Zpráva z Vánoc

Aktivita a pohoda, letos to vyšlo.

Znovu jsem se zamilovala! Škoda, že to byl kněz. Tak zas za rok se s Ním setkám. Byl úplně úžasnej, krásnej a pohodovej. Pro příští rok Brňanům doporučuji kostel v Minoritské. Skvělá půlnoční s Rybovkou doprovázená profesionálním sborem s operními hlasy.

O desáté večerní první koncert Rybovy mše v pasáži Alfa v Brně předprovázený amatérským sborem ukulelistů s jedním šoumenem rockerem, který hrál s ukulele za hlavou a pak ji málem hodil do davu. Pasáž byla plná, balkóny též.

Ještěrka z minulého článku stále spí na vánoční borovici – už třetí den. Ani zdobení stromku ji nezmátlo a odpočívá mezi kouličkami. Kočky tahají vánoční chlupaté řetězy ze stromku. Čikita opět čůrá kde nesmí. Je to taková lumpice, že se mi zdá v noci, že jí dávám pryč, protože je to s ní k nevydržení. Kojot by mi to ale asi nedovolil. Je fakt hrozná.

S nikým jsem se nezhádala. Zázrak. Přežila jsem taktéž všechny povinné vánoční návštěvy.

Eliška sežrala zapomenutý Eliščí dárek – dlouhá masitá kokinka málem i s pytlíkem. Zřejmě si o Vánocích dokonale pošmákla, jak byl pytlík potrhaný. Sežrala tajně z koše též všechny kostry a kosti z ryb. Nevím, jestli jí mám litovat nebo napráskat za sebepoškozování.

Všichni nám dali domů jídlo. Máme ho pro malou polskou vesnici až do Nového roku. Cukroví nám vydrží nejméně do březnových Kojotových narozenin.

Je mi špatně z textů na státnice. Jsou dlouhé, těžké a nestravitelné. Trvá mi všechno to čtení neskutečně dlouho. Asi tu školu nedodělám a pokud ji dodělám, tak z blázince.

Mám spoustu závazků, které neplním, bo nemám psychickou výdrž. Jsem taky hrozná. Ale Čikita je horší, já alespoň udržím moč až na záchod.

Všechno na mě padá, nesnáším nový sušák na prádlo a tak nerada peru, což zase nesnáší Kojot, bo nemá co na sebe. Blbý. Nevím, pro koho víc.

Nasbíraných věcí na Aukro je tolik, že mi zabírají půl pokoje i s věšákem. Asi to všechno vyhodím a budu mít nové meditační místo. A co víc, dostanu se do své skříně. Zatím žiju s jednou sukní, jedněmi tepláky a dvěma tričky. Je to fakt katastrofa. Bratr si stěžoval, že v jednom tom tričku mu připadám jak těhotná. Takže zbývá jenom jedno nositelné tričko (to, které bratr neviděl).

Dostala jsem pár dárků, mezi nimi je nejzajímavější růže z Jericha. To zase jednou políbila Kojota můza.

Tolik zpráva z Vánoc.