A Jarek Nohavica se upsal tam nahoře

Dokud se zpívá ještě se neumřelo…

Před nějakou dobou jsme se s Kojotem bavili o Jarkovi Nohavicovi, že zpívá božské písně a že se asi upsal ďáblu – vždyť o tom napsal i song Never more. Přišlo mi to pravděpodobné. Je až příliš dobrý.

Od té doby, co se Kojot upsal Haitskému Voodoo, začíná vznikat podobná situace. Je až příliš dobrý a začínají si ho všímat všelijací vydavatelé a píše pro kdekoho. Mimochodem, píše velmi zajímavé věci. Ne že by nebyl geniální i předtím ve své oblasti, byl. Jenomže vydavatelé si nemohou všímat kdekoho. Je třeba trochu té šťastné inspirace.

Před chvílí jsem se dívala na horoskop Jarka Nohavici, je až příliš dobrý. Obrovský talent. Zřejmě ta smlouva s ďáblem byla synchronicistní záležitostí, která musela být napsána, abych třeba mohla psát tenhle konspirační článek.

Také jsem se dívala na Kojotův horoskop. Je za ním specifický magický potenciál a spousta disciplinovanosti a práce. Hm. Smlouva s duchy šťastného voodoo pásne na místo jak by tam pro ni byl vylisovaný černý čtverec, viditelný až s možností smlouvy. Zajímavé.

Nepochybuji, že zde přistálo několik hvězd.

18 komentářů: „A Jarek Nohavica se upsal tam nahoře“

 1. A i kdyby podepsal, tak je mi to fuk. Je to jenom jeho věc. Já ho beru jako písničkáře. A nějakej Hutka se spíš jenom přiživuje na jeho slávě. Hutka se neprosadil a nejenom že se neprosadil, spíš se ještě sesadil svým trapným songem proti Nohavicovi. Hlas lidu co jsem se tak dívala na internetu je pro Nohavicu a je mu putna co bylo jestli bylo.

 2. Víš, @Teo, tak například já jsem sice nic StB nepodepsal, ale udělal jsem v životě pár věcí, za které se fakt stydím a ke kterým se veřejně nepřiznám… Neboli: Ano, jasně, měl říct "Podepsal jsem to, byl jsem srab." a bylo by to tak lepší, ale fakt ho nedokážu odsoudit, nejsem v jeho kůži…

 3. Je fakt, že Nohavice je geniální písničkář, a vážím si ho za víc věcí – dokázal seknout s chlastem a dokáže se usebrat a dotáhnout do konce takovou věc jako třeba přeložit do češtiny libreto opery. Troufnul si. Že podepsal je jeho osobní selhání a nikdo neví co za tím je, myslím že se nevyjádřil. Určitě mu to jedno není, stejně jako každému co v životě udělal nějaký podraz, nějakou chybu, něco zmeškal, něco neřekl nebo řekl apod. Dovolím si říct, že v tomhle je stejný "hajzl " jako kdokoli z nás a každej z nás nějak. Řekl to kojote dobře.Tohle Hutkovo "prokletí" je smutný. Nedokáže se nad to povznést. Nevadí mu podle mě fakt, že podepsal, ale že je veřejně oslavován za to co umí a lidem je to vcelku jedno, ani ta věc je nedokázala naplnit záští a ignorací. Umění je silnější. Hutka je v tomhle smutnej hrdina. Dlouho po návratu nemohl nic kloudnýho složit, až nyní se do toho dostal a s Veitem, co mu složil k jeho textům hudbu zase exceluje. Omlouvám se za dlouhý komentář.

 4. Mně je to šumák, klidně si lípněte jeho fotku na pohanskej oltář a vzývejte Velese, Peruna nebo kýho čerta či samotnýho Satana. 😉

 5. Kdyby Ti to bylo šumák, tak bys o něj ani nezavadil, protože bys s ním neztrácel čas ani energii. Tak nekecej 🙂

 6. 2zuzi:Vůbec si s dlouhými komentáři nedělej starosti. Tady bejvávaly komentáře delší než celej článek 🙂 Tvůj názor sdílím.

 7. 2@Teo:Přeci jenom – nemůžeme si lípnout ateistu nad pohanskej oltář s pohanskými bohy. To by bylo trochu blbý. Ale je vidět, že ač učitel nerozumíš všemu, takže Ti odpouštím.

 8. Nohavica je skvěký písničkář a vynikající básník ,jako člověk mě ale zklamal. Né tím ,že spolupracoval (byl to jistě velký tlak a kdo ví jak bych jednal já) ,ale tím ,jak kolem toho pořád mlží a neumí se k tomu postavit jako chlap. Nesoudím ho ,ale nějak mi už nejde mu věřit.

 9. Aha, no to je taky postoj. Já nějak věřím těm jeho písním, ale osobně s ním nemám žádný kontakt, takže nemusím nic takového řešit.

 10. Ono je to moje zklamání asi přímo úměrné iluzím ,které jsem o Nohavicovi měl. Za komunistů to byl prostě můj hrdina ,ten statečný co vzdoruje režimu. Já ho samozřejmě také neznám osobně ,ale těžko se mi jeho písním věří ,když si vzpomenu na jeho rebelující songy z doby ,kdy zároveň donášel.

 11. Co vím, tak toho zas tak moc nedonesl. Zajímavé je, že jsem už slyšela tři verze jeho "donašečství" a každá byla jiná. A žádná nebyla nijak "krutá". Každý máme nějaké stinné stránky života, takže to tak beru. Možná Ty ne, ale já rozhodně kamenem první nehodím.

 12. Já prostě jenom nechápu proč ,když to něj prasklo neřekl : "Ano ,je to moje selhání ,měl jsem strach." to bych fakt pochopil a stál bych za ním. Mě vlastně více zklamali ty jeho úhybné odpovědi ,než to že podepsal spolupráci. Oni estébáci věděli jak člověka zlomit. Mám známého ,který také podepsal a pořád si ho vážím. Jenže ten to přiznal a nevytáčel se.Nicméně platí co jsem napsal v předchozích komentářích. Nohavica je geniální písničkář na jehož muzice jsem vyrostl. Možná jsem si ho příliš idealizoval ,ale to je spíše moje blbost ,než Nohavicova. Kamenovat ho nehodlám ,jen už si jeho písničky pouštím míň.

 13. [4] Kojote ad ten odkay na 4l8nek o Franklovi }nepovedlo se mi tam komentovat]> Mě tyhle argumenty tedy taky nepřesvědčily – pokud je základním kamenem Frankla, že život má smysl (ať sám o sobě, anebo smysl, který mu člověk dodá sám svým životem), pak zabraňování sebevraždám je v souladu s tím a vůbec ne v rozporu. Že pracoval, kde pracoval, to je jiná, to je zajímavé – ale nebyla jsem u toho, nevím, jak to probíhalo. Kdoví, jak by šlo odtamtud odejít..? Polehčující je, že to dělal přímo v té době. Ten chlápek, co založil rodinné konstelace, prý obdivoval Hitlera mnoho let po válce. O tom by byl článek…

Komentáře nejsou povoleny.