Jak mne na Slovensku okradl kamarád z vedlejšího pokoje

Pravidelně na autobusáku na Florenci zažívám boom všelijakých individuí, kteří se ze mně snaží vylákat peníze pod různými záminkami. Třeba, že je okradli.

I já jsem jednou byla v podobné situaci, ale v reálné. Ten hajzl mi totiž nenechal v peněžence ani korunu.

Jela jsem po letech do jedněch lázní na Slovensko. Na hotelu jsem byla jediná a tak mi to tam dali sežrat. Pro jednoho přece nebudou vařit. A tak jsem se chytla s ředitelem a už jsem letěla.

Našla jsem si privát. Samozřejmě, že mi v hotelu zálohu na pobyt nevrátili, tak jsem to pohřbila. Na privátu zase měli kecy, že jsem většinu dne na pokoji. Učila jsem se tenkrát na zkoušku ze sociologie a to bylo maso (nakonec jsem ji dala za tři s opisováním od kamarádky). Makala jsem na tom, abych měla v hlavě aspoň něco. Sociologie není nic moc lehkýho. Dneska už si pamatuji asi tak základní jména 🙂

Vedle v pokoji bydlel o něco starší kluk, tak jsme se začali kamarádit. Domluvili jsme se, že pojedeme s jídlem napůl, já že budu vařit a on bude napůl platit nákupy. Fungovalo to. Docela jsme si rozumněli. Nečekala jsem žádnou zradu.

Jeden den měl odjíždět. Půjčil si budík s tím, že mi ho ráno v pět vrátí. Dveře jsem nezamkla. Proč taky. Na stolečku jsem měla ledvinku. Ráno jsem slyšela jakési divné zvuky. Pak jsem kolem deváté vstala a zjistila, že mi zmizely všechny peníze. Řekla jsem to majiteli privátu, jestli nemá adresu toho kluka. Majitel mě vyhodil. No prostě pech. Ale dostalo mě to. Okradou mě a ještě mě vykopnou z privátu kvůli tomu. Co budu dělat?

Co byste dělali? Nemohli byste si koupit ani lístek na MHD. A je to. Už jsem byla v pozici žebráka. Já bych sama sobě nepůjčila, protože jsem byla vytrénovaná z pražských žebráků a zlodějů. Dá mi někdo peníze? Jak to udělat? Sakra.

Nicméně jsem narazila na dvojici dobrých lidí a jak tak breky vyprávím svou story oni řekli, že mi pomůžou. A pak navrhli alternativu, jestli prý nemám platební kartu. Já tenkrát nevěděla, jestli mi karta dá v cizině peníze. Ale dala, tak jsem se rozloučila s poděkováním s hodným párem, už soběstačná. Ještě, že jsem měla jinde schovanou jízdenku zpátky. Tolik peněz, abych měla na cestu nazpátek, jsem zase na kartě neměla.

Koupila jsem jízdenku MHD, dojela na nádr a dávala pěkný pozor na všechny zloděje, veksláky a žebráky. Už jsem Slovenska měla plný zuby.

Domů jsem dojela o několik dní dříve, ale zaplať pánbůh přežila jsem.

22 komentářů: „Jak mne na Slovensku okradl kamarád z vedlejšího pokoje“

 1. no nazdar! 8 – / hrozná situácia. nno, nemilá. ale v danom momente si sa iste cítila hrozne. hajzel. (jaj, či to nemáš medzi zakázanými výrazmi 😉 )

 2. Moc to nechápu s tou platební kartou?!JInak je to hnus, mně se jednou stalo něco podobného, asi v 16ti, přišla k nám domů jedna moje spolužačka a máma večer zjistila, že se jí ztratil z krabičky prsten, mimochodem dost drahý, ale pak si myslela, že ho někam zaštrachala. Dopadlo to dobře, já druhý den na tu spolužačku nastoupila natvrdo a ona ten prstýnek přinesla.Jinak mě párkrát okradli na ulici, i v autě, cizí šupáci a pak mnohonáctkrát naše adoptovaná holčička, no ale co už, že :o)

