Minirituály

Poslední dobou minirituály praktikuji každý den. Je to něco, co jsem v sobě odhalila a oprostila od nějakého nánosu cizích myšlenek, myslím, že pořád ještě jen částečně. Možnosti práce s podvědomím skrz minirituály jsou obrovské, podle mých zkušeností to stoprocentně funguje, jako jakákoli řádná magie či esoterika či jakkoli to chcete nazvat.

Z čeho jsem vyšla: posledních pár let jsem zjišťovala, že jsem jakoby dichotomicky rozdělená ve dvě nestejné větve – tu, která bývala obrovsky akční, všechno řešila, dělala obchody s bytostmi, určitým způsobem pracovala s mrtvými, praktikovala velmi často exorcismus a tak dále. Měla svůj vlastní systém. Ta druhá, to byla ta, která v temné noci duše nově narostla, která byla "ta líná". Ta líná byla úplně jiná. Zmocňovala se mého vědomí stále více často, neměla svůj vlastní systém, respektive bojovala se systémem minulým, zkusila jsem na ni naroubovat slovanskou magii a ona si ji upravila k obrazu svému. Byla pak ještě línější. No jak já s leností bojovala a bojuji! Hrozný.

Až jednou…

Byla jsem tak líná, že jsem ležela a ležela. Potřebovala jsem udělat nějaký rituál a mé vědomí zmocněné línou větví bylo příliš líné na to, aby zvedlo tělo a šlo udělat rituál. Tak jsem rituál udělala v duchu. To už se mi stalo tisíckrát předtím a mé vědomí bylo ve stejný okamžik znásilňované myšlenkami na to, aby se zvedlo, že jinak ten rituál nebude stát za nic, že to chce oběť, že se mi ve dne stalo to a to a věčně to tam bublalo. Ten den jsem však byla tak líná, že jsem byla líná i myslet, natož pak myslet na to, že rituál bude provedený špatně a že se mi třeba ve dne něco nepovedlo. Nebo naopak povedlo. To je jedno, ruší to tak jako tak.

Byla jsem tedy líná a v hlavě jsem měla prázdno. Ve své lenosti jsem klesla nebo se zvedla na úroveň, která byla právě tak ve stavu bdělosti jako nebdělosti. Nebyla transem, protože pod tím si představuji, že v něm něco můžu dělat a nic to přitom nepokazí. Kývat kyvadlem, zapalovat svíčky, něco říkat. Trans je pro mě po poznání minirituálů ten pomalý svět. Bdělá nebdělá, aktivní a přeci zastavená, čas neexistoval. Existovala jedině plocha za mými víčky, velká jak budu potřebovat. Temné kino. A i čas byl tak líný, že se zastavil.

A pak začlo tóčo. Rychlostí myšlenky se stával rituál realitou. Čas, který bych potřebovala na vědomý rituál, byl zminimalizován na pár sekund. Je to tak strašné rychlé, že skoro nestačím reagovat. Představa je totiž příliš pomalá. O žádnou představivost či vizualizaci se totiž v tu chvíli nejedná. Jednou se mi stalo něco podobného když jsem jakýmsi způsobem spadla do obrazu Franze Kafky, jeho portrétu. Možná v jedné, dvou minutách jsme spolu prošli kolotoč světa. Bylo to neuvěřitelné.

A tak jsem přišla postupem let na to, že moje nová větev je určená k úplně jiné práci, než větev stará. Není líná, je naopak připravená být pekelně rychlá. Potřebuje však jiný systém práce. Potřebuje zastavit čas. Poloha těla – je jedno, jestli stojí, sedí či leží. Musí však být naprosto nehybné s myslí zastavenou. Žádné vedlejší myšlenky. Jenom to, co chci dělat. Základ toho, ostatní podvědomí doplní samo. Je to tak zvláštní, tak kontrastní oproti minulému systému práce.

Sama bych si před lety nepředstavila, že jde dělat rituál bez kyvadla. Dávno už to umím. Bez rekvizit. I to už umím. Ale bez rituálu, bez představ? Jen rychlostí myšlenek sotva tak identifikovatelných, aby se s nimi dalo pracovat? Tomu bych nikdy nevěřila. Přesto to jde. Výsledky hned další den. V každém autobuse či tramvaji jako bonus pokaždé volné sedadlo. Potřebujete tohle či tamto? Zde to je.

Je to jak při práci s bohy. Ale práce s bohy vyžaduje představivost, kontakt, je to úplně jiný druh práce s podvědomím.

A tak přemýšlím, co vlastně dělám? Dělají to i ostatní? Je to známá či neznámá technika?

Nevím… Jenom vím, že funguje.

Však – zkuste si to 🙂

13 komentářů: „Minirituály“

 1. Místa k sezení jako bonus? To jsou pro mě tak krásné neuvěřitelnosti! Nebo spíš (pro mě) nepochopitelné uvěřitelnosti. Tuhle mi říkala jedna osoba, že šla na zkoušky, nic neuměla a bála se, přesvědčená, že už vyletí ze školy. A její kamarádka řekla, že jí "někoho pošle", nějaké své anděly že jí půjčí. A překvapivě dostala během klíčového dne několik jedniček a ještě vhodný nový termín na další zkoušku a všechno se vyvíjelo báječně. Já na to, že snad to musí mít i odvrácenou stránku, že nejsou jen dobří andělé, že někde musí existovat protipól, který se nějak někde projeví, ne? – A ta známá řekla, že takhle taky dřív uvažovala, že v쨚echno dobré musí být "vykoupeno" něčím, ale že to tak není. Tak mne napadlo, že tohle uvažování o kompenzaci dobrého zlým a naopak je asi spojené s křesťanstvím v nás. Nebo co na to říkáte vy, co v tom žijete? – umět si nabrnkat místo k sezení a podobné věci by mohlo být zábavné…

