Oddávání nováčků

Jak tak o tom přemýšlím, nováčci to mají ve všem jednodušší. Já jako slovanský nováček jsem to také měla jednoduché, děly se mi divukrásné věci po dobu zaučování a potom jsem si i ten nejjednodušší krásný pocit musela vydřít. Také vystoupily na hladinu moje kmenové vlastnosti, jako je lekavost ze zázraků a i ten nejmenší zázračíček byl odpálkován pocitem: „Ha! Zvoní mi v těle zvony! Pryč odtud!“ Například. Prostě ze začátku jsem jak to vedené tele, pak už získávám rozum a výsledek je na prd.

Kojot na to řekl: „To se stává.“ Ale to Kojot říká pořád. Přitom se sám leká, když má vystoupit z těla a tahá ho to ven. To by se nejradši zašil do pytle než by podstoupil takový zážitek.

No a já se zase bojím zvonů v meditačním prázdnu v hlavě. Já snad nikdy nepostoupím dál! Když já si nemůžu pomoct…

A neříkejte mi, že to je jednoduché a že si toho nemám všímat. Kupříkladu zvony v hlavě jsou hodně hlasité na to, aby si jich člověk sakra všiml. A co ostatní „zázraky“? Vždyť já už mám pomalu strach si sednout a čumět do blba…….

3 komentáře: „Oddávání nováčků“

  1. Ne ne, Kojot se otřepe a zkusí zážitek znovu. A když se zase lekne, otřepe se a zase do toho půjde. Nebo bude dělat nějakou dobu něco jiného, a pak se k původnímu vrátí. A když se zase lekne, bude se chvilku točit do kolečka a najde si les, od kterého by na to mohl jít…

  2. Tohle je velmi zajímavý fenomén. Pamatuji si i ze svého křesťanského období ,že modlitby nováčků zafungovaly většinou nejefektivněji a nejrychleji. Bezvěrec ,který se poprvé zkusil vážným způsobem pomodlit měl v podstatě vyhráno. Skoro by se dalo říct : "Když ptáčka lapají…"Zajímalo by mě ,jestli budou Kojotovi pořád tak dobře fungovat duchové hoodoo ,nebo jestli to také časem poleví.

  3. Miky, to je velmi zajímavá otázka. Předpokládám, že krizi víry máme všichni, ale když se koukneš na Haiti, na každým plotě jsou ty jejich kostlivci, takže to asi obecně funguje každýmu. Až na ty obětovaný kohouty, což neděláme, to snad bude fungovat i nadále.

Komentáře nejsou povoleny.