Projekt Adopt a Vortex – adoptujte vír!

Kdo máte zbytečných 199 Euro a chcete mi udělat radost, kupte mi jméno bouře 😉 A já budu foukat a bouřit, bude pršet až bude všude mokro a budou se tvořit primární savé víry a sekundární savé víry. Budou cely a supercely, mikrobursty a tornádečka. Budu hvízdat a šířit šepot. Stromy budou o sebe pleskat listy a budou se ohýbat jako třtiny až k zemi. A pak budou v novinách hlásit že ne Daisy, ale Lucienne byla ten tropitel a budu přes celou mapu jménem. Jo!

Už je to tak. Jednou na to určitě dojde. Budu marnivá a budu mít svou bouři. Když ne teď, pak za dva, čtyři, šest, osm let, protože každý sudý rok se pojmenovávají tlakové níže ženskými jmény a tlakové výše mužskými jmény. Lichý rok se to zase obrátí. Pravidla jsou jednoduchákaždý, kdo zaplatí, podpoří výzkum meteorologie v Institute für Meteorologie a ještě bude mít svou tlakovou níži či výši. Tak to funguje již od roku 1999.

Pokud tedy, hm hmm, chcete radši vrazit 199 Euro do sebe, pak si ověřte zde, zda splňujete kritéria a můžete jim rovnou napsat, pokud tedy naní Vaše písmeno už zadané. Je tam celkem šest částí (abeced), loni se skončilo u 6C.

Tak jak to vidíte? 🙂

 

 

2 komentáře: „Projekt Adopt a Vortex – adoptujte vír!“

  1. Škoda že zbytečných 199 Euro nemám, Lucienne by bylo pěkné jméno pro bouři. Jen bys nesměla bouřit tak moc jako ta poslední letní bouře tady, to by nám Lucienne zničila půl zahrady:-).

Komentáře nejsou povoleny.