O snech

Již poměrně dlouhou dobu analyzuji své sny. Pro vás nic nového Mrkající Co je ale zajímavé, je nejenom různorodost obsahu, ale i třeba proměnlivost a předvídavost snů. To věděly již naše babičky a pokoušely se dát své postřehy do snářů, jejichž obsah ne vždy vycházel pravdivě.

Mám svůj vlastní mentální „snář“, což je metoda, kterou doporučuji i vám. Co mě dnes překvapilo bylo to, jak některé osoby, které pro mě dříve hodně znamenaly a které měly v mých snech vlastní snovou symboliku, byly časem zapomenuty a to tak, že doslova ani podvědomí tvořící sny s nimi nepracuje.

Při tom všem se prohlubuje moje znalost snů a jejich poselství a sny nabírají na hloubce, přičemž je někdy ani nejsem schopna pochopit. Bizarní. Tomu se říká Ikarův princip a jednou se zřejmě zblázním a nepochopím ani sama sebe, jak bude můj vývoj ve vlastním pochopení gradovat.

Zvláštní je předvídavost snů. Něco se mi zdá a teď nevím, jak to mám vydefinovat. Patří to do minulosti, současnosti nebo budoucnosti? Připadám si jak mořeplavec podvědomí. Taky neví, kam pluje.

Myslím, že to máme všichni stejně, ale nevím to určitě. Možná někdo přesně ví, v jakém časovém úseku se nachází a ostatní drobnosti. Já to nevím…