Jak jsem propila celý den a pak mi bylo špatně

A stačilo k tomu málo…

Téměř každý den si uvařím celou konvici vody a do třech půllitráků si udělám čaj, který pak popíjím, dokud nejsou všechny čaje dopité. Před několika dny jsem experimentovala a jak to dopadlo? Mizerně.

V lékárně jsou vždycky k mání vzorky bylinných čajů od firmy Leros. Občas si pár vzorečků vezmu. Bylinky. Slovo neškodné už od pohledu. Hladivě sametové. Zatím jsem však nikdy neochutnala. Až doteď.

První hrnek – dětský čaj, druhý hrnek – játra a žlučník, třetí hrnek – žaludek.

Nejde o to, že by ty čaje byly vysloveně hnusné, ony nejsou. Ale ty účinky. Ještě teď mě bolí všechny vnitřnosti a chtějí být vyzvraceny. Jak řekla správně moje známá, jsou to drogy. Bylinky jedny. Já je snad budu používat jako nadávku odteď.

A tak to máte. Experimentujte jako já a bude vám pak stejně blbě jako mně.

Zbytek dětského čaje jsem šla vylejt do záchodu. Už jsem na to neměla nervy ani pajšl.

57 komentářů: „Jak jsem propila celý den a pak mi bylo špatně“

 1. Já používám jen šalvej, na čištění:o) a čaje piju jen ovocné, nebo černý s rumem:o))

 2. Šalvěj je taky v pohodě, já ještě nepravidelně požívám kromě máty meduňku, heřmánek, lípu a tak. Prostě ty známé bylinky. Ale tohle byl čistý vabank. A ta nabitá drška bolí ještě teďka 🙂

 3. ehm, tebe je takto zle aj z detského čajíčku? no nazdar. no neviem. či to z toho čaju.

 4. J8 tu šalvej nepiju, to by se mi mohlo stát, že bych se pak už nemohla vrátit do říše strašidel a čarodějnic:-D, já s ní jen čistím předměty:o)

 5. Dětský jsem pila naposledy, předtím jsem pila ty dva. Z těch mi bylo blbě. Holt jsme si nesedli. A já už pak měla dost i toho dětského. 2Mod.:No teda! Se šalvějí se i vaří. Dokonce existuje šalvěj divotvorná, která je drogou v pravém slova smyslu a je dokonce zakázaná.

 6. Měla jsem – i protizlobidlový, i protistrašidlový. Ale byly to takový blivajzy, horší než jiný levný ovocný čaje, fakt. Nakonec jsem ho nechala v práci všem a nikdo si ho ani nevšimnul. 🙂

 7. To věřím, ty dětské čaje bych nepila. Prodávají taky ve velké piksle dětský granulovaný a ten je prý sladký jak cecek. Snad ani radši nechci vědět, jestli je pro děti zdravější, pokud je přeslazen cukrem, anebo nějakými umělými sladidly. Chudáci dnešní děti s tím aspartamem všude, to jim asi na odolnosti nepřidá 😦

 8. Asi před 8-9 lety jsem přechodila chřipku a také měla zápal plic. A chutnal mi a dělal mi dobře čaj od Teekanne bylinný na průdušky. Myslím že ho mají i běžně v obchodě. http://www.lekarna.cz…-caj-10x2g/

 9. 13: ano, ten je super. teda chutný mi moc nepripadal, ale je účinný.

 10. No jenom to čtu a už jsem zdravá :)))S průduškama problémy nemám, už nekašlu, tělo už skoro nebolí. vypadá to, že o víkendu zajedu pro Jessyho s Modonou. Taky už spím jen dvanáct hodin místo šestnácti, takže se lepším. Tolik zprávy z fronty.

 11. Výborně! Jessy! Teď jsem si dohledala (zapomenuté), že je v Sezemicích. Aha. Tak s tím já asi v ničem nepomůžu. Ještě že ta Modona existuje. S Jessym bude veselo, vynalezne určitě hromadu nových her v novém terénu.

 12. Liško, pokud se Ti to hodí, mohla bys jít s námi. Jessy už je v depozitu v Praze, pojedeme Modoniným autem. Mohla by sis tam třeba taky někoho vybrat :)Sraz je v sobotu v 13:30 na autobusáku na Florenci.Co Ty na to?

 13. Luc. to je moc fajn, že bude akce Jessy.Přeji všem zúčastněným vydařený výlet!

 14. Jo v Praze! Ohó! To bych mohla – snad mi bude dobře; přece jen jsem trochu marod a dopoledne mě posílali z práce domů, ať tam zůstanu i čtvrtek a pátek, ale teď je to snad zas lepší, mně se nechce ležet doma (aha, ale to bych zrovna před tebou neměla říkat!). Kdyžtak si vezmu na Florenc výhřevnou lahev s horkou vodou.

Komentáře nejsou povoleny.