Sodoma, Gomora a Jericho k tomu!

Tak se budu stěhovat. I když teda podle všeho můj domácí můj blog nečte, aby se urazil a vyrazil mě. Je to mnohem prozaičtější – chce byt pro svého kuchaře z hospody pode mnou, jinak mu kuchař uteče.

Smůla pro Lucienne.

A tak se otřásl svět. Tak dlouho jsem se snažila bojovat nebojovat až je to jasné. Odcházím. Domácí tu zahrál divadlo hodné divadla Národního, kdybyste ho viděli, bavili byste se jako já. Já už to na těch lidech tak poznám, když to nemyslí upřímně, když jenom hrají svojí hru, svůj vymyšlený akt. Horor.

Takže co hledám: byt 1+kk nebo garsonku do 6500,-Kč měsíčně i se službami v Brně a nebo okolí Brna k nastěhování od ihned do dvou měsíců. Budu mít kočku s sebou, takže kočky musí mít vstup dovolen. Při stěhování se hodí ruka navíc, dobrovolníci vítáni.

Každému za akci děkuji předem.

Howgh.

34 komentářů: „Sodoma, Gomora a Jericho k tomu!“

 1. hurááá! 😉 skús pozrieť niečo v Adamove, že vraj sú tam lacné byty. tak by mohli byť aj lacné podnájmy. alebo Blansko.

 2. Možná to nemohlo dopadnout lépe. Nový začátek dává novou šanci začít třeba jinak a oklepat se od starých věcí, co člověka dusí.

 3. http://www.sreality.cz…iscount=-17 stránek nabídek a to jsem zadala jen město a ne venkov.Tak si napiš dotazový mejl, kolik dělá pronájem i s poplatkama a zda je možné zvíře a oslov všechny realitky, které nabízí. Třeba se zadaří a narazíš i na nějakou, kde odměnu RK platí pronajimatel a nebudou chtít velké kauce, stane se, kór když je nabídka tak rozsáhlá.

 4. jo, tam hledám. Kdybych neměla žádný nábytek, tak se můžu nastěhovat třeba i do jednoho pokoje. Problém je, že tam je skoro všechno zařízený. No budu muset hledat něco polozařízenýho nebo nezařízenýho. Tady jsem to měla tak napůl. Ale to jsem teď ve stresu, dopadlo to na mě. Asi se z toho vyblognu.

 5. :))) To mě rozesmálo. No jistě, když už mám někoho zachránit, ať je to Kojot. Když už tak zařizuje před vlastní smrtí. Já ho nenechám umřít 🙂

 6. Luc, hlavně to s tím zachraňováním Kojota nepřeháněj, aby to s ním neseklo :o))

 7. To nemám obavy, Kojot je nějak neprůstřelnej. Hlavně – je ochotný krýt mi záda, za což jsem mu neskonale vděčná. To mi nabízí málokdo. Máme stále dost pevnej vztah. Snad ustojí i další partnery.

 8. To je dobrý start a konec těch tahanic s prapodivným domácím, odstěhovat se. V tom případě by bylo optimální kočku pořizovat až po přestěhování… Realitky?? To jako budeš platit kauci najímateli a ještě tolik peněz jednou realitce,jo? To máš??To jsem udělala jen jednou a nikdy více. Navrhujuwww.bezrealitky.czKdybych se měla stěhovat, tak přes bezrealitky nebo přes známýho.

 9. No určitě je to levnější bez realitky, ale kdyby použila realitku, může si přímo nadiktovat co chce a nemusí se rozčilovat s drzými pronajimateli, kteří ji budou odmítat třeba kvůli kočce.Krom toho, já mám teda z té druhé strany zkušenost, že víc si dobře sehnaného pronájmu váži lidi, kteří zaplatili realitce za sehnání, protože se jim nechce shánět znova a zase platit ( tuhle to psal u mne i catana, sehnal si nájemce bezrealitky a není měsíc, aby je neupomínal o nájemné).Na bezrealitky jsem se dívala včera na Brněnské inzeráty, nájmy tam jsou mnohem vyšší ( asi nedostatek zkušeností s pronajímáním) než na reality.cz a ve většině z nich se píše " nekuřáky a žádné zvíře", no to by mi tak ještě chybělo, aby mi někdo určoval, jestli si smím "doma" kouřit!No schválně Liško, až budeš mít chvíli, porovnej si ty nájmy bezrealitní a realitní.

 10. Mod, aha, no já hned věděla, žýe to bude mít i nevýhody. Akorát jsem nevěděla, jaké. Když jsem se stěhovala s kocourem a odpovídala na inzeráty, tak asi půlka těch nabídek padla právě kvůli kočce. Fakt půlka. No a nakonec jsem šla do bytu přes realitku, hodně rychle, hned jsem si vzala prachy na prohlídku bytu, abych to měla zarezervovaný – a ten makléř, co byl u toho a co jsem s ním několikrát předtím mluvila, ten té majitelce vůbec neřek, že mám kočku. Ačkoliv mi to slíbil. Potom si JAKO vzpomněl až v tom bytě, kde jsme byli všichni tři, paní se napřed zděsila v obavách o parkety, načež byla ujištěna o čistotnosti a kocour mohl nastoupit.

 11. Liško, tak, že makléř na něco zapomene, to se určitě může stát, i když je to něco zásadního:-)) Já bych třeba Paštičce a Ňuninkovi pronajala byt hned, ale Šumachrovi nikdy, ta podrápe totálně všechno:o)).Já mám jedinou podmínku " žádné Rusy", ale teď mám v přízemí a v prodejně ruskou paní s ruskou dcerou a vietnamským manželem té dcery:o))), ale podle toho jak mluví je evidentní, že už tu žijou nejmíň 20 let.

 12. Luc. přeji dobré pořízení. Jsem přesvědčená, že brzy jistě najdeš nové dobré bydlení nejen pro sebe, ale také pro Tvého budoucího kožíška. Je to začátek nových věcí.

 13. No já myslím, že se nemusíme nadvakrát ujišťovat, že tohle bydlení bylo nahovno! Nevím co je horší, když ani doma nemá člověk klid.

 14. to všechno je pravda, ale stejně mám sevřený půlky. vím, nakolikrát jsem se sem "dokvartýrovávala", kolik tašek jsem kromě oficiálního stěhování nanosila. Teď mě čeká to samé. Dost dobře si to nedokážu představit. Kolik metrů čtverečních mám hledat? Bude stačit dvacet? Třicet? No prostě zatím to nemám zmáknutý. A to jsem teprve na začátku. A co teprve co s kočičkou. Nechci se nechat pohltit inzeráty typu "bez zvířat". Je jich tolik! Já se přece nenechám o takové obohacení života připravit! A nebo je to moc drahé, ono i to pětikilo dost bolí. No prostě se v tom plácám.

 15. Stěhování není nic příjemného, ale bydlet u magora je tak jako tak nesmysl!

 16. Luc 17: dobrý postup ti napísala Mod v koment č. 3. zadaj požiadavky, rozhoď siete. iste sa niečo vhodné nájde. držím palce.

Komentáře nejsou povoleny.