O tlustém muži

Byl jednou jeden tlustý muž. Ne že by mu to nějak vadilo. Měl děti a o ty se staral, jak uměl a žil si dobře a spokojeně. Jednou mu přišlo na mysl, že je příliš tlustý. I otevřelo se nebe a vyslalo mu spoustu myšlenek na to, jak by se měl chovat, aby zhubnul. Objednal si tedy náklaďák brambor a že bude jíst brambory se solí. Chleba pokladený okurkou. Brokolici. Jinou zeleninu jako přílohy. To všechno mu jako bubliny myšlenek šlo kolem hlavy.

Až jednou přišel na to, že nedaleko je jeden podnik, kde se zabývají jenom hubnutím a jsou tam samí šťastní krásní lidé.

Přijel pro něj jeden šoumen na kolečkových bruslích a celý v černém. Odvezl ho i s posteli, které zřejmě narostla kolečka, do podniku. Jeli a jeli po pěkné silnici za krásného letního dne. Náš tlustý muž koukal z postele na okolí a zarazilo ho, jak je okolí zpleněné. Místo krásných lesů suché větve naskládané na žlutých loukách. Okolí vypadalo jako suchá louka tady i tam a v nich spousta nakladeného roští. Až dojeli do buky a duby obklopeného místa, kde byl stín a kde si štíhlí lidé dávali do nosu různá jídla a různé buchty.

Náš tlustý muž se na to díval a nebylo mu jasné, proč jí taková jídla, když chtějí zhubnout. Došlo mu však, že to jsou speciality podniku, kam byl dovezen a že jsou nízkokalorické.

Pak se odebral nazpátek, dojel na posteli na své místo a jak se držet dietu. A hubl a hubl až zhubl.

Chtěl jít na loďku na nedalekou řeku a tak šel. Vlezl do loďky a jel řekou a obdivoval se stromům a okolí až na něj padl stín. Otočil se a spatřil možná dvaceti, třicetimetrovou obrovskou vlnu, jak se na něj žene. Podíval se na sebe a na loďku, zhodnotil možnost přežití a řekl si: "Tak teď si to všechno vyžeru…"

A já se smíchy probudila.

One thought on “O tlustém muži”

Komentáře nejsou povoleny.