak uvidím, jestli se to zlepší. Ono kočičina je strašná věc. Už jsem hromovala, že první kočka půjde z domu, protože naše postel není záchod, ale to jsme vyřešili zavíráním ložnice. Vyhodit dvě kočky a z toho jednu od bohů, to už tak jednoduše nejde. Takže hledáme řešení. Zavírat koupelnu, zavírat ložnici, několik záchodů a pevné nervíky 🙂

  7. :-))Nojo, předložka v koupelně, kdepak. Ani hadr na podlahu člověk nesmí nechat ležet, jinak … okamžitě si to kocour vyčíhá a už krásně čůrá. Nenechávat nikde v bytě odkryté jídlo, to jsem už naučená jako samozřejmost – pak u někoho na návštěvě mi dojde, že já bych teda nikde nenechala nic; jednou jsem nechala mísu buchet pečlivě přikrytou utěrkou na stole přes noc. A co myslíš – ráno ta utěrka se spoustou dírek po drápkách a spoustou chlupů. Spalo se na buchtách… Nebo krade kiwi. Vezme ho do tlamy a odnese tak daleko, jak mu nechutnající kiwiová šťáva dovolí. I knedlíky v pytlíku ukradne a rozhází po pokoji :)Slastné dupání ťapičkama je dosti nevhodné na povlečení i oblečení, nitky se vytahují… nojo. Člověk je jen nájemcem v kočičí domácnosti a podle toho se taky musí uskrovnit. To potvrdí každá bytná. Mňoukací.

Komentáře nejsou povoleny.