Včera byl box, dnes autogenní trénink

Včera jsem se hýbala stěží jako robot postižený chronickou artrozou naprosto všeho, možná jako bojovník boxu po prohraném zápase, kdy nad ním počítají deset KO. Cítila jsem všechny svoje svaly jako vrzné tepny mého vysokoteplotového života a slovo život bylo synonymem pro slovo bolest, motání hlavy a pro větu: „je mi špatně“.

Dnes se to změnilo. Tělo tíhou teplot zesláblo, nasbírané body po včerejším zápasu vložilo do svalů a úponů a tělo odevzdaně leželo. Teplé, těžké tělo, naprostá relaxace.

Jin a jang ve svých protikladech.

17 komentářů: „Včera byl box, dnes autogenní trénink“

 1. Tyhle dva stavy znám… při tom tvém "dnešním" jsem se pomalu připravovala na odchod a vůbec by mi to nevadilo. odevzdanost. Popisuješ to přesně; ale člověk se musí vzchopit, není dobré když je všechno jedno.

 2. Lucienne, a to je přesně ono, co potřebuješ. Vypni. Vypni mysl, myšlenky, co Ti hlodají v hlavě – proč a nač. Přemýšlení je sice dobrá věc, jako nástroj, ale někdy nás naše mysl ovládne úplně. A pak býváme z toho zoufalí.Prostě vypni a jen odpočívej a vnímej své unavené, uvolněné tělo. Nech vše plavat, tak jak je a jen dělej to, co Ti řekne samo tělo – vyspi se, najez se, zahřej se…Naordinuj si klid těla a Tvé duše. Když si odpočine tělo, budeš se lépe cítit i duševně. Když Tě přepadnou nějaké chmurné myšlenky a nepůjdou vyhnat z hlavy, zkus se zaposlouchat do nějaké relaxační hudby, kterou máš ráda. Uvolní tě, naladí Tě, ukolébá Tě….

 3. Já si právě Lucienne myslím, že tohle je právě ten finální dojezd toho všeho co se nastřádalo za poslední dobu. Návrat z nemocnice a také prožitý stres tam, nová cukrovka a hlavně Kulíšek a všechny ty stresy kolem něj. Potřebuješ si odpočinout a v klidu si léčit tělo i duši.

 4. Tak já tyhle stavy neznám, když onemocním, zůstanu ležet. ležím, ležím, třeba 3 dny v kuse, spím, nepiju, nejím, nechodím čůrat, prostě jen spím, neboxuju, ani netrénuju:o)

 5. Tak ti přeju relax, Lucienne, příjemnost přítomnosti a ať další fáze je dobrá! Nemoci pryč a radost sem!

 6. Po dvou paralenech se mi odpoledne udělalo snesitelně, vyprala jsem, umyla jsem staré nádobí (i nové) a teď jsem odkecaná s osmatřicítkou zase v posteli. Lidi, ale nikdo to za mě neudělá. Tak já jdu zase ležet.

 7. Na spoustu věcí se lze vykašlat. Mně teď taky není zdravotně Bůh ví jak a hlavně nestíhám skloubit práci a školu, takže výsledkem je hromadící se nepořádek a dřez plný nádobí. Už jsem to tak praktikoval několikrát a zjistil jsem jednu důležitou věc: I když třeba to špinavé nádobí zvláště u spodu kypí životem, nemá tendenci kamkoli utíkat 😉

 8. Nádobí se skvěle žije vlastním životem v myčce, to mám vyzkoušené, hlavně ho není vidět:o)

 9. Vona zlobí ta holka, pořád poletuje nebo monitoruje monitor, místo, aby spala, nebo si jen tak lebedila, vrrrr

 10. Doufám, že je ti líp, Lucienne, a že nebudeš ještě chvíli internetit, ale v teple si lebedit a dopřávat si samé pochoutky a hřejivé a léčivé směsi. Které fungujou. Včetně kadidla.

 11. Ježiš, to je krásný přáníčko 🙂 Zrovna dneska jsem spala až do jedné odpoledne a pak ještě od tří do šesti. Teď jsem si až zapnula počítač.

 12. 6: "příjemnost přítomnosti" som to prečítala, že "příjemnost pitomosti" 😉

Komentáře nejsou povoleny.