Kočičí nešvary

I debatovali jsme o kočkách s Kojotem u večeře snad půl hodiny. Kočky sem a kočky tam.

Jako typický nešvar, o němž jsem sice nemluvila, ale který jsem teď zažila, pokládám přeslouchání. Šla jsem si k nočnímu stolku pro antibiotika a na posteli sedícímu kocourovi jsem řekla: „Uhni.“ Kocour si však lehnul, jako kdybych mu řekla: „Lehni.“ Naprosto typické. Kocour poslouchá jen co on chce a jak chce, případně nechce.

Jako další nešvary, o kterých jsme mluvili, bylo například tancování kolem jídla a ledničky. To je nešvar, který putuje jak mezi generacemi, tak mezi rodokmeny koček značkových či neznačkových. Kočky a kocouři si potravu doslova vynucují. Zvláštní kapitolu tvoří mléko a mléčné výrobky. Mnohdy kočka doslova do lednice vleze!

Můj kocour je vycepovaný, většina koček však vycepovat jednoduše nejde. Jsou nevycepovatelné, protože cepování nechápou. Chápou člověka jako nádobu na jídlo, přirozeného přinašeče laskomin a běda nám, smrtelníkům, když kočce nevyhovíme. Kočky jsou magická zvířata.

Můj kocour pochopil, že mě vycepovat nejde, takže musí být vycepovaný on. Jídlo je jednou denně večer, vodu doplňuji průběžně, většinou však také večer. Také máme složitou soustavu lízanců a škrábů na skříňě a podlahu, takovou svojí morseovku. Lízání ruky znamená „mám žízeň“, škrábání na skříně a podlahu „došel jsem si na velkou, ukliď to“ a tak podobně, dokážete si jistě základní témata představit.

To by zřejmě základní představu kočičích nešvarů naplňovalo. O dalších až příště.

13 komentářů: „Kočičí nešvary“

  1. Tak naše kočky vůbec njakoby netušily, že máme lednici. Kočka Šumachr neomylně pozná, že krájím opravdové syrové maso, a to se zařadí do fronty na odřezky mezi čtyři labradorky:o)Naše kočky snídají " na vidličku" tedy kapsičku na třetinku, druhou pak maji na třetinku k obědu, jinak mají 24 hodin nasypané šušínky -tedy granulky, a na ty si jdou kdykoliv se jim zachce.Jinak, neříkej "uhni", zkus " VYSTŘEL!", na to slyší neomylně všechny naše kočky i pesy:o)

  2. No slovo VYSTŘEL jsem ještě nezkoušela, snad že na sebe s Kulichem spíš mlčíme a jsme taková tichá domácnost.Samozřejmě jídlem jsem myslela misku granulí, ta mu vystačí až do večera. Kapsičky občas a vždycky celé, aby se napráskal a měl pocit, že se tu má skvěle (jasně, že to je moje projekce).Takhle na třetinky já bych to asi zapomínala, i já sama na sebe zapomínám, takže si netroufám nastolit třífázový režim u svého zvířete. Takhle vím, že je o něj postaráno.

  3. "Kocour poslouchá jen co on chce a jak chce, případně nechce." keby len kocour, hehe 😉

  4. Jasně, krmení je věc zvyku lidí a jejich zvěře:o)"Vystřel" doporučuju:o))A přeju krásné Vánoce Tobě, Kojotovi i všem vašim tvorům:o)

  5. 2SV:To je taková univerzální věta jak pro lidi, tak pro kočky. A vlastně pro všechny.2Mod.Děkuju, vyřídím. I Tobě a Tvojí rodině včetně všech psů a koček.

  6. Liciennevyřídím to zdovolením o ovečkám a koníkům, aby jim nebylo jako líto:o)Kojote samozřejmě, že to funguje, jinak bych to přece nedoporučovala:o))

  7. 4 labradorky ( 3 jsou blondýny, jedna z nich z útulku, a jedna je čokoládová).2 kočky Paštiku a Šuměnku, jeden kočk Ňuninka- ten chodí bohužel i ven:-(.3 ovečky – Jůlinku, Fratiška s jedním okem a Toníčka. Nejsou k jídlu, máme je tu jen tak, aby měly radost, Jůlinku s Františkem sem někdo zahodil přes plot, Toníček se tu už narodil.4 koně, jUrášek a Pepíno jsou Američtí klusáci, vysloužilí závodní profesionálové, Abby je fríská kobylka. jUnínek je taky Americký klusák, čerstvě vyřazený a jeho majitelka mě požádala (mají dostihovou stáj), jestli bychom ho nevzali k sobě, aby ho nemusela prodat, aby se neměl zle.Uranus Boko – http://www.trotalet.com…boko.htmlPeperon Alet – http://avocode.bloguje.cz…one.php ( na druhé fotce Uranus a Peperon spolu ještě v dostihové stáji )United – http://www.trotalet.com…ited.htmlNo a to je všechno:o)

Komentáře nejsou povoleny.