Jak jsem propila celý den a pak mi bylo špatně

A stačilo k tomu málo…

Téměř každý den si uvařím celou konvici vody a do třech půllitráků si udělám čaj, který pak popíjím, dokud nejsou všechny čaje dopité. Před několika dny jsem experimentovala a jak to dopadlo? Mizerně.

V lékárně jsou vždycky k mání vzorky bylinných čajů od firmy Leros. Občas si pár vzorečků vezmu. Bylinky. Slovo neškodné už od pohledu. Hladivě sametové. Zatím jsem však nikdy neochutnala. Až doteď.

První hrnek – dětský čaj, druhý hrnek – játra a žlučník, třetí hrnek – žaludek.

Nejde o to, že by ty čaje byly vysloveně hnusné, ony nejsou. Ale ty účinky. Ještě teď mě bolí všechny vnitřnosti a chtějí být vyzvraceny. Jak řekla správně moje známá, jsou to drogy. Bylinky jedny. Já je snad budu používat jako nadávku odteď.

A tak to máte. Experimentujte jako já a bude vám pak stejně blbě jako mně.

Zbytek dětského čaje jsem šla vylejt do záchodu. Už jsem na to neměla nervy ani pajšl.

57 thoughts on “Jak jsem propila celý den a pak mi bylo špatně”

 1. Já používám jen šalvej, na čištění:o) a čaje piju jen ovocné, nebo černý s rumem:o))

 2. Šalvěj je taky v pohodě, já ještě nepravidelně požívám kromě máty meduňku, heřmánek, lípu a tak. Prostě ty známé bylinky. Ale tohle byl čistý vabank. A ta nabitá drška bolí ještě teďka 🙂

 3. ehm, tebe je takto zle aj z detského čajíčku? no nazdar. no neviem. či to z toho čaju.

 4. J8 tu šalvej nepiju, to by se mi mohlo stát, že bych se pak už nemohla vrátit do říše strašidel a čarodějnic:-D, já s ní jen čistím předměty:o)

 5. Dětský jsem pila naposledy, předtím jsem pila ty dva. Z těch mi bylo blbě. Holt jsme si nesedli. A já už pak měla dost i toho dětského. 2Mod.:No teda! Se šalvějí se i vaří. Dokonce existuje šalvěj divotvorná, která je drogou v pravém slova smyslu a je dokonce zakázaná.

 6. Měla jsem – i protizlobidlový, i protistrašidlový. Ale byly to takový blivajzy, horší než jiný levný ovocný čaje, fakt. Nakonec jsem ho nechala v práci všem a nikdo si ho ani nevšimnul. 🙂

 7. To věřím, ty dětské čaje bych nepila. Prodávají taky ve velké piksle dětský granulovaný a ten je prý sladký jak cecek. Snad ani radši nechci vědět, jestli je pro děti zdravější, pokud je přeslazen cukrem, anebo nějakými umělými sladidly. Chudáci dnešní děti s tím aspartamem všude, to jim asi na odolnosti nepřidá 😦

 8. Asi před 8-9 lety jsem přechodila chřipku a také měla zápal plic. A chutnal mi a dělal mi dobře čaj od Teekanne bylinný na průdušky. Myslím že ho mají i běžně v obchodě. http://www.lekarna.cz…-caj-10x2g/

 9. 13: ano, ten je super. teda chutný mi moc nepripadal, ale je účinný.

 10. No jenom to čtu a už jsem zdravá :)))S průduškama problémy nemám, už nekašlu, tělo už skoro nebolí. vypadá to, že o víkendu zajedu pro Jessyho s Modonou. Taky už spím jen dvanáct hodin místo šestnácti, takže se lepším. Tolik zprávy z fronty.

 11. Výborně! Jessy! Teď jsem si dohledala (zapomenuté), že je v Sezemicích. Aha. Tak s tím já asi v ničem nepomůžu. Ještě že ta Modona existuje. S Jessym bude veselo, vynalezne určitě hromadu nových her v novém terénu.

 12. Liško, pokud se Ti to hodí, mohla bys jít s námi. Jessy už je v depozitu v Praze, pojedeme Modoniným autem. Mohla by sis tam třeba taky někoho vybrat :)Sraz je v sobotu v 13:30 na autobusáku na Florenci.Co Ty na to?

 13. Luc. to je moc fajn, že bude akce Jessy.Přeji všem zúčastněným vydařený výlet!

 14. Jo v Praze! Ohó! To bych mohla – snad mi bude dobře; přece jen jsem trochu marod a dopoledne mě posílali z práce domů, ať tam zůstanu i čtvrtek a pátek, ale teď je to snad zas lepší, mně se nechce ležet doma (aha, ale to bych zrovna před tebou neměla říkat!). Kdyžtak si vezmu na Florenc výhřevnou lahev s horkou vodou.

Komentáře nejsou povoleny.