Perný den aneb S/M v praxi

Doma se probudím v čerstvém a novém povlečení od Ježíška. Sáhnu doprava a nahmatám bombonieru Zlatá. Dám si do čumáku několik dobrůtek. Hle, jak příjemný může být začátek dne.

Během dne však začnu mít podivné pocity. Tíha na hrudi, nohy se klepou. Můj slavný teploměr naměří 37,5. No to už tu dlouho nebylo. Cítím se však na 38,5, 39. Změřím se znova a vida. Mám 39.

Cítím se strašně. Doktorka z nemocnice řekla, že to musím řešit se svou obvodní lékařkou a ta se rozhodne co se mnou. Mám jí (obvoďačce) zavolat zítra, až nebudou svátky. No WTF. Kdybych tu přes noc chcípla, tak to s nikým nehne, jsou svátky.

Tož hezké svátky i vám a doufám, že se všichni ve zdraví dožijeme toho nového roku.

78 komentářů: „Perný den aneb S/M v praxi“

 1. No to je blbý! A pohotovost asi daleko – na doplazení se tam… a asi by to navíc zasáhlo obvoďačce do plánů, co… Takže buď mokrej hadr na hlavu, nebo záchranka – extrémní léčebné postupy.

 2. Nějak dlouho tě to drží, safra, ani antibiotika nepomáhají … blíží se Nový rok, nový začátek, tak zkus udělat nějakou změnu se sebou a svým životem, ale to se lehko řekne, viď… tak se drž!

 3. Já jsem tenhle rok udělala takových změn, že nevím z které do které. Rozvod, stěhování do nového bydliště, několik pobytů v nemocnici… A teď ten zápal plic. Mám pocit, že to souvisí s tím rozvodem. Nevím. Teď mám 39 a vůbec mi to nemyslí.

 4. 2Liška:až dosáhnu 40, tak si zavolám sanitku. seru na svátky, zdraví je přednější. zatím mám furt 39

 5. To tedy moc pozitivní změny nejsou, taková pecka buď poznamená nebo vyzdvihne. Mně rozvod neopak ozdravil a zmizela mi do 3 let zcela senná rýma, ani nevím jak. Raději lež a nevysiluj se. Však bude zase dobře, my holky se vykřešem ze všeho;…

 6. Zavolej, čtyřicítka je už moc, to je člověku všechno jedno je-li v tom stavu delší dobu. Svátky nesvátky.

 7. Uvařila bych ti čaj, s citrónem a medem. Nebo pu er. Nebo něco jinýho. A podala časopis, nenáročný. Třeba deset let starý, časopisy jsou furt to samý. Ale asi nemůžeš při té horečce číst. A asi i zvuky tě unavují, takže žádnou hlasitou hudbu nebo film… leda tiché rádio bych zapla. Nějakou klidnou rozhlasovou hru nebo rozhovor s někým zajímavým nebo čtení na pokračování. A kocour si lehne na peřinu a bude.

 8. No samozřejmě, že pohotovost o při 39., od toho tahle vymoženost snad je, zejména pokud jsi tam sama!!Hlavně nepíj nic teplého a dobře se zabal, a neboj, nechcípneš, to by bylo moc snadný:o)

 9. Modono, já bych potřebovala spíš do nemocnice než na pohotovost na nějakou polikliniku. Každopádně musím tak jako tak sanitkou, protože tu v noci nejede ani vlak ani autobus a navíc jsem ráda, že dojdu do koupelny. No bude to velký fištrón. Teď, jak jsem si otevřela okno a začala balit, teplota okamžitě slezla. Mrcha jedna. Já ani neumím být stabilně nemocná 🙂

 10. To asi rozhodne ten pohotovostní doktor kam s tebou:o), rozhodně si udělej aspoň půl litru nějakého vlažného pití a zavodni se pořádně a ne aby tě kurňa napadlo chodit na nějaké MHD!Taky byla blbost chodit někam o Vánocích, nemocná:o(((

 11. no nazdar! 8 – / dúfam, že už si v nemocnici, a máš sa trošilinku lepšie. holky majú pravdu, na 40 tku nečakaj, si slabučká jak máčik, mohla by si sebou niekde klepnúť…..

 12. Možná by mohl Kojot utrousit trochu svého drahocenného času a řáct nám, jestli je OK!? , tedy myslím Lucc OK, ne Kojot OK:o)

 13. Kojot se omlouvá, že nesleduje průběžně diskusi na blogu Lucienne. Lucienne je v nemocnici u Sv. Anny, zítra by ji měli převézt na plicní asi do Bohunic. Já dnes přivezu Kulicha, už u mě jednou byl, když byla Lucienne na podzim v nemocnici, tak snad už z něj kočky nebudou tolik vyšilovat, co posledně.

 14. Jo, a aby bylo jasno – prásknu to na Lucienne, ať se tu furt neteoretizuje jen o těch psychických a duchovních příčinách nemoci (ať si mě pak Lucienne za to klidně zahluší): Lucienne chodila na podzim nedostatečně oblečená (a ne proto, že by neměla co na sebe), alespoň co jsem měl možnost vidět, a mluvila o tom, jak to parádně zvládá svým vnitřním teplem. Vůbec se nedivím, že si uhnala zápal plic…

 15. ahoj Kojot, ďakujem/e za správy. a prosím ťa, nejak tú Lucienne v tej nemocnici udrž, nech si to poriadne vylieči. si hodnej, že sa staráš o Kulicha.

 16. Kulich je skvělej kocour, aspoň že tak. Jinak já opravdu nebudu mluvit Lucienne do života, můžu jí říci svůj názor, ale je to její život a já ji do ničeho tlačit nebudu.

Komentáře nejsou povoleny.