Do prdele už s tím stalkingem od domácího!

Jak správně Modona řekla, stalking. Sice to řekla v jiném případu, ale tady to se stalkingu nebezpečně přibližuje. Pro Čechy – stalking = pronásledování. A já jsem teda sakra pronásledovaná. Kdybych nebyla přesvědčená o tom, že se mi tu relativně dobře bydlí až na několik drobností, tak se přestěhuju třeba zejtra.

Fakt.

Dnes jsem větrala asi tři minuty. Hned zvonil telefon, že větrám a proto mi bude sebrán měřák na kotel, který mám zapůjčený zřejmě kvůli tomu, že jsem doma víc než ostatní. Že domácí je u svého domácího dalekohledu pečený vařený, to se můžu přesvědčit skoro každý den, kdy mi buď píše nasrané smsky nebo mi rovnou volá.

Tohle by vydržel snad jen vůl.

Už jsem mu napsala smsku, že tohle dál snášet nemíním. Nejhorší na tom je, že on je na tohle chování hrdý. Napsala jsem mu, aby si založil bloček a tam si všechny mý přestupky psal, že to vyřešíme najednou. Co taky jinýho. Když si nemůže ulevit voláním, ať si to zapíše do notýsku.

Co všechno musím sledovat:

– sprcha musí viset na věšáčku

– sprcha musí být na soklících prosta prachu, domácí chodí a stírá prstem a běda mi, když tam najde trochu prachu

– pavučiny v rozích

– nedejbože nevyvětrat po sprše

– čisté umyvadlo a v něm sítko

– mýt nádobí horkou vodou s hodně saponátem, když se to umyvadlo ucpe, mám to na vlastní náklady, dřez tu není

– mít čistý záchod, jinak mi ho urazí, jako to udělal mé předminulé nájemkyni

– nemít na podlaze drobečky, jinak mě vyrazí jako tu minulou

– neustále zhasínat, kontrolováno dalekohledem

– prát max. 1x týdně – sousedé donáší, když se pere víc

– nevětrat nebo jenom minutu či dvě

– udržovat byt v libé čistotě

A do toho všeho vydržet sms a volání od domácího. Kurňa, jak zpívá Wabi Ryvola – kouknu se z okna a takhle blbej jsem jenom sám. Doufám, že si z té smsky vezme ponaučení.

41 komentářů: „Do prdele už s tím stalkingem od domácího!“

 1. 6000,-Kč a to ještě bydlím levně. Právě ta levnost mě víceméně drží na místě. A mám to i s internetem a vyměňováním žárovek. Bože, ale jakou za to platím psychickou cenu. Ale já teď pořád poslouchám toho Landu, jeho platinovou kolekci, tak mám tendenci být furt samonasrávací a nenechat si všechno líbit. Jinak samopokoj třeba v čtyřpokojáků stojí kolem pěti tisíc a nemohla bych tam mít kočku, v Brně je to za garsonku kolem sedmi. Jak to mám s příjmy, to nebudu ventilovat na netu, ale ty to víš.

 2. Tak to bylo rychlý jednání – další nasraná smska, zjevně nepochopil, jak vážná je situace, asi se neumím dobře a jasně vyjádřit jako třeba tady mým nadpisem. To myslím, že bych se stěhovala rovnou. Takže to musím vydržet.

 3. 🙂 Toto není cvičení. Opakuji toto není cvičení!–Luc. V každé situaci máme na výběr: Odejít (uniknout), pokusit se změnit situaci, nebo přijmout tu situaci. –Z Tvé sms si domácí nic dělat nebude.Možná by stálo za pokus zajít za ním osobně a pohovořit s ním. Ale píšeš, že takhle hlídal i předchozí nájemníky. Na to se dá říci jediné – jeho hrad a jeho pravidla. A starého psa novým kouskům nenaučíš. Zkus nereagovat na jeho sms. Zkus se jimi nenechat rozhodit. Sms od domácího byly, budou a jsou. Pokud máš pocit, že to jeho jednání nesneseš, zkus si hledat bydlení jinde. 🙂 Myslím, že Tvůj domácí by byl dobrým Mistrem Zenu – je v naprosté bdělé přítomnosti. A své podnájemníky drží v neustálém střehu. Naštěstí nebije své podnájemníky holí, jako opravdoví zenoví mistři.

 4. Za 6.5 i se službama pronajímám ajnclík 23m2 i s automatickou pračkou, o dřezu ani nemluvě:o))Co příspěvky na bydlení? vyplácí ti stát příspěvky na bydlení? to by totiž měl!

 5. na sms mu neodpovídej. až se zase potkáte, sděl mu že si jeho šikanování archivuješ pro policii.a samozřejmě pokračuj v hledání normálního nájmu.

 6. I hradní pán by měl dodržovat zákony a pravdila slušného chování…asi to chce opravdu trošku tvrdší obranu, policejní i paragarafovou -majitel bytu se v případě vstupu do bytu bez souhlasu nájemce dokonce může dopustit přečinu porušování domovní svobody. A třeba dát řeč s jeho manželkou…a sousedy co zanášejí—nenechat to na souboji dvou lidí, ale udělat rozruch, přibrat energii odjinud… .-)

 7. Odmítá mě sem přihlásit trvale, takže příspěvek na bydlení ne. Nemám na něj nárok, jestliže je mé trvalé bydliště jinde. Už jsem mu o tom říkala několikrát a vždycky mě odmítnul.

