Ochranný duch

Byli jsme dneska s Kojotem na veterinární klinice vyzvednout si našeho mrtvého Kulíška. Posmrtně ztuhlý vypadal děsně, ale to každé zvířátko. Dostali jsme k němu fakturu. Když jsem prohlížela výkony, tak ty by vzbudily i mrtvého, pokud se opravdu neodhodlal odejít na onen svět. Kulich se patrně odhodlal. Udělali pro něj maximum, jako pro člověka.

Dnes jsme ho šli pohřbít. Už ke klinice jsme přišli s rýčem, trochu groteskní. Kojot pak nesl ztuhlého Kulicha ve smutné tašce z Ikey s růžovým froté prostěradlem, které má tolik dírek, kolikrát do něj Kulich zaťal tlapky.

A tak jsme šli a šli a šli… na náš hřbitůvek.

Když jsme došli na místo našeho elysea, určila jsem kyvadlem kde se bude kopat, tak jako vždycky. Kojot se dal do rýpání složitého terénu. Šlo mu to dobře na to, kolik šutrů se skrývalo pod povrchem půdy. Prý byl rád, že tam nezlomil rýč. Ne že by někomu v domě chyběl.

Pak jsme uložili kocourka i s plentou z veteriny do země, zaházeli zeminou a Kojot zakryl kameny a pak znova zeminou. Následně jsem nastoupila já, pořádně hrob udupala, dala na něj zapálenou hřbitovní svíčku a zapálené voňavé tyčinky. Nastala moje část práce.

Kulichovi se moc nechtělo odpustit Kojotovi, že ho trápil mastičkou na oku, které bylo chronicky zanícené, ale nakonec odpustil. Co bylo nejzajímavější – nechtěl odejít, chtěl zůstat s námi s tím, že se na nás bude dívat a navštěvovat nás. Ctím každého přání. Žádné loučení, to kategoricky odmítal. Fakt se nechtěl nechat přemluvit. No každému co jeho jest. My budeme mít ochranitelského ducha v podobě Kulicha. To bude hezké. To potěší.

Kojot na moje vylíčení událostí řekl, že měl intuitivní vjem, že Kulich bude ochranitelský duch a že se s ním domluvil, že nám bude hlídat kočky.

Takže – ať každý z jiného hlediska dostali jsme se ke stejnému výsledku. Jsme prostě sehraný tým.

A je to. Vyřešeno.

kulich s botama

3 komentáře: „Ochranný duch“

  1. Nám kocourek, co odešel, poslal za sebe náhradu, úplně stejného kocourka. Třeba dá Kulíšek taky takové znamení :-).

Komentáře nejsou povoleny.