Nebeská brána otevřená

Když už si myslíte, že na nic jiného nemáte síly, pak síla nebeská dá vám vědět, jak a co.

Jednoduše hlídáte koťata. Aktuálně mám na starost devět koček a devět koťat. Naprosto boží kšeft. A k tomu všemu jsem dneska našla v autobuse ametystový přívěšek. Má tvar kapky, tak dva a půl centimetru dlouhý. Moc hezký.

Dnes jsem se projevila jako kočičí bůh. Je tu několik čtyřpatrových drápadel. Na druhém patře, ve výšce asi jeden metr, se drželo jedno malé koťátko. Usilovně kníkalo a kníkalo a kníkalo. Když už takhle kníkalo asi dvě hodiny a žádná kočka v dohledu, tak jsem se zvedla, oběma rukama jsem koťátko objala a lehce položila na zem. Ovšem co se událo mezi tím… Kotě začalo neuvěřitelně řvát. Já bych tedy taky začala neuvěřitelně řvát, kdybych začala lítat. Ze všech směrů se seběhly kočky. Jak kotě předtím ignorovaly, tak teď šly na pomoc. A mezi tím vším já, držící kotě, obklopená všemi dostupnými kočkami a jejich vražednými pohledy. Ono z pohledu boha to taky není jednoduché, udělat sem tam nějaký ten zázrak.

Jinak práce je to dobrá, notebook s internetem v dosahu nejbližšího stolu, smí se tu v pracovní době spát, kafe je zdarma a telka taky. Škoda jen, že je tak krutě dočasná…

16 komentářů: „Nebeská brána otevřená“

 1. Katzenkšeft. Pěkný. Ametystový přívěšek, Tak ještě pořád často nalézáš zajímavé věci? Já našla před týdnem stříbrnou náušnici ve tvaru (indického:-) slona. Na zastávce autobusu. Přilepila jsem tam druhý den ráno papír, ať se majitelka ozve na (můj pracovní) telefon. A nic. Tak asi mám přívěšek se slonem. (Díry v uších už nemajíc…)

 2. jaj, to je super práca, celý deň sa hrať s mačiatkami 8 – ) ametystový prívesok je taky super, môžeš ho používať aj na hranie s mačiatkami aj na svoje ozdobenie. ja som nedávno našla strieborný prstienok – sloníka afrického (ahoj Liška 😉 dva mesiace som sa ho snažila vrátiť a nic. tak som si ho nechala. 😉

 3. 3: si niekde písala, že tvoja přízeň bydlí, tak z toho usudzujem, že to je osoba, nie priazeň/náklonnosť 😉

 4. 5: aha. dík. ok, je to nejaký tvoj slovný novotvar, nie je to normálne české slovo. samozrejme, na konkrétne osoby som sa nepýtala.

 5. 2Liška:Náušnice je velkej poklad :))) Jsem ráda, že jsme vytvořily základ skupiny hledačů pokladů :)Teda jak jsem byla malá, tak jsem měla digihru s chobotnicí, které jsem ubírala poklad. Něco jako vlk, co chytá vajíčka od slepic. Znáš je?

 6. Lucienne,vlka s vajíčky samozřejmě znám!! A chobotnice mi taky něco říká – narůstala nebo ubývala jí chapadla po dílkách, že jo? Já nejsem zvyklá nacházet věci ani je vyhledávat na zemi ani na to nikdy nepomyslím. A teď přišel slon. Nikdo se neozval, tak je můj. Možná ho někomu dám; nevím, co bych dělala se slonem… SV:Ahóóój!

 7. Ha, už mě napadá, co bych dělala se slonem! Jak jsem napsala, že nevím, co, tak hned mě napadlo, co: Mám korálky a drátky a nějaké fimo-korálky, co jsem vyrobila, a nechávám na horší časy, že si z nich někdy udělám náramek nebo nevímco. A toho slona tam krásně šoupnu! Akorát to možná nastane za dalších pár let, protože miniaturní prácičky pro malé prstíčky, to mě moc nebere.

 8. 2Liška:Miniaturní prácičky mě braly na základce, kde jsem všude drhala. Přemýšlela jsem, že bych udělala takový metrový slaměný vír, jako se dělají ozdoby na vánoce. Kdysi jsem takový udělala, ale už se rozpadnul. Letos ale bylo tak suché jaroléto, že obilí vyrostlo jen tak na dvacet cáků, takže to nevyšlo. To víš, chodím ke krámku přes tři pole :))), tak jsem teď místní vesničanka. Třeba to vyjde příští rok.Jinak slona určitě upotřebíš a pokud ho někomu nedáš jako dárek, tak si ho nech, nalezené věci přinášejí štěstí.

 9. 13: "nalezené věci přinášejí štěstí" vážne? to je fajn. pár dní po tom, čo som našla toho strieborného sloníka, som našla strieborný náramok 8 – ) kolegyne mi to dodnes neveria a myslia si, že mi ho daroval môj zver 😉

 10. SV, ty jsi taky našla stříbrného sloníka? Tu druhou náušnici do páru? :-)Jo, že nalezené věci nosí štěstí, se říká odedávna.

 11. 15: ja som našla stieborného sloníka – prsteň. skvelé na tom je, že ja sloníky zbieram 8 – )

Komentáře nejsou povoleny.