Nebezpečnost želv v našich rybnících

Nejdříve je to krásná malá želvička. Vodní. Pak z ní vyroste dvaceti až třiceti centimetrový pazour a hodný tatínek nebo maminka, co pro své dítko koupila tu krásnou malou želvičku, má z dospělé želvy jen pramalou radost. Velké to je, kouše to, žere to, sere to kudy to plave.

Je třeba koupit větší terárko, to se nikam nevejde, Želva se plácá na třiceti centimetrech čtverečních, protože takový malý terárko potřebovala právě na začátku. Větší terárko – větší investice. Větší terárko – velkej filtr. Ale vopravdu velkej. Za několik tisíc korun, stejně jako nové terárko stálo několik modrých. Želva je čím dál tím větší.

Je třeba s tím něco udělat…

A tak jdou, vezmou tu pěknou velkou želvičku, co se už určitě dokáže o sebe postarat sama, když je tak velká a vypustíme ji do nejbližšího rybníka. Terárko a filtr prodáme na Aukru, trhneme na tom majlant a půjdeme se opít, když jsme to tak dobře s tou želvou zařídili.

Lidi, neblbněte.

Želva v přírodě:

Sežere co může. Vyloví dostupnou rybí populaci. Způsobí malou ekologickou katastrofu. Nemá přirozeného nepřítele.

Nechte si ji i za cenu vyšších odběrů elektřiny na filtry, topítka, vysokou spotřebu vody, časté čistění terária a další námitky proti želvě. Jednou jste si ji pořídili, tak ji mějte a těšte se z ní.

Pro ty, co želvu vypustili – zkuste ji dostat zpátky z obývané oblasti.

V tuto chvíli je podle hlášení přízně jedna želva v zadních rybníkách v Mariánském údolí v Brně. Pokud ji chytíte, volejte 603778378 Kojota, my si ji necháme, jedno místo na želvu ještě máme. Je to dvaceticentimetrový samec.

Už ale máme jednu třiceticentimetrovou želvu z parku v Litomyšli, pak jednu dvaceticentimetrovou želvu z Brna – Lužánek a nejsme nafukovací!

Proto nevypouštějte želvy do našich vodních toků, zachránců je vždycky méně, než želv. Usilovali byste tím o život mnoha tvorům a potenciálně i hrdince želvě.

2 komentáře: „Nebezpečnost želv v našich rybnících“

  1. DotazMohu se prosím zeptat, z kterého parku v Litomyšli? Pokud jste tam byli osobně, mohl bych mít potom s dovolením jednu otázku, která s tématem nesouvisí ale s tímto městem?

  2. Litomyšl je od Brna docela daleko, ale jedna paní ji tam našla, vzala ji k sobě domů a dala na ifaunu inzerát, že ji sama mít nemůže a zdali by s nenašel nějaký dobrovolník. Zrovna další den jela moje kamarádka kolem, tak nám ji přivezla.

Komentáře nejsou povoleny.