 2. Opravdu zajímavá a efektivní linie. Někdy stačí jenom pomyslet. Má to nevýhodu, že člověk by si měl více hlídat myšlenky, emoce, aby nedosáhl tu i tam nežádoucího efektu a potom sebekriticky nezjistil, že Bohové jenom plní přání:o)))) Až budeš chtít takto měnit realitu a mít poněkud dlouhodobější výsledky na hmotné úrovni, to teprve zažiješ úžasnou centrifugu.Ptáš-li se jestli to dělají i ostatní, znám pár lidí, kteří mění realitu na mentální úrovni (záměrně se vyhýbám slovu magie, nechce se mi vést polemiky co ještě je a co ještě není). Jak to probíhá u tebe jsi popsala hezky a pro mně srozumitelně. Domnívám se, že každý to má nějak jinak, s pár lidmi jsem se shodla na tom, že to jde dělat i jako astral game, ačkoli až na nějaké ty hrátky s energií, tohoto způsobu příliš neužívám.

 3. Ad Christine:Díky za odkaz, jenom jsem u té paní nemohla najít žádné texty, snad jen kurzy…Ad Liška:Lištičko, je to tak, jak říkáš. Ale takhle to mají snad všichni, co praktikují magii nebo něco takového. Jsou tak nějak spokojení s během světa v jejich světě.Ad Lianare:Ad změna na hmotné úrovni – to dělám už spoustu let – opravdu nejsem začátečník, viz můj blog. Děkuji za odpověď, to každopádně.

 4. Paní napsala knihu Power of the Witch (http://www.amazon.com…385301898). Je to jedna z nejlepších knížek, co jsem na tohle téma četla – a nejhorších zároveň 🙂 Popisované techniky jsou skvěle funkční, obvykle odsuzované recepty na kouzla typu "vraž do toho…" fungují do puntíku. Prvních cca 130 stran ovšem doporučuji vyrvat a spálit :-)Knížka se dá běžně koupit přes Alibris nebo E-bay za cenu kolem 1 USD + poštovné.

 5. To Lucienne, opravdu Tě nemám za začátečníka, jen jsem poukázala na úskalí právě v tomto příspěvku popisované metody.

 6. existuje protipól, jen ho třeba nevidíš, protože máš svůj pohled na dobro a zlo :)¨osobně mám alergii na lidi, co tvrdí, že stačí zaplatit penězi nebo nezaplatit. vidím to alchymisticky, co vložíš, to dostaneš, nic víc, nic míň, jen to vidět. ohledně ošemetnosti této techniky snad jen věta pozor na přání, mohla by se splnit.

 7. 2 Christine:Pobavím se o knize s Kojotem a možná ji koupíme. Každopádně děkuji za odkaz, dáváš hodnotné komentáře.2Lianare:Promiň, nesežrala jsem šakalí h****, občas jsem ješitná nad míru.2Coreyemma:Já tomu nějak nerozumím. Chápu ošemetnost techniky, je to ošemetná technika a když vidím, že by se to nemuselo povést díky vedlejším myšlenkám v hlavě, které ne zcela ovládám kvůli čerstvosti, hravosti atd., rituál odkládám a dělám místo něj třeba jinou alternativu. Nechápu ten "protipól". Můžeš mě nějak nasměrovat? S alchymistou jsem žila, teď žiju se satanistou, pohanem a voodooistou, něco mi snad uniklo? Asi potřebuju víc než náznak, snad nějaký odkaz, knihu, prostě narovinu.

 8. měla jsem na mysli protipól, tak jak jej uvedla Liška ve 2.komentáři 🙂 tj., že neexistují pouze hodní andělé, nicméně mnozí lidé tomu nevěří, a vidí ve všech andělech a jim podobných bytostech dobro, pakliže se jim stane zlo, je to vlastně dobro, ktere jim poslali andělé jako zkušenost. takhle jsem myslela to, že popírání existence protipólu je dle mě naivita.alchymie tak jak jí používám já je pro mně těžko vysvětlitelná, nicméně funguje mi to tak, že na jedné úrovni myšlení normálně žiju a na druhé intuitivně vnímám, předvídám a také si přeji. vložím například určité znamení či symbol a později mi přijde zpět odpovídající znamení, které si přeložím a podle něho pak úspěšně jednám (nebo ho nepřeložím a pak si řikám jaká jsem trubka, že mi to nedošlo hned).s jedním takovým satanistou, pohanem a voodooisotu chodím na japonštinu 🙂

 9. Aha. No asi to mám podobně, akorát jinak. A nedokážu si představit hodný a zlý anděly 🙂 To mi nějak nejde. Bytosti jsou různý, ale andělé? Ale to je jedno, teď už je zas moc pozdě na přemýšlení. No ráda jsem Tě poznala.

 10. ad Andělé. Jasně, chápu problematiku škatulkování 🙂 já je beru vesměs všechny stejně, nicméně obecně je konkrétně kolem andělů poměrně velké halo, které se mě osobně dotklo, proto jsem se nějakým způsobem naučila to slovo používat pro označení primárně pozitivních entit, v jejichž existenci v obrovskémmnožství však narozdíl od jiných nevěřím.

 11. No, já jsem jich potkala pár, ale "obrovské množství" tedy ne. Já osobně jsem byla nejvíc vyjukaná ze synchronicit a jednu dobu jsem kolem sebe měla modrá a zlatá boží oka v trojúhelnících, tak to mě tenkrát docela vzalo 🙂 Ale anděly beru docela normálně :))) Žádné halo 🙂

Komentáře nejsou povoleny.