A ještě k tomu chodí bez ponožek, píšu si!

„Zase jste bez ponožek,“ peskuje mě domácí.

„Šla jsem jenom s košem.“

„Ale bez ponožek a v tričku!“ pokračuje v monologu domácí.

„Pro těch pět minut se snad nic nestane.“ Kontruji já.

„Ale pro organizmus jsou nejhorší ty teplotní přechody.“ Nedá si pokoj domácí.

„Tuhle jsem jel v autě a koukám a vy nemáte ponožky! Pak nemáte být nemocná. Jedu, jedu a málem jsem naboural, Poláková nemá na zastávce ponožky. Ježišmarjá.“

Tady se nic neutají. Ještě, že nevěděl, že chodím bez kalhotek, to by ho asi švihlo 🙂

(Pro rejpaly – zdravá jsem byla do té doby, dokud si můj organismus sám reguloval teplo. Jak jsem se začala teple oblékat a nakoupila ponožky, začalo to stát za velký kulový.)

19 komentářů: „A ještě k tomu chodí bez ponožek, píšu si!“

 1. Tuš si normální?Mně domácí zakázal vycházet bez bundy, čepice a rukavic, a ještě musím být zapnutá až ke krku!

 2. No kdyby byla velká zima, asi bych si ponožky vzala. Přeci jenom vocamcaď pocamcaď. Ale pět nad nulou pro mě nic není. To jsem byla zvyklá jezdit v kraťasech a nátělníku na kole do práce velmi brzo ráno, tudíž byla zima. Ale člověk se cestou ohřeje, i když mu mrznou slzy na tváři, jak sjíždí padesátkou kopec. Ale žádná chřipka ani nastuzení. A to jsem jezdila i za deště. Pravda, v zimě jsem to vzdala, to bych se na těch pražských silnicích zabila a neměla jsem vhodné oblečení. Kdo trénuje podle Bardona tohle musí bez problémů dát.

 3. Ale teď se voblíkám hodně teple, abych ten organismus dala dohromady. Taky mi to organismus sám říká. A já poslouchám.

 4. (ja som vždy veľmi rada sedávala len tak na zemi. furt a všade. zima mi nebola, ale môj schránok mal na to evidentne úplne iný názor 😉 )

 5. Hm, mně toi vtipný nepřijde, chodit bez ponožek, pokud býváš nemocná. Taky jsem chodila v kraťasech a triku od března do říjne, na střední škole. Ale přece jen od 34 let pozoruju, že mi táhne na klouby a na krk a už to prostě pro tělo neni dobrý. Pro moje ne. A to se pořád oblíkám míň než ostatní kolem. Ale nebývám nemocnám tak si to můžu dovolit.Hehe- no a teď nemocná jsem, tak si dávám bacha 🙂

 6. Já jsem nikdy nenosila čepice, ani rukavice v zimě, dělám to až tak 3-4 roky zpátky. Šály nenosím dodnes, pod kalhoty si nikdy neberu punčocháče, ale, že bych byla zrovna nějak otužilá z toho, to bych neřekla, možná je to tím, že nosím odjakživa v zimě ponožky:o))Pravda je, že jsem nikdy nebyla nemocná od plic dolů.

 7. Lucienne, Ty jsi docela nezmar, viď? 🙂 Já podobně jako Tvůj domácí honím své pacienty, kteří si chtějí jít ven zakouřit, nebo jít do obchůdku po areálu nemocnice – no a oni si vyjdou lehce špitálově v pyžamu a v županu a v pantoflích, také kolikrát naboso.

 8. 10: sim Kojot ma podnietil k vyrypovaniu 😉 no ono je to tak. že pokiaľ je človek v pohode, tak si schránok zvláda kadečo. ak nie, tak nie 😉

 9. Luc. ale zase, když se to vezme kolem a kolem, tak Tvůj pan domácí na Tebe dává pozor a má starost o Tvé zdraví. 🙂

 10. 2Barča:Já mám prostě pocit, že jeho hlavní prioritou je vládnout a to já nemusím na žádném chlapovi. Aby mě cepoval z jakéhokoli důvodu, psal nasraný sms, že jsem nezhasla v baráku (jak může vědět, že jsem to byla já) a podobný zhovadilosti, to je prostě zlej sen.

 11. Aha, tak to už je asi ta druhá strana mince, té jeho starostlivosti až do extrému. Mít absolutní přehled, kde se co šustne, aby mu nic nikde neuniklo.Vše pod maximální kontrolou. Mě takhle jednou naše domovnice telefonovala ať si po sobě uklidím schody, že jsem zanesla do domu bláto. To bláto tam bylo od někoho předchozího, ale šla jsem a uklidila jsem to. A ona za chvíli poté přišla za mnou a velice se mi omlouvala, že na mě byla asi přísná a řekla mi, že ona ty schody a to bláto uklízí celý týden a dnes ráno to už uklízela po někom 2x a pak tam bylo znovu a zrovna viděla mě, tak si myslela, že jsem to byla já. Bylo mi paní docela líto. Cítila se vůči mě provinile a ještě navíc celý týden uklízela to bláto z přízemí.

 12. 14: no vidíš, proto SV pana domácího od Lucienne nerada. bo on na Lucienne nehodnej.

 13. Co nadělám. Zas tak moc si tady stěžovat nemůžu, co kdyby si to přišel přečíst, žejo 😉 Ale já taky nerada lidi, co na mě nehodní a že jich už v mým životě bylo…

 14. 18: nošak práve…..kusnúť ho nemôžem, tak ti držím palčeky na zlepšenie situácie.

Komentáře nejsou povoleny.