 3. 2SV:Mám hezký vzpomínky na Tatry. Akorát ten kemp, co je pod nima má strašlivě špinavou sprchu. To tak vzít dlátem.2Mod.Nenapadlo mě, že můžu bez aktivování bankovního roamingu vybrat v zahraničí peníze. Tenkrát jsem měla bankovní účet krátce a bylo to asi před patnácti lety, takže jsem měla v takových věcech hokej a pletla si kartu s mobilem.Jo, taky mám pár historek o okradení. Je to hrozný. Ale když je to v rodině, je to horší. Tereza Boučková o tom dobře píše – adoptovala dva cikánské chlapce a jak říká, naučila se chodit s kabelkou i na záchod.

 4. Jo, s Boučkovou si píšu:o), taky jsme chodili s penězma i do vany:o)

 5. Luc 4: tak to som rada. Tatry a ja – no to je dlhý príbeh 😉 btw, na tatranských horských chatách je čisto. žiadnu sprchu tam nemajú 😉 len v plese umyť dá sa, síce trochu chladná, ale krása 😉 To ja mám v tom chaos aj dnes, vôbec netuším, čo to bankovní roaming 8 – )

 6. To jsou hrozný příhody!Já si vůbec neumim představit, zaplaťbůh, že by mě někdo okrad nebo že by mě někdo vyhodil z bydla, protože mě okradli a tak! Tfujtajfl.

 7. 2SV:Já jsem u plesa viděla ceduli "koupání zakázáno".Jinak mě život prohání, takže jsem většinou v Brně a zbytek dne doma. Copak já, já to přežiju, jenom mě štve ta díra v rozpočtu, jízdenka za 27, to denně několikrát. S Kojotem budeme měsíc o chlebu. Kéž by tu Kulíšek byl a ne takový opruzy. Zápal stále není fuč, za šest týdnů jdu znovu na CT, jestli už je fuč. Je to běh na dlouhou trať.2Liška:Hrozný příhody, to je moje hobby. Ty se mně stávají právě proto, abych měla o čem psát a Lišku děsit :))) To už jsem pochopila. To, že by mě mohli vyhodit, protože mě okradli, to bych si taky nedovedla představit. A představ si, že se to stalo a zrovna mně. Myslela jsem, že se mi to snad zdá. Nezdálo. Takový jsou prostě lidi. Nechtěli mít problémy, tak mě vyhodili. Fuj.

 8. Hele Luc a proč si nezkusíš na úřadě požádat o ty Mimořádné výhody? Nevím jak ochotně je přidělujou letos, protože jsou nějaké změny, ale za pokus to stojí. MHD máš pak zdarma a na dálkové autobusy i vlaky slevu. Já třeba jezdím se SA z Prahy do FM za 82,-Kč.

 9. Dneska jsem obdržela dotazníky pro doktorku k ID, tak až se to hne, tak na jakém úřadě si mám zažádat? Protože s částečným ID se nebaví ani klika u dveří včetně MHD, která je poloviční jen pro plné ID.

 10. To ale nemá s ID vpodstatě nic společného, tohle se posuzuje podle nějaké vyhlášky, kde je přesně popsáno, kdo může být TP, kdo ZTP a kdo ZTP/P. Já žádala na místně příslušném úřadě Městské části Prahy 10, nevím jak je to tam u vás, ale podle toho, kde máš trvalé bydliště máš nějaký příslušný městský nebo obecní úřad. Tohle vyřizuje sociální odbor, je na to formulář, ten vyplníš a odevzdáš, vyplňují se tam i všichni doktoři ošetřující a oni to pak postoupí posudkovému lékaří SSZ.

 11. Tak, zkus, s žádným úředníkem nemusíš nic řešit, oni o tom stejně nerozhodujou a nemají na to pražádný vliv:o)

 12. Jo, ještě mě napadlo, že náš Adam má plný ID, tedy III. stupeň, ale pro ty Mimořádné výhody dosáhne jen na I. stupěň, tedy TP, protože pro II. stupeň jeden umělý kloub nestačí, musel by mít dva:-)

Komentáře nejsou povoleny.