 8. Co to je za šikanu? Souhlas s ledním brtníkem! To je dobrý nápad. Lucienne 2Tak to jsou úplně stejný ceny jak v Praze, je to možný?! A ta cena Mod ad5 taky (to asi je v Praze:-). Mno. Já tohle chápu v případě, kdy je člověk v bytě, kde je zvyklý z nějakého speciálního důvodu – např. mít tam kocoura, je tam všechno včetně polohy bydliště geniální, je to nejlepší čtvrť, je tam zeleň … jinak nechápu, proč setrvávat. A tohle mi připadá hodně přes míru a jsem si jistá, že se nemýlím. Hlavně: komu se tohle stane? Děje se to všem ostatním nájemníků? A proč v tom jsou dál, jak na to reagují, jak mluví s domácím (nebo je jeho jen ten jediný byt)? V takových případech, které evidentně vybočují a lidem okolo se nestávají, bych se ptala sebe:Proč se to děje mně? Proč zrovna já vlezu do takové situace a ještě v ní zůstávám, i když je to k zbláznění (pro mě by bylo)?Já myslím, že je to na tobě, Lucienne, že jsi na tahu. Jak v revizi postoje k tomu celému, tak na radikálnějším aktivním tahu směrem k domácímu. Sms je naprd, to nemá výt¨znam jako telefonát, natož jako osobní setkání. Nejlépe se svědkem či dvěma.

 9. Jak daleko ještě a jak dlouho si necháš skákat po hlavě? Jestli mám doma na zemi drobky, to nesmí zajímat nikoho jiného kromě mě. To je vrchol, ne?

 10. ještě legrační poznámka:mám tu doma starý monitor a pár obrázků z levého sloupce mi překrývá text článků. Tentokrát právě v místě, kde "-cha musí viset na věšáčku" a "-cha musí být prosta prachu." Mě jako první napadla moucha. Potom kombucha. … jo ahá, až teď: sprcha to bude! To ať jdou do prdele.

 11. Jo a ty nemáš ve smlouvě (pokud máš smlouvu, já teď ne…), že domácí má přístup do bytu pouze 1x měsíčně a to v ohlášeném termínu, po dohodě s nájemníkem a v jeho přítomnosti?? – Pouze v případě nějaké havárie nebo odečítání spotřeby plynu jsou možné výjimky, ovšem opět po dohodě.

 12. Já jsem vživotě nikomu do bytu nešla, nekud mi ho nepředával při skončení nájmu.Těch 6.5, jak jsem psala shora, je to suterénní garsonka, nic "obrovského", ale nájem je prostě 5 tisíc a na 1500 výjdou služby, no je to takové provizorium, ale nikdy jsem nikomu neodpírala přihlášení k trvalému pobytu.Normální garsonku, po dobré rekonstrukci, pronajímám za 7.5 + služby ( je v ní 3 metry dlouhá vestavěná skříň a v předsíni je vestavěná linka s dřezem a ledničkou. Krásná koupelna s vanou.Právě jsem nad těma cenama přemýšĺela, když jsem dneska psala komentář ostrovance ke stavu objektů dovolenkového bydlení, v kontextu, co já musím všechno udělat, abych pronalaja byt 2+1,75m2 za 13 tisíc měsíčně se všema službama!

 13. To Brno je nějaké děsně předražené vzhledem k tomu, že je to předměstí:o)))

 14. Mod. :-))) Jsem hradečák a když jedeme občas do Prahy, říkáme, že jedem do tý vesnice za Počernicema.

 15. No on mi odepsal, že to myslel v dobrém atd. Na takovouhle odpověď nemůžete říct nic.To je totiž tak, jakmile vám někdo odpovídá, že je to pro dobro věci (i vám se tu bude líp bydlet, když tu bude dobře uklizeno atd.) tak je možný tak akorát zapráskat fousama, já na to nějak neumím reagovat, i když mě to strašně štve. Už jsem jednou reagovala, když mě pohladil po tváři (já to myslel dobře), tak jsem to zatrhla, přece mě kdejakej chlap nebude hladit! Teď je otázka komunikace, aby nebyly nadbytečný smsky nebo volání. Jen v nutných případech ano, ale jen v nutných. Větrání 3 minuty k nim prostě nepatří.Mám ve smlouvě, že může přijít po předchozí domluvě a když budu doma. No už to párkrát porušil, ale víceméně z legitimních důvodů.Modona je koukám vzor pronajímatele. No nic, jdu uklízet ty knihy, abych tu mohla vyluxovat a vytřít. Doufám, že to záda vydrží.Každopádně už jsem velká holka, takže posunu hranice až tam, kam budu moci. Pokud není psychicky nemocný, tak to pochopí. Pokud je psychicky nemocný, tak to neovlivním, ani kdybych se postavila na uši. Uvidíme.

 16. Nejsem žádný vzor, jen se snažím držet pořekadla " Co sám nemáš rád…." :o)

Komentáře nejsou povoleny.