Kontakt se stromy

Chodívala jsem už několik let při venčení Elišky ke dvěma stromům. K jednomu, břízce, víc. K druhému tak jakoby na okraj, s pocitem neznámého, byla to totiž tůje a já jsem neměla zkušenosti s bytostmi tůjí. Každá bytost je originální, ale každá verze stromů má dohromady v bytostech něco známého – prostě smrk má jiný dotek než habr a podobně.

Na podzim břízku porazili. S velkým neznámem jsem začala chodit k tůji. Je to obrovská tůje, tak čtyřmetrová, metr a půl do šířky. Každý den, který jsem šla okolo, jsem na jedno konkrétní místo přiložila ruku a tůji pozdravila. Tak koneckonců začínají veškeré mé kontakty s kdečím a kdekým. Byla zima, strom spal. Teď ale začalo přicházet jaro a najednou jsem ucítila nepoznané.

Přiložila jsem k tůji ruku a najednou z druhé strany vedle mé ruky, tedy levé, když byla přiložena pravá ruka, se vložil mohutný proud, který bych přirovnala k tekutému jantaru a byl do mě vložen! To vám byla síla, úplně mě to porazilo. Dosud to cítím v srdci a břiše. Už se mi to stalo poněkolikáté po sobě. Zatím jsem takovou sílu nezažila. Od tůje bych tohle nikdy nečekala.

Samozřejmě, že je možné, ba skoro určité, že stav mého těla je aktuálně předurčen k setkáním blízkého druhu. Jak jsem již několikrát řekla, trénuji své tělo na to, aby se zahřívalo samo a udržovalo si konstantní teplotu jak během dne tak během noci, jak venku, tak vevnitř. Dělám to tak, že ať je jakkoli, chodím nahá a venku jen s kutnou, pod níž nemám nic. Představte si, ale ani v mínus deseti mi není zima. Na nohou mám jenom letní sandále, i ve sněhu. A stejně mi není zima.

Pokud vám nejsou jasné obrázky svatých, jak chodili v zimě v létě v kutně a bosi, upozorňuji vás, že to docela dobře jde. Stačí jenom tělo přivyknout jinému režimu.

Mám pocit, že mě tůje už za tu dobu zná. Nějak. A nějak se snaží komunikovat. Co se mi snaží sdělit, to budu zkoumat. Mám na to celé roky…

4 komentáře: „Kontakt se stromy“

  1. Určitě jste měla břízku ráda. Jak se stím prosím vyrovnáváte? Já mám s podobnými situacemi poměrně problém. Pokud je pokácení potřeba, tak to jakš tak přijímám. Pokud je to ale napríklad kvůli maličkosti, mám emoce které jsou velmi nepříjenné.(lítost, bezmocný vztek, opod.)

  2. StromyJo se stromem jsem měl nedávno "výměnu" velice zajímavá zkušenost… přišel jsem k němu a "hladil" mne ve vlasech, zalévali jsme se navzájem pocity, jako kdyý se dva milenci mazlí.. silný zážitek..

Komentáře nejsou povoleny.