O bozích a (k)lidech

Je nádherný úplněk a já jsem vzpomínala na den, kdy jsem jela dělat rituál na Býčí skálu a přivezla si Zinušku. To mě přivedlo k uvědomění si hlavní souvislosti mezi bohy a lidmi.

 

Bohové totiž vnáší k lidem klid.

Ačkoli, jak jsem se přiznala v minulém příspěvku, je má víra taková pomnožná, funguje. Vidím to tak, že dotyčná vyšší síla vidí náš život v širším a hlubším záběru. V takovém záběru, ve kterém si my sami nejsme schopni uvědomit sami sebe, své slabé i silné stránky, své vyřešené i aktuální problémy. To především.

Jela jsem dělat rituál, měla dokonce napsaný papír s tím, co vlastně chci, co očekávám, čím chci prospět sama sobě rituálem a domluvou s bohy. Dostala ještě před obřadem do ruky kotě a když jsem chtěla vyřknout pár speciálních přání na konci rituálu, zhasl významně oheň, čímž mi bohové dali jednoznačně najevo, že vykonáno jest a víc chtít nemám.

Pochopitelně, přála jsem si pro sebe závažná přání, ale podle svého aktuálního výzoru sebe. Podle bohů bylo mým aktuálním největším problémem kotě číslo jedna, které nám denně čůralo do postele a na podložky a nebyli jsme s to ho nijak zastavit. Byla jsem z toho na nervy. Ano, ten, kdo pral peřiny a podložky jsem byla já a to vezme dost trpělivosti, to vám řeknu.

Dostala jsem darem kotě číslo dvě. V mé situaci to byl doslova danajský dar, jak jsem si myslela. Nebylo to tak. Zinuška je naprosto úžasná. Do rodiny vnesla Klid. Mně přinesla zastavení Čikitina čůrání kde to jen šlo. Dar k nezaplacení. Dnes jsou obě kočky velké kamarádky a doslova si nedovedu život bez nich představit.

Bohové prostě věděli, co potřebuji. Někdy si myslím, že stačí jenom se na vyšší sílu napojit v sérii maličkých denních rituálů, modliteb, vnesení klidu do duše, a vše se vyřeší k našemu prospěchu, i když si ponejprv můžeme myslet, jaký že to mají bozi smysl pro humor.

Že by nakonec odevzdání se, jak tvrdí spousta mystiků, bylo tím nejlepším?

 

2 komentáře: „O bozích a (k)lidech“

  1. Určitě to tak správně funguje! – to je tak zajímavé, že se to hrozně blbě komentuje; není co dodávat .. 🙂

Komentáře nejsou povoleny.