Jak se to vlastně stalo s těmi kocoury

V jednom z posledních článků jsem naznačila, že mluvím o více kocourech v naší rodině. Jsou dva – můj Kulich Courek a Šaník. Šaník je úžasný, milý, krásný, zrzavý kocourek.

To je všechno fajn až do doby, kdy se kocourům zachce lézt z okna. Moje přízeň bydlí ve třetím patře no a stejně jako můj kocour se i jejich kocour šel projít do vzduchu. Můj tedy skončil na střeše a vlezl si zase nazpátek do místnosti, ale jejich kocourek skočil z toho třetího patra a to už dvakrát. Poprvé to odnesl jenom trochu a podruhé? Tříštivá zlomenina zadní nohy. Přízeň ho teď musí zavírat v předsíni, aby neskákal, což on tak rád dělá. To je vůbec hodný kocourek, nejako ten můj Courek, co se doma pořád courá a dělá samý vylomeniny.

Takže kde je teda ta svoboda mezi vylomeninama a zlomeninama? Nevím. Před pár lety napsala Arsinoe článek o kastrování kocourů a nevěděla jestli to udělá a omezí kocourovi svobodu nebo ne. Já to mám dané smlouvou s chovatelskou stanicí Katango, že musí být Courek do čtrnácti měsíců vykastrovaný. Podepsala jsem to, tak to ze mne dělá vraha malých koťátek. Teda nenarozených, ani nenačatých. Mimochodem tenkrát jsem byla pro kastrování, dneska váhám. Je to přece jenom přirozená věc, kterou musíme snášet my všichni, tak proč by kočky měly být něco extra.

Co si o tom kdo myslí?

6 komentářů: „Jak se to vlastně stalo s těmi kocoury“

  1. Nojo, ale kdo má pak snášet tu přirozenou věc, když se mu kocourek uprostřed noci zakousne do hlavy a předvádí kopulační pohyby? Ten náš ošukal všechno, včetně veterináře se sestřičkou.

  2. No veterinářští odborníci říkají, že nekastrované kočky a zejména kocouři se dožívají maximálně cca 2 let,protože je buď něco přejede, nebo je dorvou jiní kocouři, to hovoří jednoznačně pro kastraci.Nekastrovaní kocouři mohou v bytě značkovat a to hovoří pro kastraci ještě jednozančněji:o)V neposlední řadě je třeba myslet na to, jak lidi zacházejí se zvířaty, jak jsou jich plné útulky,pořád přispívat na nějaké kočičky v absolutní nouzi, poraněné domrzačené, a to hovoří pro kastraci totálně:o(

  3. 2loar:.))) Výborný příspěvek! Zatím k tomu náš kocour nedospěl, ale včera jsem došla k tomu, že by jeho řádění mohlo mít sexuální příčinu, to jak ztuhnul, když jsem ho pohladila z nohy po kuličkách. A to ještě nevíš, jak jinak řádí, to bude na samostatný článek.2Mod.Tvoje první věta by svědčila pro Arsinoe. Ten její kocourek se dorval tak, že zemřel.Tvoje první věta se vztahuje i na mého kocoura, protože ho dobiju, jestli mi pořád bude srát do sprcháče. A to on rád a pořád.Prostě kastrace bude. Souhlasím s Tvými argumenty.

  4. Zkus mu to dotho sprcháče dát bednu s kočkolitem, třeba se mu líbí to místo, ale víc se mu bude líbiut s těma šutříkama:o)Nemáš náhodou kočičí záchod s poklopem ? některé kočky prostě nechtějí chodit dovnitř těmi dvířky.

  5. 2Mod:Zkusila jsem před chvílí. Vykadil se vedle záchodu, do rohu. Mě z něj snad mikne. Bohužel jsem ten smrad psychicky nevydržela a rovnou to uklidila místo abych mu do toho strčila čumák a naplácala mu. Příště snad nezapomenu.

Komentáře nejsou povoleny.